Sklári rozhodli v poslednej minúte

V 3. futbalovej lige Dubnica opäť nedotiahla do víťazného konca dobre rozohraný zápas, Púchov získal vonku bod.

Dubničania (v modrom) remizovali s Nededom.Dubničania (v modrom) remizovali s Nededom. (Zdroj: Jozef Šprocha)

Dubnica – Neded 3:3 (3:1)

Domáci sa v úvode trápili a v 11. min po rohu tvrdú hlavičku Husára vyrazil Digaňa do brvna a do siete – 0:1. V 18. min po dlhej prihrávke ušiel Štefula, obišiel aj brankára, ktorú ho fauloval, za čo uvidel iba žltú kartu. Jedenástku bezpečne premenil Habšuda. O dve minúty Habšuda vysunul Mojta, ktorý obišiel Nemčeka a z uhla do prázdnej brány dal druhý gól. V 23. min Čurik v plnom behu trafil Prchlíkov center zo šestnástky do horného rohu – 3:1. V 27. min Husárovú bombu odvrátil hlavou Suchý a Digaňa v 34. min kryl krížnu strelu Jakubjaka. V 45. min po chybe obrany Štefula v páde tesne minul bránu hostí. Po prestávke Dubničania začali zakríknuto a v 51. min po rohu Kalmár hlavou znížil. Hostia boli behavejší a snažili sa o vyrovnanie. Podarilo sa im to v 74. min, keď po priamom kope dostal loptu voľný Galbavý a Digaňa bol bez šance. O päť minút Púpalov nádejný oblúčik hlavičkou vytlačil Nemček spod brvna a Dubnica si namiesto prvej výhry pripísala siedmu remízu.

Góly: 18. Habšuda (11 m), 20. Mojto, 23. Čurik – 11. Husár, 51. Kalmár, 74. Galbavý.

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Štefula, Nemček, Bališ, 150 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Štefula, Habšuda (75. Remšík), Suchý, Prchlík (59. Suchánek), Poláček, Púpala, Mojto, Szücs, Vaculík, Čurik. Tréner P. Kopačka.

NEDED: Nemček – Ambruš, Jakabovič (46. Galbavý), Husár, Bališ, Jakubjak (46. Herceg), Kukučka, Kalmár, Kovács, Gányovics (75. Marko), Rehák. Tréner V. Ekhardt. JOZEF ŠPROCHA

Trnava C – Púchov 1:1 (0:0)

V Šúrovciach videli diváci výborný zápas z oboch strán. Púchovčania sa prezentovali veľmi dobrým prechodom do útoku a nebezpečným Svoradom. V prvom dejstve bolo tempo hry vysoké, ale obe mužstvá si strážili šestnástku. Do brány sa pýtala najmä hlavička Dóku. V druhom polčase pokračovalo vysoké tempo. Najskôr hostia netrafili prázdnu bránu, a tak domáci trestali. Horváth predviedol individuálny prienik a otvoril skóre. O chvíľu však bolo vyrovnané keď dlhý center na zadnú týč dostal do siete Gajdošík. Obe mužstvá chceli vyhrať a prezentovali sa ešte brankári na oboch stranách. Remíza je zaslúžená.

Góly: 65. Horváth – 72. Gajdošík.

Rozhodoval Sári, ŽK: Kopiš, Svorada, 150 divákov.

TRNAVA C: Orichel – Krutý (56. Ravas), Dzíbela, Mišura, Kovarský, Herák, Doka (56. Vido), Hlavna, Magdolen (81. Ďuriš), Horváth, Juhász. Tréner M. Hájiček.

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Gajdošík (90. Pastorek), Vanák, Kopiš, Pilát (86. Rypák), Mynař (72. Bartoš), Gamboš, Svorada, Paliesek, Brezničan. Tréner J. Vágner. (SC)

Palárikovo – Led. Rovne 0:1 (0:0)

Prvý polčas zápasu mužstiev z dna tabuľky možno nazvať plejádou nepremenených vyložených šancí. Do vedenia mohli ísť hostia už v 1. minúte, ale Balogh zachránil, Vzápätí na opačnej strane Krcho z metra minul hlavou prázdnu bránu. V 11. minúte Sendrei vo vyloženej šanci neskóroval, v 24. minúte Farkaš z päťky prestrelil , v 34. minúte Vencel nezakončil gólom svoj samostatný nájazd. Päť minút pred prestávkou nastrelili hostia žrď a v samom závere mali ešte dobrú šancu na gól, ale zostalo len pri nej.

Po zmene strán začali aktívnejšie domáci, ktorí sa snažili o prvé víťazstvo na domácom trávniku v tejto sezóne. Gól mal na kopačke Sendrei, ale vychytal ho brankár hostí Cúcik. V 70. minúte, keď už bol aj on prekonaný, loptu z kopačky Krcha, smerujúcu do prázdnej brány stačil ešte upratať do bezpečia hosťujúci obranca. Oba celky mali potom ešte do konca zápasu ďalšie šance, ktoré však nevyužili. Už keď sa zdalo, že sa mužstvá rozídu zmierlivo po bezgólovej remíze, v poslednej minúte sa v skrumáži pred Baloghovou bránou najlepšie zorientoval Hruška a rozhodol o víťazstve hostí.

Gól: 90. M. Hruška.

Rozhodoval Fehér, bez kariet, 150 divákov.

OTJ: Balogh – Kružlík, Konopásek, Petrovič, Kubala, Farkaš (62. Letko), Sendrei, Janso, Bočko (81. Oravec), Krcho, Vencel (59. Španír). Tréner M. Kobora.

ŠK LR: Cúcik – Tomana, Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar (54. Buček), Prekop (67. Lukáč), Hruška, Híreš, Copko, Vávra (79. Pilný). Tréner D. Kramlík. (RG)

Ďalšie výsledky 11. kola: Veľký Meder - Komárno 2:1 (0:1), 58. Szöllös, 90. Szöcs - 37. Szórád, Galanta - Nové Zámky 3:1 (2:1), 38. a 73. Sukisa, 40. Janso - 43. Čeredničenko, DAC B /Vrakúň - Horná Nitra 2:0 (1:0), 35. Polák, 84. Tóth, Topoľčany - Nemšová 0:1 (0:0), 52. Holúbek (11 m), V. Ludince – Vráble 1:0 (1:0), 80. Predajniansky, Šamorín mal voľno.

1. V. Meder    12      9        1        2        27:9    28      (+7)

2. H. Nitra      12      7        4        1        26:14  25      (+10)

3. Púchov       12      7        3        2        24:8    24      (+6)

4. Šamorín      12      7        3        2        19:11  24      (+3)

5. Nemšová    12      7        2        3        19:11  23      (+5)

6. DAC B.      12      6        3        3        18:10  21      (+6)

7. Trnava C     12      6        2        4        27:15  20      (-1)

8. N. Zámky    13      6        2        5        21:17  20      (-1)

9. Led. Rovne  13      6        1        6        17:21  19      (-2)

10. Galanta     12      4        5        3        24:24  17      (-4)

11. V. Ludince 12      4        5        3        14:15  17      (-1)

12. Neded      13      1        6        6        18:24  9        (-12)

13. Vráble      12      2        3        7        9:18    9        (-6)

14. Topoľčany 12      1        5        6        5:18    8        (-7)

15. Dubnica      12        0          7          5          11:24   7          (-8)

16. Palárikovo 12      2        1        9        8:28    7        (-8)

17. Komárno   13      1        3        9        14:34  6        (-15)

Topoľčanom odrátajú 3 body. Gabčíkovo bolo vylúčené zo súťaže.