Legendárnu Sláviu nahradí Perun

Spoločnosť ZVS v Dubnici nad Váhom podpísala koncom septembra zmluvu s českou zbrojovkou na výrobu a predaj vlastnej rady vzduchoviek. Legendárnej Slávii tak prinavracia lesk pod obchodným názvom PERUN.

Streľbou zo vzduchovky naštartoval kariéru aj reprezentant v dynamickej streľbe Ján Pavlík.Streľbou zo vzduchovky naštartoval kariéru aj reprezentant v dynamickej streľbe Ján Pavlík. (Zdroj: DV)

DUBNICA NAD VÁHOM. Zbrojovka v Dubnici nie je vo výrobe vzduchoviek nováčikom. Pre Uherský Brod ich vyrába od roku 2003.

Keďže je producentom malokalibrovej munície a automatických pištolí kalibru 9 mm, podpísanie výhradnej licencie na výrobu vzduchových zbraní súhlasí s ideou spoločnosti. Perún – boh hromu a blesku je mytologicky známou postavou. Pomenovanie vzduchovky má teda určitú symboliku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sloboda v predaji

Výroba vzduchových zbraní výhradne pre českú zbrojovku nedávala Dubnici priestor na marketingové aktivity. Potvrdil to i riaditeľ predaja Marian Goga ml. „Boli sme závislí od počtu objednávok z Čiech. Podpísaním licencie sme získali slobodu v predaji. Momentálne plánujeme podchytiť najmä lokálny trh a trh okolitých krajín. V druhej polovici roka budú naše snahy smerovať k expanzii do Ameriky, Kanady a do krajín západnej Európy. Podľa marketingového prieskumu je to priestor, kde by mohli byť naše vzduchovky úspešné,“ uviedol Goga. Dodal, že rozšírenie portfólia bude mať vplyv aj na zamestnanosť v regióne.

SkryťVypnúť reklamu

Hobby záležitosť

Streľba zo vzduchovky je jedna z obľúbených voľnočasových aktivít, ktorá má na Slovensku veľkú tradíciu. V minulosti vlastnila takúto zbraň každá druhá rodina.

S legendárnou Sláviou odštartoval profesionálnu kariéru aj Ján Pavlík, vicemajster Európy v dynamickej streľbe z krátkych, dlhých a brokových zbraní. „Bol to splnený detský sen. Ako chlapec som začínal so Sláviou 630. Aj keď sú vzduchovky novej rady iné kvalitou, výkonom a presnosťou, podstata zostáva rovnaká,“ skonštatoval Pavlík.

Plánované inovácie

Európske krajiny zaplavili turecké a čínske produkty, od ktorých sa chce ZVS Impex odlíšiť najmä kvalitou. Tím konštruktérov má za úlohu zapracovať do výroby určité zmeny, čím by sa jednotlivé typy zatraktívnili, nielen konštrukčne, ale i dizajnovo. „Pripravujeme úpravu pažieb a vnútorného mechanizmu pre dosiahnutie vyšších výkonov. Inovované vzduchovky by sa do sériovej výroby mohli dostať už v priebehu budúceho roka, kedy ich plánujeme vyrobiť 3000 kusov,“ informoval technický riaditeľ ZVS Impex Ladislav Skoupý.

SkryťVypnúť reklamu

Modelový rad

Vzduchovky sú vyrábané v troch základných modeloch. Perun 730 je model s najmenším výkonom. Považovaný je za prvú vzduchovku v rodine. Model 731 je vybavený poistkou uzatvárania hlavne a je dodávaný s upravenou pažbou, čo umožňuje lepší úchyt pri športovej streľbe. Model 734 je vybavený silnejšou pružinou a mechanizmom pre podstatne vyšší výkon. Určený je pre športovú streľbu na terč.

Nový impulz

Spoločnosť ZVS IMPEX disponuje výrobnými prevádzkami s modernou technológiou a skúsenými pracovníkmi. Podnik má dlhoročnú tradíciu. Výroba začala v novopostavenom závode na území Dubnice na Váhom v roku 1937 ako súčasť koncernu Škoda Plzeň.

 Začiatkom tohto roku prevzala ZVS IMPEX skupina MSM GROUP, ktorá v snahe obnoviť tradične dobré meno slovenského zbrojárskeho priemyslu, združuje spoločnosti s portfóliom v tomto segmente. Práve po vstupe MSM spoločnosť zaznamenala nárast objednávok a investície do rozvoja.

