Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Horovce zvládli derby s prehľadom

V 5. futbalovej lige Ladce nenašli recept na obranu Malej Hradnej a Brvnište dostalo výprask v Cígli.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

Cigeľ – Brvnište 5:0 (1:0)

Už v 2. min. pohrozil hlavičkou Kodaj. V 5. min sa do náznaku šance dostali aj hostia, no bez zakončenia. O štyri minúty sa dostali po chybe domácej obrany aj do ďalšej príležitosti, no opäť bez úspechu. Aj v 11. min mali domáci šťastie, keď hráč hostí nedočiahol na dobrý center. V 16. min pekne vystrelil Kodaj, ale hosťujúci brankár bol proti. V 22. min mali hostia najväčšiu šancu, keď ich hráč zoči-voči Gregorovi minul bránku. V 42. min volej Belanca letel nad. Keď sa už zdalo, že polčas skončí bez gólov, v ostatných sekundách nádherne trafil Medera z priameho kopu horný roh Čapliarovej bránky. V 63. min si na priamy kop Bugára nabehol  T. Zaťko, no jeho hlavička len tesne minula bránku hostí. V 69. min Kodaj zvýšil na 2:0. O dve minúty to už neplatilo, T. Zaťko upravil na 3:0. Nebolo to však všetko, lebo v 79. min Kodaj svojím druhým gólom dal na 4:0. Minútu pred koncom zahrali hostia v šestnástke rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil Kodaj, ktorý stanovil konečné skóre 5:0.

GÓLY: 69.,79., 89. Kodaj, 45. Medera, 71. Zaťko,

Rozhodoval Kišš, ŽK: Mário Hároník, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš (22. Kamdem), Orság, Halaška, T. Zaťko, Kodaj, Medera, Bugár (75. Sonnemann), Katrena, Belanec (75. Madarász), Š. Zaťko.

BRVNIŠTE: Čapliar – Slámka, Mário Háronik, Zelenák, Bielik (42. Machač), Decký, Čelko, Sloboda, Chovančík, V. Kramarík, Matúš Hároník. JÁN ČERNÁK

Ladce – M. Hradná 0:0

Domáci doplatili na nepremieňanie šancí. V 10. min kryl Ježík Oťahelovu strelu a v 14. min vyrazil priamy kop Štrbáka. V 15. min Mokrička po úniku prestrelil a v 16. min po sóle neprekonal Ježíka. Martinkova strela v 24. min skončila na hornej sieti a v 26. min  neuspel P. Oťahel. Gól Mokričku v 52. min neplatil pre sporný ofsajd. V 54. min sa nepresadil hosťujúci Hudec a v 56. min nevyužil šancu Krejčí. V 66. vynikol Hajdúch, ktorý vypichol Beňovi loptu, ktorý išiel sám na bránu. V 74. min Zábojník hlavičkoval po priamom kope Pagáča tesne vedľa a v 77. min Pagáč trafil z priameho kopu žrď.

Rozhodoval Kúdela, ŽK: Zábojník, F. Průša – Rychtárech (90. Juraj Varhaník), Jakub Varhaník, 100 divákov.

LADCE: Hajdúch – Zábojník, Homér, Kušík, Pagáč (88. F. Průša), P. Oťahel, Krajči (75. E. Mražík), Štrbák, Martinka, Mokrička, Ondrašík (65. Eliaš).

M. HRADNÁ: Ježík – B. Varhaník, Beňo, Rychtárech, Martin Varhaník (82. Bolfa), Jakub Varhaník, Michal Varhaník, T. Jandák, L. Jandák, Marko, Hudec. FERDINAND GACH

Horovce – Streženice 4:0 (3:0)

V 47. derby sa funkcionári pred zápasom poďakovali bývalému trénerovi Júliusovi Barkárčovi za jeho prácu. V 7. min Körmendy mieril vedľa a o minútu Marián Loduha prestrelil bránu. V 11. min po rohu Škrapko vyskočil najvyššie – 1:0. V 21. min odpovedal strelou tesne vedľa  E. Medňanský. V 26. min Milan Loduha kopal priamy kop a Kebis dal druhý gól. V 29. min sa nepríjemne zranil Marek Siekel, ktorý skončil v nemocnici. V 45. min fauloval Tlaskal Kebisa a Ruman premenil jedenástku. V 51. min ušiel Milan Loduha, no Tlaskala neprekonal. V 57. min Hrišo fauloval Milana Loduhu a Ruman sa nemýlil z penalty ani druhýkrát. V 60. min Michal Šesták neprekonal Rajníka a v 63. min Škrapko mieril vedľa. Milan Loduha v 66. min poslal loptu vedľa a v 77. min Marián Loduha po chybe obrany domácich netrafil bránu.

Góly: 45. a 57. Ruman (oba z 11 m), 11. Škrapko, 25. Kebis.

Rozhodoval Bečka, ŽK: Kuric, Körmendy – Tlaskal, Michal Šesták, Hrišo,150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Ruman, Škrapko, Kučo, Kuric, Marek Siekel (33. Borovský), Milan Loduha (74. Chupáč), Štefanec, Kebis, Gajdoš, Körmendy.

STREŽENICE: Tlaskal – Lamžo (53. Fedor), Bernhauser (72. Krajči), Ľ. Medňanský, Filiač, P. Štrbák, Michal Šesták, Miloš Šesták, Marián Loduha, Hrišo (69. Struhárňanský), E. Medňanský. MARIÁN PECUŠ

Ďalšie výsledky 12. kola: St. Turá – Bošany 0:2 (0:1), 11. Hodál, 72. Guniš, Chocholná-Velčice – Malá Čausa 5:1 (2:1), 23. a 55. Tulpík (prvý z 11 m), 6. Brlej, 53. Gvizd, 82. Mizerák – 25. Obžera, Z. Kostoľany – Tr. Turná 2:1 (1:0), 31., 69. Fereje – 72. Hrušovský, Myjava B – Podolie 0:0, Uhrovec – V. Uherce 2:2 (1:1), 14. Pavle, 50. Malina (11 m) – 6. Cíger, 73. Zeleník.

1. Cigeľ           12        8          2          2          25:10   26

2. Myjava B     12        6          3          3          19:10   21

3. Z. Kostoľany           12        6          2          4          21:22   20

4. Ladce          12        5          4          3          15:9     19

5. M. Čausa     12        6          1          5          22:19   19

6. Horovce      12        4          5          3          26:18   17

7. Streženice    12        5          2          5          23:21   17

8. V. Uherce    12        4          4          4          21:17   16