Beluši a Domaniži stačil na výhru jeden gól

V 4. futbalovej lige získal Prečín vonku bod, Nová Dubnica dostala výprask od nováčika

Ilustračné fotoIlustračné foto

Šimonovany – Beluša 0:1 (0:0)

V zápase prvých dvoch mužstiev tabuľky to bolo stretnutie hlavne o pozorných defenzívach, kde nikto nechcel v prvom rade urobiť chybu. Domáci boli o čosi aktívnejší a snažili sa zmeniť skóre, no cez pozornú obranu hostí sa dostávali iba sporadicky. V prvom polčase gólom smrdela najmä situácia z 20. minúty, keď Chrenko našiel v šestnástke Bartu, ktorý sa však zlým spracovaním pripravil o možnosť skórovať. V 39. minúte mohol otvoriť skóre Chrenko, no po dobrej prihrávke za obranu sa snažil obísť aj brankára, avšak sa vytlačil z dobrého streleckého uhla. O to viac môže domácich mrzieť situácia zo 48. minúty, kedy nechali nepokrytého Gaža, ktorý ostal úplne osamotený na hranici veľkého vápna a presnou strelou pod Grambličku otvoril skóre – 0:1. Na dlhé minúty tento gól vyviedol domácich z miery a skôr sa bojovalo ako hral futbal. Ku koncu sa snažili Šimonovany súpera pritlačiť a aspoň vyrovnať. V 80. minúte mali domáci blízko ku gólu, keď Oršulova hlavička skončila na brvne hosťujúcej brány a ani následná Chrenkova dorážka neskončila v sieti. Hostia si tak ustrážili cenné víťazstvo a upevnili si prvú priečku v tabuľke.

Gól: 48. P. Gažo.

Rozhodoval Darnadi, ŽK: Miroslav Oršula, Varga, Gorelka, Martinka, 200 divákov.

SLOVAN: Gramblička – Miroslav Oršula, Žiak (70. Škoda), Varga, Sobota, Barta (76. Baláška), Kotula, Laurinec, Chrenko, Reichel (61. Petráš), Halás.

KOVO: Ciesar – J. Gažo (86. Mikuška), Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka, L. Zápotoka (55. Kucharík), P. Gažo, Strapko, Jurga, Novisedlák, P. Mišutka. PETER LETAVAY

Jaslovské Bohunice – Prečín 1:1 (1:0)

Domáci v zápase urazili šťastenu. Od úvodu sa pustili do súpera, ale nevedeli prekonať hosťujúceho gólmana, ten odolával až do 30. min. Vtedy po faule na Pavlíka nariadil hlavný rozhodca pokutový kop a P. Krajčovič otvoril skóre. V ďalšom priebehu bol hviezdou opäť hosťujúci gólman. V 53. minúte sa vydarila biliardová akcia hosťom a Orávik po strele a od žrde vyrovnal. Domáci po zvyšok zápasu nepustili súpera na svoju polovicu a zo súperovho gólmana spravili hviezdu. Body sa delili.

Góly: 30. P. Krajčovič (11m) – 53. Orávik.

Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Haršány, Machovič, Vrábel, Boško, 50 divákov.

J. BOHUNICE: Píš – Haršány, Jakubička, Kolarovič, Bakši (80. R. Hrčka), Machovič (66. Broš), J. Krajčovič, Poláček, Glos, Pavlík, P. Krajčovič (66. Koleno). Tréner C. Stachura.

PREČÍN: Bartek – Boško, Sádecký, Vrábel (86. Poliček), Ľ. Gajdošík, Škrabák, Orávik (72. Čelko), Michalec, Kaprálik, Hybben, Vadovský (6. V. Gajdošík). Tréner B. Friedl.

STANISLAV CIBULKA

Malženice – Nová Dubnica 6:0 (1:0)

Domáci mali od úvodu navrch, ale hostia odolávali aj vďaka nepresnej muške. Skóre otvoril v 27. minúte efektne pätičkou Braniša po centri z pravej strany. Hra sa následne upokojila. V druhom polčase však domáci roztočili kolotoč a Benkovský krížnou strelou od žrde zvýšil na 2:0. Hostia mohli aj znížiť, ale bravúrne sa predviedol Honza. Buchanec následne obišiel brannkára, upravil na 3:0 a bolo po zápase. V závere domáci po pekných kombinačných akciách zvýšili až na 6:0 a zaslúžene triumfovali.

Góly: 27. a 71. Braniša, 56., 85. a 90. Benkovský, 68. Buchanec.

Rozhodoval Kollárovič, ŽK: Vdovjak – Držík, Suchý, 150 divákov.

MALŽENICE: Honza – Hutár, Vdovjak, Lulovič, Lančarič, Karhan, Sedlák, Benkovský, Virág (75. Smolka), Gerši (60. Buchanec), Braniša (86. Krška). Tréner V. Glonek.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Václav (53. Králik), Behan, Staňo, Švikruha, Držík (83. Vagala), Grnja, Častulín, Lendvay, Suchý (73. Marušinec). Tréner R. Častulín.

Domaniža – Holíč 1:0 (0:0)

Prvý polčas sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Zaujala v strela J. Kardoša v 29. min, ktorú kryl Ravas. Hostia pohrozili v 36. min, keď T. Slovík mieril nad. V druhom polčase sa diváci mali na čo pozerať. V 54. min po rohu Valjenta hlavičkoval Svoboda do siete – 1:0. O tri minúty mohli domáci pridať druhý gól, ale strely Sádeckého a Valjenta gólman so šťastím chytil. V 62. min po dlhom aute sa Sádecký dostal do stopercentnej šance, ktorú mu Ravas s námahou zneškodnil. Holíčania pohrozili v 64. min, no s Konečného strelou si Minarech efektne poradil. V 70. min sa Sádecký rútil sám, no trestuhodne minul prázdnu bránu, keď obstrelil brankára. V 74. min Macánek strieľal tesne vedľa a domáci sa obávali o výsledok až do konca. V 90. min mohol zvýšiť M. Košút, ale z desiatich metrov prestrelil bránu a domáci sa tešili zo zaslúženej výhry.

Gól: 54. Svoboda.

Rozhodoval Kotrec, ŽK: D. Pilár st., J. Kardoš, Sádecký, P. Kardoš, Mihálik, 150 divákov.

DOMANIŽA: Minarech – Haviar, Marek Kardoš, M. Šterdas, Svoboda, M. Košút, D. Pilár st., Miroslav Kvaššay (75. P. Kardoš), Valjent (83. Martinka), Sádecký, J. Kardoš (75. Hájek).

HOLÍČ: Ravas – Vaclavik, Nečas, Macánek, Balážik, Mráz, Privrel, Mihálik, Slovík, Dubec (77. Konečný), Španka. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 10. kola: Bánovce - Partizánske 1:1 (1:0), 11. Olej – 74. Bohuš, Tr. Teplice – Kanianka 2:0 (0:0), 56. a 83. Jambor, Tr. Stankovce – Častkovce 0:2 (0:1), 20. Ďuriš, 90. Ostrovský, Boleráz – Vrbové 0:1 (0:1), 29. Sarr.

12. Bánovce    10        3          2          5          20:18   11

13. J. Bohunice            10        3          1          6          14:21   10

14. Boleráz      10        2          1          7          10:13   7

15. Partizánske            10        1          3          6          14:25   6

16. Kanianka   10        2          0          8          13:34   6

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.

ŠTK: Jasl. Bohunice – Kanianka 0:3.

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?