SkryťVypnúť reklamu

DANA VALACHOVÁ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Rodina ako opatrovatelia: Slovákov straší nesebestačnosť
  2. METRO na Slovensku podporuje gastro a obchod už 25 rokov
  3. First minute 2026: Rezervujte si dovolenku s extra bonusmi
  4. Slovenské firmy šetria a hľadajú flexibilné riešenia
  5. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr
  6. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja
  7. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri
  8. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku
  1. METRO na Slovensku podporuje gastro a obchod už 25 rokov
  2. Slovenské firmy šetria a hľadajú flexibilné riešenia
  3. First minute 2026: Rezervujte si dovolenku s extra bonusmi
  4. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr
  5. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja
  6. Rady pre začínajúcich podnikateľov: na čo nezabudnúť pri štarte
  7. Filantropia slovenských milionárov s tichým vplyvom
  8. Špeciálna krížovkárska príloha v denníkoch SME a Korzár
  1. Nutričný odborník varuje: Syry nie sú to, čo si myslíte 14 957
  2. Chcete dobrý chlieb? Nezačína pri pekárovi, ale ešte skôr 11 487
  3. Moderné okuliare: technológia, ktorá vám uľahčuje život 8 213
  4. Hodnotenie profesionála: Maldivy sú mimo sezóny oázou pokoja 6 153
  5. Táto firma úspešne digitalizuje dopravné riešenia na Slovensku 5 107
  6. Rodina ako opatrovatelia: Slovákov straší nesebestačnosť 4 375
  7. Problém s vlasmi či pokožkou? Krása začína vo vnútri 3 304
  8. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok. 1 762
  1. Martin Fronk: Prúty kráľa, naivita národa: Prečo sú v našej ríši rozbroje dôležitejšie ako chlieb?
  2. Vladimír Krátky: Fico : „ Zadarmo nepôjde žiadna smrtiaca pomoc na Ukrajinu ! “
  3. Katka Želinská: Hĺbky a hlbiny
  4. Martin Sečkár: Sklenený Strop
  5. Ivan Čáni: Danko mohol ruinovať štátne rozpočty viac ako Hlas SD trinástymi dôchodkami.
  6. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kajúcnik písal čurillovcom o strachu z inšpekcie
  7. Jakub Cipko: Je právo na výhradu vo svedomí len konzervatívny strašiak?
  8. Juraj Droppa: Čo vám Fico na tlačovke nepovedal.
  1. Anna Brawne: Pán riaditeľ SIS, klamete alebo máte problémy s pamäťou? 15 009
  2. Rado Surovka: Prečo Fico vyhrá voľby v r.2027. 11 812
  3. Ján Valchár: Čo to, čo to? Žeby ďalšia rafinéria? 7 456
  4. Veronika Michalčíková: S KST na neprístupných miestach Belianskych Tatier. Sú to celkom fajn ľudia 6 266
  5. Ján Valchár: Palivová kríza v Rusku bujnie 6 086
  6. Angelika Herčková: V sociálnych službách nás majú za handry nielen vládni predstavitelia, ale aj rodinní príbuzní? 5 785
  7. Sebastian Drobný: Ďalšia mladá puška Smeru 5 463
  8. Juraj Sališ: Klasický dôchodcovský systém nie je nič iné ako šikovný podvod. 5 051
  1. Radko Mačuha: Herné automaty do každej tradičnej rodiny.
  2. Radko Mačuha: Desať prikázaní Glücka.
  3. Marcel Rebro: Týždeň ticha uprostred vojny
  4. Roman Kebísek: Timravinu novelu Hrdinovia uhorské úrady scenzurovali. Rukopis je nezvestný
  5. Věra Tepličková: Aj ja som za bundy alebo Ako Glück riešil, riešil, až vyriešil kriminalitu
  6. Radko Mačuha: Skúsme pochopiť Slovensko.
  7. Dušan Koniar: Ak je Únia v prdeli, kto je tá šťastná mrľa z nej trčiaca?
  8. Marcel Rebro: Pošli Vianoce deťom do ostreľovaného mesta
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Skupina AURES Holdings, prevádzkovateľ siete autocentier AAA AUTO a Mototechna, dosiahla v prvých troch štvrťrokoch 2025 historicky najlepšie výsledky.


Dubnica nad Váhom obnovila budovu Mestského úradu.

Zapustením nádrží mesto symbolicky spustí projekt s názvom Zelenšia Dubnica.


TASR
Malcolm po útoku prišiel o zrak.

Amstaff, ktorý útočil, nebol na vôdzke.


1
Oblečenie z kontajnerov Kositu má pomôcť ľuďom v núdzi.

Považskobystrická radnica v rámci jesennej zbierky šatstva vyzbierala viac ako osem ton textilu a obuvi. Vyzbierané odevy pomôžu hneď trikrát.


TASR

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu