Štvrtoligové kvarteto získalo dvanásť bodov

V 6. kole 4. ligy Prečín zdolal doma posledný tím, Nová Dubnica, Domaniža a Beluša vyhrali u súperov

Novodubničania (v červenom) vyhrali v Bánovciach.Novodubničania (v červenom) vyhrali v Bánovciach. (Zdroj: Archív JŠ)

Prečín – Kanianka 4:1 (1:1)

Hostia sa predstavili v dobrom svetle, keď po zahodenej šanci Kaprálika v 7. min Miščík vychytal Balážovu tutovku v 8. min. V 11. min M. Švolík dal strelou z 20 metrov vedúci gól - 0:1. Hostia začali brániť, ale pri tlaku domácich ich podržal výborný brankár Jantoška. Vykúpenie pre Prečín prišlo v 42. min, keď Hybben vyrovnal po prihrávke V. Gajdošíka. O prestávke Prečín pridal, no v 48. min brankár Hybbenovu strelu zneškodnil. Kaprálik po centri V Gajdošíka dal v 63. min na 2:1. Tlak pokračoval a po ďalšej akcii V. Gajdošíka zvyšoval Škrabák na 3:1 v 70. min. Jantoška potom kryl strelu Hudeka krásnou robinzonádou.   Po krídle potiahol v 84 min akciu Michalec a Boško premenil jeho ideálny center – 4:1. V 88. min strela Michalca skončila na žrdi a diváci odmenili hráčov dlhotrvajúcim potleskom za výkon.

Góly: 42. Hybben, 63. Kaprálik, 70. Škrabák, 84. Boško – 12. M. Švolík.

Rozhodoval Fabian, ŽK: Vrábel, Čaládik, 150 divákov.

PREČÍN: Miščík – Boško, Sádecký, Vrábel, Kaprálik (85. Vadovský), V. Gajdošík (85. Vicena), Kostelanský (76. Ľ. Gajdošík), Michalec, Hudek, Hybben, Škrabák.

KANIANKA: Jantoška – J. Švolík, Pipíška, Gajdoš (89. Marko), Mokrý, Kôstka, Čaladík, M. Švolík, Líška, Baláž (74. Paulík), Svitek. JOZEF MAMIS

Boleráz – Domaniža 0:1 (0:0)

Začiatok mali lepší hostia z Domaniže, keď najmä priamy kop Sadeckého sa pýtal do brány. Postupne prebrali opraty domáci a hrozili najmä zo štandardiek. Onder však mieril mimo a Železník nezakončil podľa svojich predstáv. Domáci hrali v rpvom dejstve svetrom ale nevyťažili z toho nič. V druhom polčase domáci zatlačili ešte viac, ale Onderovu hlavičku vyrazil brankár na roh a Železník mieril mimo. Hostia v druhej časti hrozili len z brejkov a v 75. minúte sa Sádecký presadil krížnou strelou – 0:1. Domáci sa tešili z vyrovnania v 79. minúte, ale pre údajný ofsajd gól neplatil. Neujala sa ani strela Mackovčína, a tak sa hostia tešili z víťazstva.

Gól: 75. Sádecký.

Rozhodoval Čulák, ŽK: Kolony, Kubiš, 150 divákov.

BOLERÁZ: Hrivňák – P. Daniš, Karaba, Onder, Mackovčín, M. Daniš, Železník, Blaško (39. Valovič), Kolóny, Šíge (66. Hrebík), Neštický (63. Mikinič).

