Pondelok, 30. január, 2023 | Meniny má Ema

Bolešov vyhral súboj o prvú priečku

V 6. futbalovej lige okrem zmeny na čele zaujala aj výhra Jasenice nad Malými Lednicami.

H. Poruba (v zelenom) to s s oslabenou Lysou nemala jednoduché.H. Poruba (v zelenom) to s s oslabenou Lysou nemala jednoduché.

Jasenica – M. Lednice 2:1 (1:0)

Úvod patril domácim, no Heldes v 3. a v 6. min sám pred bránou neuspel a v 9. min Pavlík poslal loptu nad. V 25. min Šibík z priameho kopu dostal Jasenicu do vedenia. Ďalšiu gólovú šancu zahodil v 36. min J. Janáček. Po prestávke začali lepšie opäť domáci a v 50. min po rohu zvýšil Pavlík hlavou na 2:0. Hostí vrátil do zápasu v 64. min kontaktným gólom Krajčír. V závere už domáci tesnú výhru udržali a bodovo sa dotiahli na svojho súpera..

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 25. Šibík, 50. Pavlík – 64. Krajčír.

JASENICA: J. Jánošík – Hess (Juraj Bednár), Šibík, Číž (J. Mišutka), Vaštík, J. Janáček, F. Šterdas (Beniač), Pavlík, Heldes (Strašík), A. Kňažko, Pecník.

M. LEDNICE: J. Košút – M. Vančo, T. Húdek, P. Vančo, Juraj Lednický, Fapšo, Krajčír, T. Lednický, M. Kardoš (Š. Lednický), Ľ. Kardoš, L. Lednický. (RO)

Dulov – Košeca 3:1 (1:1)

Hostia začali útočnejšie a v 5. min Greguška efektne vyrazil Kotrisovu hlavičku. V 10. min po rihu T. Kašša trvrdou strelou otvoril skóre – 0:1. Dulovčania potom prevzali iniciatívu, no Pišoja sa zaskvel pri strelách Bujnocha, Brnku a Baláža. Na druhej strane mieril Fulec tesne vedľa a po sóle netrafil bránu Kotris. V 30. min Fulec nastrelil žrď, no v 39. min po Bujnochovom nepriamom kope vyrovnal hlavičkou Kučiak. Druhý polčas začal tlakom domácich, ale D. Hruška, Mišík ani Ježo Pišoju neprekonali. Na druhej strane sa nepresadil dvakrát Fulec a v 66. min dostal Dulov do vedenia hlavičkou Vozár. V 70. min bol za urážku rozhodcu vylúčený Fulec a v presilovke Bujnoch, Jažo, Baláž ani Mišík nedokázali trafiť bránu hpstí. V 87. min bol faulovaný Baláž, ktorý premenil jedenástku. V 90. min mal rovnakú šancu M. Vicen, ale nechal vyniknúť mladého gólmana Gregušku.

Góly: 39. Kučiak, 66. Vozár, 87. Baláž (11 m) – 10. T. Kašša,

DULOV: Greguška – Vozár, Slabý (Kováč), D. Hruška, Brnka, Kučiak (Pecuš), R. Pagáč (Hazala), Mikšík, Baláž, Ježo, Bujnoch.

KOŠECA: Pišoja – Palme, Štepanovič, Kotris, Pavol Ondrejka, Jaroslav Palček, Fulec, T. Kašša, M. Vicen, Minárik, Golej. PAVOL PREKOP

H. Poruba – Lysá 3:0 (2:0)

Hostia prišli iba s deviatimi hráčmi a do domácej brány sa postavil tréner P. Puček pre pracovné povinnosti gólmanovi. Umenie ukázal v 10. min pri strele Hoštáka do šibenice. V 17. min strelu A. Pagáča tečoval obranca a bolo 1:0. Strela A. Staňa z desiatich metrov skončila na žrdi. Vyrovnať mohol v 27. min A. Zlocha, no mieril vedľa. Pokusy A. Pagáča, Jánoška a R. Sviečku boli nepresné. V 40. min Bielikovu strelu Fojtek vyrazil a v 42. min L. Sviečka hlavou zvýšil na 2:0. Fojtek o minútu zneškodnil strelu A. Pagáča. Nožničky Bielika zmaril brankár, ktorý vyrazil delovku Š. Dražkovca. V 68. min Bielik po úniku dal tretí gól. Znížiť mohol v 75. min M. Kováč, ale bránu tesne minul. Pokus A. Staňa vyrazil Fojtek a strely Rumana a Majeríka boli nepresné a Pappovu strelu výborný Fojtek vyrazil.

Góly: 17. A. Pagáč, 42. L. Sviečka, 68. Bielik.

H. PORUBA: P. Puček – R. Staňo, L. Sviečka, Majerík, Hudec (Papp), R. Sviečka, M. Švaňa (Š. Dražkovec), Bielik (Ruman), A. Staňo, Jánoško (Prekop), A. Pagáč.

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Baška, Ľ. Janíček, Hošták, M. Zlocha, A. Zlocha, M. Panáček, Lišaník, M. Kováč. ONDREJ MIŠECH

Papradno – Udiča 0:0

V 2. min M. Hrebičík trafil po rohu bočnú sieť a v 10. min Furdzov pokus bol nepresný. Priamy kop M. Moravíka kryl brankár a v 18. min mieril tesne vedľa Tóth. J. Galk v 23. min čistej šanci vystrelil slabo do brankára a z protiútoku Furdzovi v poslednej chvíli odkopol loptu V. Hrebičík. V 28. min ušiel Tóth, no zbrklo zakončil iba do Dzurdzíka. Pokusy M. Galka, Tótha a S. Trúchlika boli nepresné. V 40. min Furdzo hlavičkoval tesne vedľa, rovnako ako T. Drblík v 43. min. V 47. min Kvasník prestrelil a v 50. min M. Hrebičík z uhla minul. Ostreľovanie brány hostí skončilo v 52. min rohom a Zboranom priamy kop vyrazil brankár. V 67. min unikol Furdzo, no netrafil prázdnu bránu. O šesť minút Macošínec hlavičkoval tesne vedľa. Veľký tlak domácich ku gólu neviedol, v 80. min mohol skórovať T. Drblík, no A. Moravík mu pádom pod nohy zabránil v skórovaní. V 83. min Tóth nastrelil žrď.

