Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Dubnica a L. Rovne obrali vedúce duo o body

V predohrávanom 16. kole 3. futbalovej ligy Púchov prišiel o výhru nepremenenou jedenástkou, sklári zmazali dvojgólovú stratu a Dubnici chýbalo k nečakanej výhre sedem minút.

Hráči V. Medera (v čiernom) zlyhali proti Dubnici strelecky a takmer prehrali. Hráči V. Medera (v čiernom) zlyhali proti Dubnici strelecky a takmer prehrali. (Zdroj: Jozef Šprocha)

Vráble – Púchov 0:0

V taktickom prvom dejstve mali prvý náznak hostia, potom chvíľu prevahu Vráble. Jediná väčšia príležitosť v ňom prišla až v 27. min, keď po centri Tužinského hlavičkoval voľný Hamar zblízka nad. Čakalo sa na chybu, ale obranné pevnosti oboch tímov boli pevné ako tie bájne trójske. Druhý polčas bol futbalovejší. Hneď v 48. min Fekiač hlavou našiel Hamara, ktorý zblízka prekopol. Vzápätí na druhej strane dostali po súboji v šestnástke hostia výhodu penalty. Pilátovi však jedinú strelu Púchova na bránu vyrazil Vojtek! Trestať mohol Tužinský, zoči-voči Letkovi sa ale dostal do veľkého uhla. Potom prevládala bojovnosť, bližšie ku gólu mali Vráble. V 81. min T. Feješ hlavou netrafil, na opačnom póle neuspel podobne strelou Gajdošík. V závere roztočili žlto-modrí pred bránou Púchova kolotoč, loptové počarovanie Tužinského ani M. Mjullera, však gól neprinieslo.

Rozhodoval Patrovič. ŽK: Hamar, Gajdošík, Pilát, 310 divákov.

SPARTAK: Vojtek - Marhevszki (78. Dzurek), Hlaváč, Fekiač,  Husár - Balko, Šlachta, Hamar, Tužinský - Marek (61. T. Feješ), Grebáč (84. M. Mjuller). Tréner V. Debnár.

PÚCHOV: Letko - Paliesek,  Riška, Brezničan, Vanák - Kopiš (84. Rosina), Gamboš, Gajdošík, Pastorek (62. Mynár) - Pilát, Bartoš. Tréner J. Vágner. (ĽM)

Dubnica - Veľký Meder 1:1 (0:0)

Domáci nastúpili proti favoritovi ustráchane a nervózne a od začiatku sa dostali pod veľký tlak. Púpala a  Poláček odvracali gólové centre z päťky na roh. Bombu Čtvrtníčka zrazil Digaňa na roh a v 7. min. Mészárosova delova presvišťala vedľa žrde. Ďalšiu šancu pokazil Čtvrtníček. V 15. min. sa náhodne do šance dostal domáci Habšuda, no neprehodil padajúceho Rožníka. Štrbákovu gólovú strelou vyhlavičkoval spoza prekonaného brankára Vaculík. Digaňa sa vyznamenal v 30. min. zmarením gólovej šance Čtvrtníčka, ktorému vyrazil delovku z 25 metrov. V 43. min. Antunovičovu strelu vytiahol domáci brankár bravúrne zo šibenice. Agilný Antunovič mal v úvode druhej časti smolu, keď najprv jeho delovku Digaňa akrobaticky vyrazil a potom napálil loptu z 25 m iba do brvna. Medzitým pohrozil Štefánek strelou do brankára a Turzov center spadol na hornú sieť. Domáci hrali čoraz odvážnejšie a súper sa do šancí nedostával. Až v 73. min. po úniku Antunoviča zasiahol skvele Digaňa po tvrdej strele Mészárosa. Priamy kop Štefánka letel tesne nad a v 78. min. vyrobil po ľahkom odkope v strede ihriska obrovskú chybu Štrbák. Po zlej komunikácii so spoluhráčom pustil loptu za seba, kde si nabehol čerstvý Remšík, ktorý po sóle prihral popred vybiehajúceho gólmana Turzovi, a ten usmernil loptu do prázdnej brány. Radosť domácich trvala iba päť minút, lebo striedajúci Szöllös popod padajúceho Digaňu vyrovnal.

Góly: 78. Turza - 83. Szöllös.

Rozhodoval Gašparovič, ŽK: Suchý, Štefánek, Obert, 132 divákov.

DUBNICA: Digaňa - Turza, Vaculík, Habšuda (87. Komora), Suchý, Prchlík, Poláček, Púpala (72. Remšík), Štefánek, Mojto, Szücs. Tréner P. Kopačka.

V. MEDER: Rožník - Németh, Hanzel, Čtvrtníček (81. Buka), Mészáros, Obert, Jorík, Blaho (58. Szöllös), Antunovič, Musil (82. Gamkrelidze), Štrbák. Tréner D. Radolský. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne - Horná Nitra 2:2 (0:2)

V obojstranne kvalitnom zápase sa ako prvý do veľkej šance dostal v 20. min domáci Prekop, no loptu poslal vysoko nad. Ten istý hráč bol o šesť minút znova neúspešný. V 28. min po rýchlej akcii skončila Turančíkova strela rohom, po ktorom dostal hostí do vedenia hlavou Halmeš. V 34. min sa dostal k lopte Pekár a krásnou strelou prekonal Kováča. Po prestávke domáci výrazne pridali a už v 50. min Copko tvrdou strelou donútil Lacka k zákroku. O desať minút mohlo byť rozhodnuté, no Matuškovičovu nepríjemnú strelu Kováč vyrazil do brvna. Sklári zvyšovali obrátky a v 69. min striedajúci Vávra spoza šestnástky trafil presne - 1:2. Snahu domácich korunoval v 76. min Copko, ktorého strela sa odrazila od žrde do siete - 2:2.

Góly: 69. Vávra, 75. Copko - 28. Halmeš, 34. Pekár.

Rozhodoval Santa, ŽK: Riečičiar, Belanec, Matuškovič, Drozd, 150 divákov.

L. ROVNE: Kováč - Tomana, Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar, Prekop (66. Pokorný), M. Hruška, Híreš, Buček (51. Vávra), Copko. Tréner D. Kramlík.

BANÍK: Lacko - Thanh, Pekár, Hubočan, Belanec, Bublák, Viktory (80. Kopál), Turančík, Matuškovič (70. Drozd), Halmeš, Zelenický (90. Sluka). Tréner P. Černák. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky predohrávaného 16. kola: Galanta - Palárikovo 1:1 (1:0), 45. Korman (11 m) - 89. Petrovič,  Šamorín - Nemšová 2:0 (1:0), 44. Horváth, 87. Špánik, Neded - Topoľčany 0:0, Nové Zámky - Trnava C/Šúrovce 1:3 (1:1), 45. Horáček - 34. a 81. Hlavna, 47. Vido, Komárno - DAC B/Vrakúň 1:3 (1:2), 24. Szórád - 9. a 82. Horváth, 36. Černák, V. Ludince – Gabčíkovo 2:1 (1:1), 8. Straňák, 73. Predajniansky (11 m) - 3. Faragó.