Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Beluša je prvá, Domaniža vyhrala

Vo 4. futbalovej lige Novodubničania získali vonku bod, Prečínu nevyšiel druhý polčas.

Belušan Peter Mišutka dal dva góly Holíču.Belušan Peter Mišutka dal dva góly Holíču.

Tr. Teplice – Prečín 4:0 (0:0)

V prvom polčase to vyzeralo na bezgólovú remízu, ale konečný výsledok bol nakoniec iný. Tr. Teplice po prestriedaní Michalíkom zrýchlili hru a bol to práve spomínaný hráč, ktorý otvoril skóre zápasu. A to bol zlomový moment. Potom Beňo zakončil dobíjanie brány Prečína a za pár minút hráč zápasu Michalík zvýšil už na 3:0. Konečnú bodku za stretnutím dal aktívny Jambor, a tak domáci tím zaslúžene oslavoval svoje piate víťazstvo v posledných šiestich zápasoch.

Góly: 50. a 56. Michalík, 53. Beňo, 84. Jambor.

Rozhodovala Matulová, ŽK: Jančovič, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Balocký, Kopúň, Bubenko (35. Michalík), Jambor, Ančic, Jančovič (79. Puček), Losonszký, Beňo (72. Šebík), Haško, Brestchneider. Tréner: M. Fabuš.

PREČÍN: Bartek – Kaprálik, Sádecký, Vrábel, Ľ. Gajdošík (77. Poliček), Škrabák, Orávik, Michalec (38. Vadovský), Hudek, V. Gajdošík, Čelko. Tréner: B. Frield.

JAROSLAV RUŽIČKA

Beluša – Holíč 4:0 (2:0)

Už v 4. mine osamoteného Mišutku vychytal Ravas, po Novisedlákovom centri sa belušskému útočníkovi odrazila lopta od nohy mimo bránu. Mikuška v čistej šanci strelou bez prípravy prekopol bránu. Hosťujúci Balážik z uhla ľavačkou takisto prestrelil. V 28. min sa po Vavríkovom priamom kope najlepšie zorientoval Mišutka a otvoril skóre. Už o dve minúty sa ten istý hráč pohral s obranou a nekompromisne zvýšil na 2:0. Po rohu Strapko opačným falšom poslal loptu tesne vedľa, po chybe obrany sa Mišutka neulakomil, naservíroval loptu Novisedlákovi, ktorý osamotený trafil jedného z dvoch na čiare stojacich obrancov.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Novisedlák namieril po Mišutkovom sklepnutí vedľa, Ravas podbehol center, no Strapko s tečom trafil brvno odkrytej brány. V 67. min sa gólman hostí pri zákroku zrazil s vlastným obrancom a vypadnutú loptu upratal do siete Pšenák na 3:0. Hneď z rozohrávky Mišutka vystihol prihrávku hostí, v brejku ale Ravasa neprekonal, hetrik tak hráč zápasu nedosiahol. V 79. min padol J. Gažo na loptu a dotkol sa jej rukou, nariadenú penaltu Mráza zneškodnil Ciesar. V 84. min sa opäť uvoľnil Mišutka, jeho krížnu strelu Ravas končekmi prstov vytlačil na roh. Belušský protiútok zakončil Pšenák len do brankára, v poslednej minúte ho ideálne Mišutka vysunul a aj Pšenák svojim druhým gólom uzavrel na zaslúžených 4:0.

Góly: 28. a 30. P. Mišutka, 67. a 90. Pšenák.

Rozhodoval Bartko, ŽK: Studenič, Balážik, Dubec, 200 divákov.

BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka, L. Zápotoka, P. Gažo (21. Strapko – 82. Kršák), Mikuška (62. Pšenák), Jurga, Novisedlák, P. Mišutka.

