Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Streženice v úvode excelovali

V 5. futbalovej lige okrem Streženíc vysoko vyhrali aj Horovce, Ladce doma neskórovali a získali iba bod, Brvnište inkasovalo šesť gólov

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

Chocholná-Velčice – Streženice 1:4 (0:4)

Domáce mužstvo privítalo ďalšieho suseda z tabuľky 5. ligy a odohralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Už vo 4. min.sa vyhol ofsajdovej pasci Loduha, položil si domáceho brankára na zem a svojou strelou otváral skóre. V 11. min. už bolo 0:2, keď po rohu hlavou zvyšoval Medňanský. Hra domáceho mužstva bola nesúrodá a mala množstvo nepresností. Prvé ohrozenie bránky hostí prišlo až po druhom góle, no Mizerák pálil nad. Po tomto momente sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš, keď z následného protiútoku ušiel domácej obrane Štrbák a po štvrťhodine hry bolo v Chocholnej 0:3. O ďalších desať minút neskôr pridal gól ako cez kopirák Šesták. Od tohto okamihu začali hrať aj domáci, ale so Sabadkovým priamym kopom Janták nemal problém a strela J. Cingela skončila v jeho náruči. Na konci prvého dejstva sa v čistej gólovej príležitosti ocitol N. Cingel, no nedokázal loptu upratať do siete. Do druhého polčasu akoby nastúpilo iné domáce mužstvo a konečne začal futbal na aký sú domáci priaznivci zvyknutí. Najprv Tulpíkov ďalekonosný pokus brankár hostí síce na dvakrát, ale skrotil. Potom krásna strela z polovice ihriska realizovaná N. Cingelom skončila tesne vedľa. O moment neskôr zase strelu J. Tulpíka z bránkovej čiary vykopla hosťujúca obrana. Domácemu mužstvu sa ani v ďalších minútach snaha o skorigovanie nesmie uprieť, ale všetky ďalšie akcie končili v prehustenej obrane súpera. V nadstavenom čase čestný úspech domácich zaznamenal J. Tuharský, keď skóroval z pokutového kopu nariadenom po ruke hosťujúceho hráča. Konár prípadného úspech si tak Chocholania podpílili svojim prístupom už v prvom polčase.

Góly: 90. Ján Tuhársky (11 m) – 4. Marián Loduha, 11. E. Medňanský, 14. P. Štrbák, 24. Michal Šesták.

Rozhodoval Smaženka, ŽK: Drgo, Struharňanský, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Adamčí, J. Cingel, N. Cingel (80. L. Cingel), Sabadka, Tulpík, Ján Tuhársky, Brlej, Mizerák, Smolík, Juraj Tuharský

STREŽENICE: Janták – Struharňanský, Ľ. Medňanský, J. Barkáč (12. Vavrík), Filiač, Štrbák, Bernhauser (46. Šprta), Lamžo, Michal Šesták, Marián Loduha, E. Medňanský. TOMÁŠ FABIAN

Myjava B – Brvnište 6:2 (4:1)

Domáci tím začal zápas veľkým náporom a do 32. minúty prakticky rozhodol o osude zápasu. Hosťom sa z ojedinelej akcie podarilo v 44. min skórovať na 4:1 Kramaríkom. Po prestávke pokračoval veľký tlak Starej Myjavy. Spartak si vytvoril viacero dobrých šancí a na 5:1 v 68. min z pokutového kopu upravil Horeš. V samom závere ešte padli dva góly. Víťazstvo domáceho kolektívu bolo zaslúžené.

Góly: 8. a 87. Oríšek, 16. Nikodem, 24. Toman, 32. Pecha, 68. Horeš (11 m) – 44. V. Kramarík, 86. Čelko.

Rozhodoval Feranec, ŽK: Horeš, V. Kramarík, Mário Hároník, 100 divákov.

MYJAVA B: Buzay – Pav. Sivák, Egri, Pecha, Ferenčič, Vido, NIkodem (72. Tomič), Toman, Oríšek, Horeš, Bruško (73. Pekník).

