Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Pov. Bystrica nezvládla s Topoľčanmi druhý polčas

V hádzanárskej extralige mužov Považskobystričanom nestačilo na úspech ani päťgólové vedenie.

Pov. Bystrica (v červenom) stratila dobre rozohraný zápas s Topoľčanmi.Pov. Bystrica (v červenom) stratila dobre rozohraný zápas s Topoľčanmi. (Zdroj: Jozef Šprocha)

Pov. Bystrica – Topoľčany 25:28 (12:7)

V úvode boli vo vedení hráči MŠK, ale súper dokázal odpovedať – 2:2. Ani vedenie 4:2 nevydržalo dlho, lebo Klačanský s Kucherom v 8. min vyrovnali na 4:4. Potom vyšli domácim rýchle akcie a po góloch J. Kozáka, Hesa a Š. Macháča bolo v 121. min 7:4.  Bystričania dobre bránili, darilo sa aj Drápalovi, a keď sa presadili nebojácny Gardian a J. Kozák z krídla, v 15. min svietil na ukazovateli stav 9:4. Po výmene gólov bolo v 19. min 11:6 a do konca polčasu oba tímy ukázali, čo všetko sa dá zahodiť. Kým domáci postupne dostávali Meluša do prevádzkovej teploty a trafili tri žrde, hostia sa v útoku trápili, čo zavŕšil Cigáň, ktorý pri sedmičke posadil Drápala na zem, aby potom poslal loptu od žrde do autu.  Až v 26. min skóroval Dyba – 12:6, no minútu pred prestávkou sa presadil Klačanský – 12:7. Druhý polčas začali gólom hostia, no M. Kozák sa presadil na druhej strane – 13:8. Hráči Topoľčian akokeby v šatni našli recept na bývalého spoluhráča Drápala a začali mu dávať jeden gól za druhým. Na druhej strane si Meluš pripisoval úspešné zákroky a výrazne začal otupovať domáce sebavedomie. Hráčom MŠK sa nedarila streľba a skóroval aspoň Chudoba zo sedmičiek. V 44. min po góle Hlinku hostia vyrovnali na 17:17 a v bráne Drápala, ktorý chytil jedinú z trinástich striel (dvakrát mu pomohla žrď), striedal Biel. Jeho epizódne vystúpenie skončilo po treťom góle z troch striel, ale stav bol ešte 20:20. Meluš chytil Chudobovi sedmičku a hostia opäť robili z Drápala štatistu a skórovali pohodlne po dierach v obrane aj v oslabení. V 52. min za stavu 20:23 domáci zdvihli hlavy a po góle J. Kozáka prehrávali v 54. min už iba 23:24. Namiesto vyrovnania domácu obranu dvakrát prekonal Pupík – 23:26 a hostia do konca ustrážili trojgólové vedenie. Považania po prestávke výkonom sklamali, hostia dokázali zasa neuveriteľnú produktivitu, keď až 21 z 26 striel skončilo gólom pri troch zákrokoch gólmana.

Pov. Bystrica: Biel, Drápal, Makay– Zúbek, Firit, Š. Macháč 3, Kasagranda, Dyba 4, Chudoba 6/3, Hes 1, Jurák, D. Valášek, Hároník, J. Kozák 5, Marián Gardian 3, M. Kozák 3.

Topoľčany: Meluš, Králik, Javorček - Pupík 6, J. Briatka, Valent 1, Klačanský 5, Michalka, Cigáň 7, Hlinka 5, Jadroň, Ďurček, Žilinčík 1, Kucher 3.

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Hádzaná  na sport.sme.sk

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

5 h

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

6 h
Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

7 h

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.