HOLÍČ: Ravas – Studenič, Vaclavik, Nečas, Balážik (76. Konečný), Mráz, Privrel, Dubec (61. Španka), Mihálik, Slovík, Uher. MARTIN PAGÁČ

Domaniža – Častkovce 2:1 (1:1)

V 9. min po centri P. Kardoša Sádecký z päťky hlavičkoval nad. O tri minúty po akcii J. Kardoša Braciníkovu hlavičku kryl Korček. V 23. min otvoril skóre krížnou strelou Adamec – 0:1. O päť minút strelu J. Kardoša zmaril Korček. V 29. min Sádecký prenikol obranou a pod brvno zavesil – 1:1. V 45. min nezvýšil Sádecký, ktorého strelu zrazil obranca na roh. V 47. min po prihrávke J. Kardoša M. Košút dostal domácich do vedenia. Hostia potom ožili, v 59. min Rusnákovu hlavičku chytil Minárech. V 80. min Sádecký našiel Braciníka, ktorý trestuhodne prestrelil. Výhrou dali domáci krásny darček k 50. narodeninám bývalému vynikajúcemu brankárovi Miroslavovi Čičkánovi.

Góly: 29. Sádecký, 47. M. Košút – 23. Adamec.

Rozhodoval Kubovič, ŽK: M. Košút, Marek Kvaššay - Bartovič, Gono, Osuský, Halás, Vrábel, 150 divákov.

DOMANIŽA: Minárech – P. Kardoš, Haviar, M. Šterdas, Braciník, Svoboda, Valjent, M. Košút, Svitek (72. D. Pilár ml.), Sádecký, J. Kardoš (72. Marek Kvaššay).

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Bartovič (65. Čechvala), Gono (81. Luštík), Osuský, Halás, Adamec, Ďuriš, Husár, Madro (79. Vrábel), Končitík. ĽUBOMÍR KUČÍK

Tr. Stankovce – N. Dubnica 1:1 (1:1)

Do prvej šance sa dostali v 6. min domáci a Polek povedľa brankára poslal loptu do siete – 1:0. V 13. min sa uvoľnil Václav, ale strieľal vysoko nad. V 15. min bol na druhej strane v šanci Polek, ale obrana mu strelu zblokovala. V 21. min prešiel stredom domácej obrany Staňo a vyrovnal. Nová Dubnica po vyrovnávajúcom góle zvýšila aktivitu a v 24. min bol v šanci Grnja a jeho strela len tesne minula domácu bránu. V 58. min kopal priamy kop Puna, ale Kostka v bráne hostí sa nenechal prekvapiť. V 60. min Antošík prestrelil. V 74. min po rohu P. Sedláček minul loptu.

Góly: 6. Polek – 21. Staňo.

Rozhodoval Pucher, ŽK: Čibik – Ranuša, 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Z. Poruban, Koprivňanský, Čibík, Barčiak, Polek, Puna, P. Poruban (46. P. Sedláček), Ďuráči (68. M. Sedláček), Daňovský. Tréner: M. Ježík.

N. DUBNICA: Kostka – Kučík (60. Králik), Václav (46. Marušinec), Behan, Staňo (69. Vagala), Švikruha, Držík, Grnja, Ranuša, Častulín, Lendvay. Tréner: M. Ranuša.

ŠTEFAN ŠMATLÁK

Ďalšie výsledky 12. kola: Bánovce - J. Bohunice 3:0 (1:0), 75. a 82. Líška, 23. Šiko, Šimonovany - Vrbové 0:0, Malženice – Partizánske 3:2 (0:1), 58. Buchanec, 64. Hutár, 72. Gogolák – 27. Kučera, 74. Kompas  (11m), Boleráz – Kanianka 9:0 (5:0), 5., 28. a 55. Onder (tretí z 11m), 2. a 90. Daniš, 15. a 58. Mackovčín, 43. Neštický, 60. Karaba,

11. Bánovce    12        4          2          6          23:19   14

12. J. Bohunice            12        4          1          7          18:24   13

13. Prečín        12        4          1          7          18:26   13

14. Boleráz      12        3          1          8          19:15   10

15. Partizánske            12        2          3          7          18:29   9

16. Kanianka   12        1          0          11        11:48   3

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?