Beluši a Domaniži stačil na výhru jeden gól

V 4. futbalovej lige získal Prečín vonku bod, Nová Dubnica dostala výprask od nováčika

Ilustračné fotoIlustračné foto

Šimonovany – Beluša 0:1 (0:0)

V zápase prvých dvoch mužstiev tabuľky to bolo stretnutie hlavne o pozorných defenzívach, kde nikto nechcel v prvom rade urobiť chybu. Domáci boli o čosi aktívnejší a snažili sa zmeniť skóre, no cez pozornú obranu hostí sa dostávali iba sporadicky. V prvom polčase gólom smrdela najmä situácia z 20. minúty, keď Chrenko našiel v šestnástke Bartu, ktorý sa však zlým spracovaním pripravil o možnosť skórovať. V 39. minúte mohol otvoriť skóre Chrenko, no po dobrej prihrávke za obranu sa snažil obísť aj brankára, avšak sa vytlačil z dobrého streleckého uhla. O to viac môže domácich mrzieť situácia zo 48. minúty, kedy nechali nepokrytého Gaža, ktorý ostal úplne osamotený na hranici veľkého vápna a presnou strelou pod Grambličku otvoril skóre – 0:1. Na dlhé minúty tento gól vyviedol domácich z miery a skôr sa bojovalo ako hral futbal. Ku koncu sa snažili Šimonovany súpera pritlačiť a aspoň vyrovnať. V 80. minúte mali domáci blízko ku gólu, keď Oršulova hlavička skončila na brvne hosťujúcej brány a ani následná Chrenkova dorážka neskončila v sieti. Hostia si tak ustrážili cenné víťazstvo a upevnili si prvú priečku v tabuľke.

Gól: 48. P. Gažo.

Rozhodoval Darnadi, ŽK: Miroslav Oršula, Varga, Gorelka, Martinka, 200 divákov.

SLOVAN: Gramblička – Miroslav Oršula, Žiak (70. Škoda), Varga, Sobota, Barta (76. Baláška), Kotula, Laurinec, Chrenko, Reichel (61. Petráš), Halás.

KOVO: Ciesar – J. Gažo (86. Mikuška), Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka, L. Zápotoka (55. Kucharík), P. Gažo, Strapko, Jurga, Novisedlák, P. Mišutka. PETER LETAVAY

Jaslovské Bohunice – Prečín 1:1 (1:0)

Domáci v zápase urazili šťastenu. Od úvodu sa pustili do súpera, ale nevedeli prekonať hosťujúceho gólmana, ten odolával až do 30. min. Vtedy po faule na Pavlíka nariadil hlavný rozhodca pokutový kop a P. Krajčovič otvoril skóre. V ďalšom priebehu bol hviezdou opäť hosťujúci gólman. V 53. minúte sa vydarila biliardová akcia hosťom a Orávik po strele a od žrde vyrovnal. Domáci po zvyšok zápasu nepustili súpera na svoju polovicu a zo súperovho gólmana spravili hviezdu. Body sa delili.

Góly: 30. P. Krajčovič (11m) – 53. Orávik.

Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Haršány, Machovič, Vrábel, Boško, 50 divákov.

J. BOHUNICE: Píš – Haršány, Jakubička, Kolarovič, Bakši (80. R. Hrčka), Machovič (66. Broš), J. Krajčovič, Poláček, Glos, Pavlík, P. Krajčovič (66. Koleno). Tréner C. Stachura.

PREČÍN: Bartek – Boško, Sádecký, Vrábel (86. Poliček), Ľ. Gajdošík, Škrabák, Orávik (72. Čelko), Michalec, Kaprálik, Hybben, Vadovský (6. V. Gajdošík). Tréner B. Friedl.

STANISLAV CIBULKA

Malženice – Nová Dubnica 6:0 (1:0)

Domáci mali od úvodu navrch, ale hostia odolávali aj vďaka nepresnej muške. Skóre otvoril v 27. minúte efektne pätičkou Braniša po centri z pravej strany. Hra sa následne upokojila. V druhom polčase však domáci roztočili kolotoč a Benkovský krížnou strelou od žrde zvýšil na 2:0. Hostia mohli aj znížiť, ale bravúrne sa predviedol Honza. Buchanec následne obišiel brannkára, upravil na 3:0 a bolo po zápase. V závere domáci po pekných kombinačných akciách zvýšili až na 6:0 a zaslúžene triumfovali.

