Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Púchovčania sú v tretej lige už druhí

V predposlednom jesennom kole Púchov preskočil v tabuľke po trojgólovej výhre Hornú Nitru, L. Rovne získali tri dôležité body a naprázdno vyšla iba Dubnica.

Púchov – Horná Nitra 3:0 (3:0)

Súboj tretieho s druhým začali domáci výborne, keď v 2. min si na Rypákov pas nabehol za obranu Gajdošík a povedľa Lacka otvoril skóre. O šesť minút vyskúšal prudkou strelou Letka Viktory. V 14. min našiel Gajdošík po úniku Bartoša, no jeho nedôraznú strelu v čistej šanci vyrazil Lacko, ktorý zneškodnil aj následnú dorážku Svoradu. V 21. min Rypák vysunul Piláta, jeho tvrdú strelu gólman iba vyrazil a Pilát zvládol dorážku perfektne – 2:0. V 23. min Turančík pohrozil prudkou strelou tesne vedľa. Potom sa hralo v strede ihriska, až v 41. min sa v šestnástke uvoľnil Gajdošík a tečovanou strelou do protipohybu brankára dal tretí gól. O dve minúty mali domáci šťastie, keď tečovaná strela Matuškoviča minula tesne domácu bránu. Tlak hostí po prestávke neprišiel, naopak, v 55. min išiel Svorada sám na bránu, ale lopta mu odskočila. V 62. min center z krídla poslal nekrytý Drozd tesne vedľa a na druhej strane v 69. min na Pilátov center ponad brankára nedosiahol pred prázdnou bránou hlavou Gajdošík. Do konca si nik gólovú šancu nevypracoval a domáci zaslúžene vyhrali nad kvalitným súperom, ktorý na Považí sklamal.

Góly: 2. a 41. Gajdošík, 21. Pilát.

Rozhodoval Kozolka, ŽK: Gajdošík - Kopál, 324 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Brezničan, Gajdošík, Vanák, Kopiš, Pilát, Paliesek, Rypák (62. Mynář), Svorada (83. Rosina), Bartoš (71. Pastorek). Tréner J. Vágner.

H. NITRA: Lacko – Thanh, Pekár, Hubočan, Belanec, Bublák, Viktory (59. Kopál), Turančík (60. Drozd), Matuškovič, Halmeš, Zelenický (82. Obžera). Tréner P. Černák. JOZEF ŠPROCHA

Galanta - Dubnica 2:0 (1:0)

Dubnica prišla do Galanty s úmyslom vychádzať zo zabezpečenej obrany. Domáci si sústavným tlakom vytvárali viaceré šance, ktoré volali po góle. Po peknej individuálnej akcii Pila otváral skóre zápasu Kováč. V druhom polčase hostia stále čakali na svoju možnosť, ktorá neprišla vďaka pozornej defenzíve domácich, ktorú organizoval Eliáš. Rozhodujúci moment duelu prišiel v 62. minúte, kedy Kováč svojím druhým gólom rozhodol o zápase. Galanťania potvrdili vynikajúcu formu zo závere jesene a jednoznačne svojho súpera prevýšili najmä pohybom a efektivitou. Do konca zápasu domáci hráči kontrolovali priebeh a nebyť nevyužitých šancí, mohol byť výsledok ešte vyšší.

Góly: 31. a 62. G. Kováč.

Rozhodoval Gádoši, ŽK: Mészáros – Vaculík, 150 divákov.

FC: Masár - Pilo, Eliáš, Janso, Mészáros (59. Vindiš), Korman, Kováč (83. Kinče), Pellet, Kočiš, Blaščík, Sukisa (79. Žák). Tréner M. Süttö.

MFK: Digaňa - Štefula, Vaculík, Suchý (52. Habšuda), Štefánek, Poláček, Púpala, Mojto, Suchánek (76. Remšík), Čurík, Floriš (66. Vavrík). Tréner P. Kopačka. (LO)

Led. Rovne – Topoľčany 2:1 (1:0)

Zápas začal Copkovou strelou, ktorú Bačík zneškodnil a z protiútoku Baláž tesne minul domácu bránu. V 7. min ukázali sklári, ako sa zahadzujú tutovky. Pilný napálil do brvna a Kollár odrazenú loptu poslal nad. V 11. min Lipták utešenou strelou z priameho kopu skóroval – 1:0. Tomanov nádherný volej na čiare kryl Bačík a na druhej strane netrafil Švajlen. Buček s Vávrom sa nepresadili a v 22. min Švajlen trafil žrď. Hostia ovládli hru a domáci čakali na prestávku. V 58. min po Kováčom vyrazenom centri prestrelil bránu Jakubík. V 76. min po rohu Pilný nadihol loptu a Chmelík rozvlnil zblízka sieť. Od 80. do 85. min domáci predviedli koncert zahodených šancí, keď ich strely pochytal Bačík alebo trafili obrancov na  bránkovej čiare. V 90. min Kosorín využil chybu obrany a ponad Kováča znížil na 2:1.

Góly: 11. Lipták, 76. Chmelík – 90. Kosorín.

Rozhodovala Matulová, ŽK: Lukáč - Baláž, 200 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Tomana (69. Lukáč), Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar, Pilný, Híreš, Buček, Vávra, Copko (27. Pokorný). Tréner D. Kramlík.

TOPOĽČANY: Bačík – Otrísal (76. Uhlár), Rusinko, Rusňák, Sipos, Baláž, Rybanský, Švajlen, Rajník (54. Kutiš), Jakubík, Kosorin. Tréner P. Januška. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 14. kola: Nové Zámky – Palárikovo 0:0, Komárno – Trnava C/Šúrovce 1:4 (1:1), 32. Szórád – 30. a 86. (oba z 11 m) a 90. Hlavna, 69. Juhász, Šamorín - DAC B/Vrakúň 0:1 (0:1), 42. Ágh, Vráble – Nemšová 0:1 (0:0), 81. Vlček (11 m), V. Ludince – Veľký Meder 0:0, Neded mal voľno.

1. V. Meder    15      10      3        2        32:11  33      (+9)

2. Púchov       15      9        4        2        29:9    31      (+7)

3. H. Nitra      15      9        4        2        31:20  31      (+13)

4. Šamorín      15      9        3        3        24:12  30      (+3)

5. Nemšová    15      8        3        4        23:15  27      (+6)

6. Trnava C     15      8        2        5        34:20  26      (+2)

7. DAC B.      15      7        5        3        19:10  26      (+8)

8. Galanta       15      7        5        3        31:24  26      (-1)

9. L. Rovne     15      7        1        7        20:25  22      (-2)

10. N. Zámky  16      6        3        7        21:21  21      (-6)

11. V. Ludince 15      4        7        4        15:19  19      (-5)

12. Neded      15      2        7        6        22:27  13      (-11)

13. Dubnica    15      1        8        6        13:27  11      (-7)

14. Vráble      15      2        3        10      9:22    9        (-12)

15. Komárno   15      2        3        10      18:39  9        (-18)

16. Topoľčany 15      1        5        9        7:24    8        (-10)

17. Palárikovo 15      2        2        11      10:33  8        (-10)

Topoľčanom odrátajú 3 body. Gabčíkovo bolo vylúčené zo súťaže.

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
  1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
  2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

História Streženíc siaha do čias Keltov

I keď prvá písomná zmienka o obci Streženice pochádza zo začiatku 15. storočia, archeologické nálezy dokazujú, že osídlenie tam bolo už v keltských časoch.

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.