PAPRADNO: A. Moravík – V. Hrebičík, M. Hrebičík (Cupan), M. Trúchlik (Burianec), S. Trúchlik, Tóth, M. Galko, J. Galko, M. Moravík (A. Zboran), Macošínec, Martinec.

UDIČA: Dzurdzík – T. Drblík, J. Gašpárek, Papšo, Pacek, Ignácik, Harušinec, Furdzo, Drienik (Harvánek), Kvasník, M. Drblík. ADRIÁN DEMÁČEK

D. Kočkovce – K. Podhradie 2:2 (0:1)

Pred začiatkom si prítomní uctili minútou ticha pamiatku hráča a funkcionára Viktora Valacha. Frbkovu strelu v 7. min kryl Floriš a po Kopišovej prihrávke v 20. min ho neprekonal ani Mišík. O päť minút Leško vyrazil strelu Kozíka, ale loptu vrátil do siete M. Puček. V závere polčasu Michálek ani Mišík neuspeli proti gólmanovi hostí. Striedajúci Kvocera sa v 63. min orientoval najlepšie v skrumáži a vyrovnal. V 65. min Frnkovu strelu Floriš kryl. Hostia hrozili brejkami a po ruke Chobota premenil v 88. min jedenástku M. Vlasatý. V nadstavenom čase po priamom kope Mišík nabehol na center a zaistil zaslúženú remízu.

Góly: 63. Kvocera, 90. Mišík – 25. M. Puček, 88. M. Vlasatý (11 m).

D. KOČKOVCE: Leško – Šábik, Chobot, D. Koncový, Crkoň, Mišík, Michálek (Kvocera), Šedík, Frnka (J. Koncový), Kopiš (Moško), Glórik.

K. PODHRADIE: Floriš – Rafaj, Thier, Mikuš, Turza (Mišovec), P. Slávik (Suchomel), Kozík, Ľ. Vlasatý, M. Puček, F. Staňo, M. Vlasatý (Čepák). (KM)

Ilava – Plevník 1:2 (0:1)

V 3. min mohol skórovať T. Bortel, ale z päťky hlavičkoval nepresne.  Z protiútoku nepremenil šancu Michal Buday. V 8. min Kameništiakovu strelu zlikvidoval Jozef Bednár. V 16. min Kušnierovo sólo bravúrne zmaril Vrábel. V 26. min Branický trafil brvno a v 34. min ďalšie sólo Michala Budaya opäť zmaril Vrábel. Po chybe obrany dostal hostí do vedenia v 40. min Kušnier. V 50. min netrafil Michal Buday prázdnu bránu. Domáci potom pridali, boli lepší, ale P. Pagáč po úniku nezakončil presne. V 63. min Ladeckého strele chýbala presnosť a v 69. min po chybe obrany Michal Buday zvýšil na 0:2. O šesť minút po Jáňovej prihrávke znížil zblízka Pruzinec. Vzápätí išiel P. Ďurkech sám na Vrábela, ale neuspel. Jáňa potom prehodil brankára aj bránu a v 80. min po jeho centri si hostia dali takmer vlastný gól.

Góly: 75. Pružinec – 40. Kušnier, 69. Michal Buday.

ILAVA: Vrábel – M. Barkáč (P. Pagáč), D. Kopačka, Branický, Šedo, T. Bortel (Jáňa), Pružinec, Galko (Ptáček), Kameništiak, Tomanica, Ladecký.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Butko, Hrubo, I. Čižmárik, Martin Buday, S. Buday, J. Kremeň (Pavlovič), Michal Buday, Dodek, Kušnier (A. Buday), Tomaník (P. Ďurkech). PETER MIŠÍK

Tuchyňa – Bolešov 0:1 (0:1)

V prvom polčase sa hralo medzi šestnástkami, dominovali obrany a šancí bolo málo. V 37. min po priamom kope si nabehol na center Senko a hlavou dal prvý gól hostí. Po prestávke bola hra podobná, Tuchyňa sa snažila o vyrovnanie, ale hostia pozorne bránili. V závere domáci súpera pritlačili, no šance nedokázali využiť. Aj keď zápasu by svedčila spravodlivá remíza, Bolešov nakoniec vyhral najtesnejším rozdielom.

Gól: 37. Senko.

TUCHYŇA: Höfer – Hrehuš, Mikoláš, Suchánek, Adamovic, P. Poliak, Hrubina (Krajči), Koťan (A. Filo), Mačina, Letko, Jozef Poliak (Daňo).

BOLEŠOV: Martin Barták – Kočka, Janiš, Veselý, B. Barták (Šandor), Senko, Prna, Závodný (D. Šatka), Dohnanský (J. Šatka), D. Barták (Riečičiar), Mojto. JOZEF POLIAK

1. Bolešov       10        8          0          2          25:6     24

2. Tuchyňa       10        8          0          2          28:14   24

3. Plevník         10        6          3          1          23:15   21

4. H. Poruba    10        6          1          3          31:18   19

5. Košeca        10        5          2          3          35:15   17