Brvnišťania vyhrali v derby so Streženicami

V 5. futbalovej lige Ladce získali tri body v Starej Turej, Horovce remizovali vo Veľkých Uherciach

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

Brvnište – Streženice 3:0 (0:0)

V prvom polčase mali šance iba domáci, ale Sloboda po centri z krídla netrafil loptu a nepresadil sa ani Mário Hároník. Hra nemala tempo, bola rozkúskovaná. Po prestávke Brvnišťania otvorili skóre, keď M. Slámka, ktorý striedal zraneného Kolembusa, po úniku V. Kramaríka poslal loptu do prázdnej brány. Domáci hru kontrolovali, hostia sa väčšinou bránili. Desať minút pred koncom po rohu Hudeka brankárovi vypadla lopta a Matúš Hároník zvýšil na 2:0. Hostia potom trafili z ojedinelej akcie hlavičkou žrď Mariánom Loduhom. Zaslúženú výhru domácich poistil v 85. min tretím gólom Mário Hároník po úniku.

Góly: 58. M. Slámka, 80. Matúš Hároník, 85. Mário Hároník.

Rozhodoval Mihál, ŽK: Struhárňanský, 100 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek, Kolembus (37. M. Slámka), J. Barbosa, Bielik, Zelenák, Čelko, T. Kramarík, V. Kramarík, Mário Hároník (86. Matej Hároník), Sloboda (46. Matúš Hároník).

STREŽENICE: Tlaskal – Struhárňanský, Ľ. Medňanský, Adamička (79. Rypák), Bernhauser, J. Barkáč (46. Lamžo), Michal Šesták, Miloš Šesták, Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský. (MB)

St. Turá – Ladce 2:3 (0:1)

Úvod stretnutia bol veľmi opatrný a brankári nemuseli zasahovať. Domáceho brankára Vrzalu preveril v 17. min prízemnou strelou Štrbák. V 27. min kopali hostia priamy kop, lopta sa dostala k najlepšiemu hráčovi hostí  Štrbákovi, ten našiel nekrytého  Martinku, ktorý z blízka otvoril skóre zápasu 0:1. V 30. min preveril Vrzalu opäť Štrbák, ale jeho strela išla priamo do stredu brány. V 40. min Peterka uličkou našiel voľného Sládka, ale brankár Hajduch jeho úmysel vystihol a strelu bezpečne kryl. Druhy polčas bol zaujímavejší a pre divákov atraktívnejší. Hostia zvýšili v 47. min Mokričkom  na 0:2.  V 48. min zahral brankár Hajduch mimo šestnástky rukami, ale dostal len žltú kartu. Peterkov priamy kop minul pravú žrď. Domáci znížili 51. min, keď Mazák našiel striedajúceho Tuku a bolo 1:2. Domáci mohli vyrovnať v 58. min Kulíškom, ale jeho strela skončila na žrdi, Tukovu doražku   vyrazil Hajduch a neuspel ani Peterka strelou z 15 m. V 64. min Peterková strela opäť minula bránu. V 67. min založil rýchlu akciu Krejčí, našiel voľného Kvasnicu, ale jeho strela tesne minula bránku Vrzalu. Domáci zaslúžene vyrovnali v 67. min, keď po rohovom kope sa lopta odrazila k Sládkovi a ten volejom z 20 m trafil šibenicu 2:2. Mazák preveril Hajdúcha v 73. min, ale ten jeho  strelu vyrazil na roh. V 78. min. kopali hostia priamy  kop, ale Štrbaková strela z 18 m skončila len na  bočnej sieti. Víťazný gól strelili hostia v 85. min, keď Krejčího center našiel Eliáša a ten bez problémov hlavou skóroval 2:3.

Góly: 51. Ján Tuka, 70. Sládek – 28. Martinka, 47. Mokrička, 86. Eliáš.

Rozhodoval: Kováč, ŽK: Hajdúch, 120 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala - Jaroš, Antálek, Valenčík (46. Tuka), Bončo (46. Bartek), Kulíšek (74. Otrubný), Magula, Gablech, Peterka, Mazák, Sládek.

LADCE: Hajduch – J. Váň, Homer, Kušík (60. Eliaš), Pagáč, P. Oťahel (89. Haluska), Krajčí, Štrbák, Martinka, Mokrička, Kvasnica (76. F. Průša). JÁN HODERMARSKÝ

V. Uherce - Horovce 2:2 (0:0)

V prvom polčase hrali domáci, v druhom hostia. V 5. min bol faulovaný Cíger a svoju štandardku z 20 metrov poslal do bránky – 1:0. V 41. min M. Belianskeho pokus brankár vyrazil len pred Kováča, ktorý poslal domácich do dvojgólového vedenia. V druhom polčase hostia vybehli na domácich a po dvoch identických góloch vyrovnali na 2:2.

Góly: 5. M. Cíger, 41. R. Kováč – 48. Kebis, 60. R. Brix.

Rozhodoval Majer, ŽK: Štálnik, Ruman, Borovský, Kuric, 150 divákov.

TJ NŽ: Znášik – Svrček, Gubka, Jankula, Štálnik, Valter (26. Zeleník), Cíger, Kundala, Súlovský, Belianský, Kováč.

TJ: Rajník – Štefanec (61. Chupáč), Ruman, Kebis (88. Kollman), Škrapko, R. Brix, Kučo, Kuric, Borovský, Siekel, Svorada.

Ďalšie výsledky 7. kola: Z. Kostoľany - Chocholná-Velčice 3:2 (2:1), 28. a 44. Fereje, 48. Zaťko – 25. Lukša, 82. Lobík, Tr. Turná – Malá Čausa 4:1 (2:0), 34. a 80. P. Chorvát, 21. Hrubý, 64. Matúš Kováč – 83. Petráš, Bošany - Myjava B 1:0 (1:0), 34. Šutovský, Uhrovec - Cigeľ 1:2 (0:1), 57. Bežo – 11. Mjartan, 75. Kamdem, M. Hradná - Podolie 1:0 (1:0), 3. Rychtárech.

1. Cigeľ           7          5          1          1          13:6     16

2. Brvnište       7          4          1          2          17:11   13

3. M. Čausa     7          4          0          3          12:9     12

4. V.Uherce  7          3          2          2          15:10   11

5. Myjava B     7          3          2          2          9:5       11

6. Ladce          7          3          2          2          9:8       11

7. Tr. Turná     7          3          2          2          18:18   11

8. Streženice    7          3          1          3          14:11   10