Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Panteri nečakane zdolali Liptákov

V 3. kole I. hokejovej ligy podala Pov. Bystrica doma zodpovedný výkon a najmä zásluhou skvelého gólmana Kompasa získala tri body v súboji s L. Mikulášom, na čo stačil jediný gól.

Pov. bystrica (v červenom) získala prvé body.Pov. bystrica (v červenom) získala prvé body.(Zdroj: Archív)

Pov. Bystrica – L. Mikuláš 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Hostia mali veľkú šancu v presilovke v 4. min, no Kompas vychytal Oška. Domáci bojovali, no šancu mal v 10. min Nádašdi, ale únik nedotiahol do úspešného konca. V 12. min po prečíslení zaváhal v šanci Pataky a o chvíľu Rosenbergovu strelu zmaril Dovina. Hra bola vyrovnaná a gól do prestávky nepadol. V 23. min sa vyznamenal Kompas pri Uramovej tutovke, ale potom sa hralo bez väčších šancí. V 32. min Berák minul odkrytú bránu pri presilovke a potom domáci nevyužili ani početnú výhodu 5:3. Dovina vyrazil Novákovu delovku v 37. min, na druhej strane podržal panterov pri Marcinkovej šanci Kompas. Dvadsaťšzyri sekúnd pred koncom druhej časti po prihrávke L. Dubeňa otvoril skóre Valo – 1:0. Záverečnú tretinu začali Liptái náporom, no na Kompasovi si postupne vylámali zuby od 43. do 46. min dvakrát Mezovský a Uram. Pi presilovke pohrozil tvrdou strelou Pataky do Dovinovej lapačky v 48. min, ktorý o tri minúty zlikvidoval šancu P. Ligasa. V závere sa hostia zúfalo snažili vyrovnať, no vynikajúceho Kompasa prekonať nedokázali. Domáci sa ubránili aj presilovke a niekoľko sekúnd pred koncom mohli dať druhý gól, no F. Hudec úspešný nebol.

Gól: 40. Valo.

Pov. Bystrica: Kompas – Hriňa, Majerčík, Filo, Prášek, Šefčík, L. Dubeň, K. Teska, Koleda, P. Ligas, Čičala, Paleček, Jarab, Rufati, F. Hudec, Pataky, Berák, Novák, Valo, Rosenberg.

L. Mikuláš: Dovina – Mezovský, Holiga, Nádašdi, Burzala, Kadlubiak, Oško, Janči, Kuric, Marcinko, Bartík, Lichanec, Uram. Laco, Piatka, Lištiak, Brezniak, Rožník.

3. kolo: Sp. N. Ves – Humenné 5:2 (2:0, 3:0, 0:2), 3. Findura, 6. Giľák, 34. Koky, 36. Hrubý, 39. Smotrila – 45. Krempaský, 58. Renčok, N. Zámky – Prešov 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), 4. Sucharda, 36. Dubec, 37. Čaládi – 20. Halás, Detva – Trnava 5:0 (1:0, 1:0, 3:0), 24. a 52. Parkhouse, 6. Mačkovič, 49. Ambroz, 58. Kanaet, Topoľčany – Bardejov 1:4 (0:1, 0:0, 1:3), 43. Nemček – 18. Polaček, 41. Šimčák, 57. Bednár, 58. Kalináč, Michalovce – Senica 7:2 (5:0, 2:1, 0:1), 3. Huňady, 3. Jenčo, 14. Faith, 16. Drotár, 18. Urban, 32. Čížek, 40. Banovský – 29. Dobrý, 47. L. Klíma.

9. Humenné     3          1          0          2          5:15     3

10. Pov. Bystrica         3          1          0          2          3:16     3

11. Topoľčany 3          0          1          2          10:23   2

12. Trnava       3          0          0          3          3:18     0

Slovensko 20   0          0          0          0          0:0       0