Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Púchov pokračuje v dobrých výkonoch

V 3. futbalovej lige Dubnica získala cenný bod v Nemšovej, L. Rovne doma zaváhali.

Púchov (v modrom) si poradil doma s Galantou.Púchov (v modrom) si poradil doma s Galantou.(Zdroj: Jozef Šprocha)

Púchov – Galanta 3:0 (1:0)

Lepší úvod mali domáci a po jednom z rohov Brezničan poslal loptu iba do bočnej siete. V 6. min Pilátov center usmernil Bartoš bez prípravy z 10 m do siete – 1:0. V 15. min Masár s námahou kryl tvrdú strelu Piláta. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska, domáci sa snažili o strely, ale väčšinou ich zblokovala obrana. Prvú strelu vyslali hostia až v 30. min, no Bumberova hlavička skončila tesne nad. V 42. min ušiel domácej obrane Sukisa, ale Kočiš v páde rozvlnil iba bočnú sieť. Po prestávke sa hostia snažili, no s výnimkou nebezpečnej Kočišovej strely, ktorú Letko vyrazil, vyloženú šancu nemali. Domáci čakali na protiútoky a v 83. min, keď Masár neudržal Bartošovu, pohotový Gamboš dorazil loptu do siete. O tri minúty sa v šestnástke presadila nová domáca posila Gajdošík, ktorý pridal tretí gól.

Góly: 6. Bartoš, 83. Gamboš, 86. Gajdošík.

Rozhodoval Kozolka, ŽK: Bartoš, Korman, 186 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Vanák, Kopiš (85. Mynář), Pilát, Gamboš, Rosina (71. Paliesek), Bartoš, Pastorek, Gajdošík, Brezničan. Tréner J. Vágner.

SPARTAK: Masár – Eliáš, Vindiš, Pilo (64. Mészáros), Janso (46. Blaščík), Korman, Bumbera, Kinče (70. Rácz), Kočiš, Žák, Sukisa. Tréner M. Süttö. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne – Nové Zámky 0:2 (0:0)

V úvode zápasu sa hralo väčšinou v strede ihriska, šancí veľa nebolo. V 20. min. získal loptu Copko, rútil sa sám na bránu, ktorú vysoko prestrelil. O šesť minút bol v sľubnej príležitosti Riečičiar, ale zakončil slabo do brankárových rúk. Hostia Kováča takmer neohrozil a polčas skončil bez gólov. V 57. min. sa do čistej šance dostal hosťujúci Košút, no Kováč s námahou loptu zachytil na bránkovej čiare. O dve minúty obrana sklárov nepomohla gólmanovi a Šušpanov dal vedúci gól N. Zámkov. V 70. min. po Tomanovej akcii nevyrovnal striedajúci Buček a v 76. min. v sieti neskončila ani delovka M. Hrušku, ktorú zlikvidoval Hlavačka. Po ďalšej chybe obrany poistil výhru hostí v 83. min. Košút.

Góly: 59. Šušpanov, 83. Košút.

Rozhodoval Patrovič, ŽK: Lipták - Šušpanov, Rusznák, 150 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Tomana, Kollár, Chmelík, Detko (83. Lukáč), Lipták, Riečičiar, M. Hruška, Híreš, Vávra (68. Prekop), Copko (62. Buček). Tréner D. Kramlík.

FKM: Hlavačka – Petráš, Lovska, Horáček, Ešek, Košút, Švajda (56. Bombicz), Kling, Fehervári (80. Vašek), Illés, Šušpanov. Tréner A. Štefanka. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Nemšová – Dubnica 0:0

V susedskom derby pred slušnou návštevou sa hral futbal priemernej úrovne. Dubnica sa zamerala na pozorné bránenie s dôrazom na rýchly prechod do útoku. Nemšová mala počas stretnutia viac šancí na strelenie gólu ako súper, ale keďže Bobot a rovnako aj Digaňa boli bezchybný, zrodila sa zaslúžená deľba bodov.

Rozhodovala Valentová, ŽK: Ranko, Richtárech, Vaculík, Poláček, Suchánek, 300 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot – Dzurilla (43. Kvasnička), Ranko, Kresánek, Richtárech, Amrich, Holiš, Holíček, Jančo, Schiszler, Vlček. Tréner V. Cifranič.

DUBNICA: Digaňa – Turza (90. Pišta), Vaculík, Habšuda, Suchý, Prchlík (68. Suchánek), Poláček, Púpala. Štefánek, Mojto (86. Komosa), Szücs. Tréner P. Kopačka. (SC)

Ďalšie výsledky 6. kola: Šamorín - Veľké Ludince 1:1 (0:0), 62. Horváth - 87. Predajniansky, Horná Nitra - Veľký Meder 2:1 (1:0), 30. Turančík, 63. Zelenický – 87. Buka, Komárno – Neded 3:3 (1:2), 44. a 52. Zvoncsár (oba z 11 m), 55. Tóth – 17., 32. (11 m) a 67. Jakubjak, Topoľčany – Gabčíkovo 2:2 (1:0), 19. Rusinko, 61. Musoma – 58. Szöcs (11 m), 67. Bilyk, DAC B /Vrakúň - Palárikovo 0:1 (0:1), 20. Konopásek, Vráble – Trnava C 1:3 (1:1), 3. Hamar - 24. a 83. Herák, 62. Doka.

1. H. Nitra      7        5        2        0        14:4    17      (+5)

2. V. Meder    7        5        1        1        16:4    16      (+4)

3. Púchov       7        5        1        1        16:5    16      (+4)

4. Nemšová    7        4        2        1        12:7    14      (+2)

5. Galanta       7        3        3        1        11:11  12      (+3)

6. N. Zámky    7        3        2        2        10:7    11      (+2)

7. Šamorín      7        3        2        2        8:6      11      (-1)

8. Trnava C     7        3        1        3        16:9     10        (+1)

9. DAC B       7        2        3        2        9:7      9        (-3)

10. Led. Rovne          7        3        0        4        6:9      9        (-3)

11. Vráble      7        3        0        4        7:12    9        (0)

12. V. Ludince 7        1        4        2        6:9      7        (-2)

13. Topoľčany 7        1        4        2        5:8      7        (-5)

14. Palárikovo 7        2        1        4        6:15    7        (-2)

15. Gabčíkovo 7        0        5        2        10:12  5        (-4)

16. Komárno   7        1        2        4        6:16    5        (-7)

17. Dubnica    7        0        4        3        6:15    4        (-5)

18. Neded      7        0        1        6        8:16    1        (-8)