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar (71. Blažek), Braciník, Marek Kvaššay, Svoboda, Valjent (87. Martinka), M. Košút, Sádecký, J. Kardoš, D. Pilár st., P. Kardoš. STANISLAV CIBULKA

Tr. Teplice – Beluša 0:1 (0:1)

Domáci pokračovali vo svojej nemastnej-neslane hre a súperovi z Beluše ponúkli ďalší bodový zisk. O výsledku sa rozhodlo v prvom polčase, keď brankár Kopčan prepustil ľahkú strelu z diaľky medzi nohy a lopta skončila pár centimetrov za bránkovou čiarou. Beluša potom umne bránila a vyrážala do nebezpečných protiútokov. Tr. Teplice sa snažili v druhom polčase výsledok zmeniť, ale bránu hostí prakticky neohrozili. Beluša bola futbalovejšia a jej víťazstvo nie je nezaslúžené.

Gól: 25. J. Gažo.

Rozhodoval Mokoš, ŽK: Kopúň, Mikuška, 100 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Balocký, Kopúň, Jambor, Ančic, Bubenko, Puček, Bretschneider (46. Michalík), Jančovič, Haško (78. Verchola), Beňo (78. Paška). Tréner: M. Fabuš.

BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka, L. Zápotoka, P. Gažo (90. Kucharík), Mikuška (74. Strapko), Jurga, Novisedlák, P. Mišutka (83. Kršák). JAROSLAV RUŽIČKA

Bánovce – N. Dubnica 1:2 (1:1)

Bánovce po prehre vonku nastúpili na domáci zápas plný elánu a už v 3. min sa ujali vedenia Líškom po peknej kombinačnej akcii. Domáci aj po góle mali jasnú prevahu a prvý polčas sa odohral iba na polovičke súpera. N. Dubnica sa až v závere polčasu dostala na polovičku domácich a hneď po hrubej chybe domácej obrany sa kopal pokutový kop. Hostia z penalty vyrovnali na 1:1 Ranušom. Úvod druhého polčasu patril domácim, do 50. minúty dve obrovské tutovky spálil Šiko a jednu Líška a prakticky už mohlo byť po zápase. Domáci sa aj naďalej dostávali do šancí, ale nebolo im súdené skórovať. Hostia v závere zaútočili a rozhodca odpískal diskutabilný pokutový kop a navyše vylúčil i domáceho hráča. Hostia boli za celý zápas trikrát pred bránou domácich a z toho kopali dve penalty a obe aj premenili. Bánovce v smolnom zápase doma prehrali.

Góly: 3. Líška – 40. Ranuša (11 m), 88. Václav (11 m).

Rozhodoval Volf, ŽK: Škultéty, Poštrk, Šiko, Václav, Lendvay, ČK: 88. Poštrk (Bánovce) po druhej ŽK, 120 divákov.

SPARTAK: Grman – Mášik (59. Olej), Škultéty, Poštrk, Šiko, Líška, Kosiba, Bodocký, Svatík (76. Minárik), Gajdošík, Ondráš.

MFK: Rekem – Burdej, Grnja, Václav, Behan (83. Vagala), Držík (53. Švikruha), Marušinec, Ranuša, Častulín, Lendvay, Suchý. (MK)

Ďalšie výsledky 6. kola: Partizánske – Častkovce 0:3 (0:1), 23. Adamec, 58. Madro, 79. Žiška,  Tr. Stankovce – Šimonovany 1:0 (1:0), 44. Puna (11 m), Jaslovské Bohunice – Vrbové 2:3 (1:1), 10. Glos, 90. Poláček – 45. Šimor, 47. Zelenay, 79. Sumer, Malženice – Holíč 1:1 (0:1), 88. Braniša – 4. Mihálik.

1. Beluša          6          5          0          1          15:9     15

2. Holíč            6          4          1          1          16:7     13

3. Častkovce   6          4          1          1          14:8     13

4. Šimonovany 6          4          0          2          12:4     12

5. Tr. Stankovce          6          4          0          2          12:9     12

12. Boleráz      6          2          0          4          6:6       6

13. J. Bohunice            6          2          0          4          10:14   6

14. Tr. Teplice 6          1          0          5          7:12     3

15. Partizánske            6          0          2          4          10:19   2

16. Kanianka   6          0          0          6          8:28     0

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.