Góly: 27. a 71. Braniša, 56., 85. a 90. Benkovský, 68. Buchanec.

Rozhodoval Kollárovič, ŽK: Vdovjak – Držík, Suchý, 150 divákov.

MALŽENICE: Honza – Hutár, Vdovjak, Lulovič, Lančarič, Karhan, Sedlák, Benkovský, Virág (75. Smolka), Gerši (60. Buchanec), Braniša (86. Krška). Tréner V. Glonek.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Václav (53. Králik), Behan, Staňo, Švikruha, Držík (83. Vagala), Grnja, Častulín, Lendvay, Suchý (73. Marušinec). Tréner R. Častulín.

Domaniža – Holíč 1:0 (0:0)

Prvý polčas sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Zaujala v strela J. Kardoša v 29. min, ktorú kryl Ravas. Hostia pohrozili v 36. min, keď T. Slovík mieril nad. V druhom polčase sa diváci mali na čo pozerať. V 54. min po rohu Valjenta hlavičkoval Svoboda do siete – 1:0. O tri minúty mohli domáci pridať druhý gól, ale strely Sádeckého a Valjenta gólman so šťastím chytil. V 62. min po dlhom aute sa Sádecký dostal do stopercentnej šance, ktorú mu Ravas s námahou zneškodnil. Holíčania pohrozili v 64. min, no s Konečného strelou si Minarech efektne poradil. V 70. min sa Sádecký rútil sám, no trestuhodne minul prázdnu bránu, keď obstrelil brankára. V 74. min Macánek strieľal tesne vedľa a domáci sa obávali o výsledok až do konca. V 90. min mohol zvýšiť M. Košút, ale z desiatich metrov prestrelil bránu a domáci sa tešili zo zaslúženej výhry.

Gól: 54. Svoboda.

Rozhodoval Kotrec, ŽK: D. Pilár st., J. Kardoš, Sádecký, P. Kardoš, Mihálik, 150 divákov.

DOMANIŽA: Minarech – Haviar, Marek Kardoš, M. Šterdas, Svoboda, M. Košút, D. Pilár st., Miroslav Kvaššay (75. P. Kardoš), Valjent (83. Martinka), Sádecký, J. Kardoš (75. Hájek).

HOLÍČ: Ravas – Vaclavik, Nečas, Macánek, Balážik, Mráz, Privrel, Mihálik, Slovík, Dubec (77. Konečný), Španka. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 10. kola: Bánovce - Partizánske 1:1 (1:0), 11. Olej – 74. Bohuš, Tr. Teplice – Kanianka 2:0 (0:0), 56. a 83. Jambor, Tr. Stankovce – Častkovce 0:2 (0:1), 20. Ďuriš, 90. Ostrovský, Boleráz – Vrbové 0:1 (0:1), 29. Sarr.

12. Bánovce    10        3          2          5          20:18   11

13. J. Bohunice            10        3          1          6          14:21   10

14. Boleráz      10        2          1          7          10:13   7

15. Partizánske            10        1          3          6          14:25   6

16. Kanianka   10        2          0          8          13:34   6

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.

ŠTK: Jasl. Bohunice – Kanianka 0:3.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Futbal  na sport.sme.sk

Predpoludňajšie testovanie prinieslo v Púchove dve percentá pozitívnych výsledkov

V trinástich odberových miestach na území mesta Púchov vykonali odberné tímy do 12:00 spolu 3 430 testov. Primátorku Púchova znepokojuje rapídny úbytok testov a certifikátov.

V považskobystrickej časti Podmanín zatvorili odberné miesto, nemajú testy

Ako informovala Miluše Kollárová z komunikačného oddelenia považskobystrickej radnice, rapídne sa znižuje počet testov aj na ďalších odberných miestach.