BRVNIŠTE: Čapliar – J. Barbosa, Kolembus (46. M. Slámka), Zelenák (46. Machač), Bielik, Hudek, Čelko, T. Kramarík (87. Pšurík), V. Kramarík, Mário Hároník, Matúš Hároník. VLADIMÍR STANČÍK

Ladce – Tr. Turná 0:0

V 5. min Sivákovu strelu vyrazil Hajdúch, ktorý v 8. min vyrazil priam kop P. Chorváta nohami. V 18. min sa nepresadil Pagáč a v 24. min Krajči išiel sám na Beláka, ktorého ani na dvakrát neprekonal. Martinkov center v 30. min hlavičkoval Štrbák tesne vedľa. Na začiatku druhého polčasu išiel Mokrička sám na bránu, ale vystrelil zo šestnástky tesne vedľa. V 48. min priamy kop Pagáča prešiel popred bránkovú čiaru a nik z domácich loptu nedotlačil do siete. O desať minút Eliaš hlavičkoval vedľa a v 68. min Jambor z 18 metrov netrafil bránu. V silnom vetre sa už do konca diváci gólov nedočkali.

Rozhodoval Trnka, ŽK: Pagáč, Michal Kováč, M. Chorvát, 100 divákov.

LADCE: Hajdúch – J. Váň, Homér, Zábojník (79. Mosorjak), Pagáč, P. Oťahel, Krajči, Štrbák, Martinka (46. Eliaš), Mokrička, Ondrašík (64. Kvasnica).

TR. TURNÁ: Belák – Sivák, Matúš Kováč (89. Sedláček), M. Chorvát, Hasenovič, Stronček (84. Hrušovský), P. Chorvát, Jambor, Michal Kováč, Santa (46. Červeňan), Hulaj. FERDINAND GACH

Horovce – M. Hradná 4:1 (2:1)

Domácim nevyšiel úvod, keď si v 8. min Rychtárech vyskúšal Rajníka a závere prvej štvrťhodiny po Hudecovej prihrávke skóroval Michal Varhaník. O tri minúty už bolo vyrovnané po strele Milana Loduhu, ktorému prihrával Ruman. Hostí potom oslabil v 25. min vylúčený Rychtárech a početnú výhodu Horovčania využili. Päť minút pred prestávkou sa presadil opäť Milan Loduha. V druhom polčase sa dvakrát nepresadil Kebis, ale domáci zvýšili Rumanom z jedenástky po faule na Kebisa v 68. min na 3:1.šance Škrapka a Kollmana ostali nevyužité a dôležité tri body potvrdil v 77. min štvrtým gólom Kučo.

Góly: 18. a 40. Milan Loduha, 68. Ruman (11 m), 77. Kučo – 15. Michal Varhaník.

Rozhodoval Berec, ŽK: R. Brix, L. Jandák, T. Jandák, ČK: 25. Rychtárech, 120 divákov.

HOROVCE: Rajník – Ruman, Kebis (69. Borovský), Škrapko (77. Kollman), R. Brix, Kuric, Kučo, Marek Siekel, Milan Loduha (71. Chupáč), Štefanec, Körmendy.

M. HRADNÁ: Ježík – B. Varhaník, Juraj Varhaník, Rychtárech, Urbánek, Jakub Varhaník, M. Varhaník, T. Jandák, L. Jandák, Marko, Hudec.

Ďalšie výsledky 10. kola: Uhrovec - Stará Turá 2:3 (1:2), 22. Opáth, 75. Stuparič – 32. a 61. Peterka, 16.  Sládek, Z. Kostoľany – Bošany 5:0 (0:0), 52., 53., 65., 80. Fereje, 67. Mokoš, Malá Čausa – Podolie 3:1 (3:0), 12. Obžera, 19. Michal Krško, 22. Slaný – 51. Udržal, Cigeľ – V. Uherce 2:1 (2:1), 11. Ďuriš, 27. Kodaj - 8. Cíger.

10. Tr. Turná   10        3          3          4          20:25   12

11. Chocholná-Velčice            10        3          2          5          21:21   11

12. Podolie      10        3          2          5          17:21   11

13. Stará Turá  10        3          2          5          11:18   11

14. Bošany      10        3          2          5          14:24   11

15. Uhrovec     10        3          1          6          12:18   10

16. Malá Hradná         10        2          4          4          12:23   10.

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Východniarsky temperament im priniesol víťazstvo

Detské divadelné súbory Trenčianskeho kraja súťažili na prehliadke detskej dramatickej tvorivosti. Rozprávkové javisko. Tento raz vyhrali Púchovčania.