Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Púchovčania sú v tretej lige už druhí

V predposlednom jesennom kole Púchov preskočil v tabuľke po trojgólovej výhre Hornú Nitru, L. Rovne získali tri dôležité body a naprázdno vyšla iba Dubnica.

Púchov – Horná Nitra 3:0 (3:0)

Súboj tretieho s druhým začali domáci výborne, keď v 2. min si na Rypákov pas nabehol za obranu Gajdošík a povedľa Lacka otvoril skóre. O šesť minút vyskúšal prudkou strelou Letka Viktory. V 14. min našiel Gajdošík po úniku Bartoša, no jeho nedôraznú strelu v čistej šanci vyrazil Lacko, ktorý zneškodnil aj následnú dorážku Svoradu. V 21. min Rypák vysunul Piláta, jeho tvrdú strelu gólman iba vyrazil a Pilát zvládol dorážku perfektne – 2:0. V 23. min Turančík pohrozil prudkou strelou tesne vedľa. Potom sa hralo v strede ihriska, až v 41. min sa v šestnástke uvoľnil Gajdošík a tečovanou strelou do protipohybu brankára dal tretí gól. O dve minúty mali domáci šťastie, keď tečovaná strela Matuškoviča minula tesne domácu bránu. Tlak hostí po prestávke neprišiel, naopak, v 55. min išiel Svorada sám na bránu, ale lopta mu odskočila. V 62. min center z krídla poslal nekrytý Drozd tesne vedľa a na druhej strane v 69. min na Pilátov center ponad brankára nedosiahol pred prázdnou bránou hlavou Gajdošík. Do konca si nik gólovú šancu nevypracoval a domáci zaslúžene vyhrali nad kvalitným súperom, ktorý na Považí sklamal.

Góly: 2. a 41. Gajdošík, 21. Pilát.

Rozhodoval Kozolka, ŽK: Gajdošík - Kopál, 324 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Brezničan, Gajdošík, Vanák, Kopiš, Pilát, Paliesek, Rypák (62. Mynář), Svorada (83. Rosina), Bartoš (71. Pastorek). Tréner J. Vágner.

H. NITRA: Lacko – Thanh, Pekár, Hubočan, Belanec, Bublák, Viktory (59. Kopál), Turančík (60. Drozd), Matuškovič, Halmeš, Zelenický (82. Obžera). Tréner P. Černák. JOZEF ŠPROCHA

Galanta - Dubnica 2:0 (1:0)

Dubnica prišla do Galanty s úmyslom vychádzať zo zabezpečenej obrany. Domáci si sústavným tlakom vytvárali viaceré šance, ktoré volali po góle. Po peknej individuálnej akcii Pila otváral skóre zápasu Kováč. V druhom polčase hostia stále čakali na svoju možnosť, ktorá neprišla vďaka pozornej defenzíve domácich, ktorú organizoval Eliáš. Rozhodujúci moment duelu prišiel v 62. minúte, kedy Kováč svojím druhým gólom rozhodol o zápase. Galanťania potvrdili vynikajúcu formu zo závere jesene a jednoznačne svojho súpera prevýšili najmä pohybom a efektivitou. Do konca zápasu domáci hráči kontrolovali priebeh a nebyť nevyužitých šancí, mohol byť výsledok ešte vyšší.

Góly: 31. a 62. G. Kováč.

Rozhodoval Gádoši, ŽK: Mészáros – Vaculík, 150 divákov.

FC: Masár - Pilo, Eliáš, Janso, Mészáros (59. Vindiš), Korman, Kováč (83. Kinče), Pellet, Kočiš, Blaščík, Sukisa (79. Žák). Tréner M. Süttö.

MFK: Digaňa - Štefula, Vaculík, Suchý (52. Habšuda), Štefánek, Poláček, Púpala, Mojto, Suchánek (76. Remšík), Čurík, Floriš (66. Vavrík). Tréner P. Kopačka. (LO)

Led. Rovne – Topoľčany 2:1 (1:0)

Zápas začal Copkovou strelou, ktorú Bačík zneškodnil a z protiútoku Baláž tesne minul domácu bránu. V 7. min ukázali sklári, ako sa zahadzujú tutovky. Pilný napálil do brvna a Kollár odrazenú loptu poslal nad. V 11. min Lipták utešenou strelou z priameho kopu skóroval – 1:0. Tomanov nádherný volej na čiare kryl Bačík a na druhej strane netrafil Švajlen. Buček s Vávrom sa nepresadili a v 22. min Švajlen trafil žrď. Hostia ovládli hru a domáci čakali na prestávku. V 58. min po Kováčom vyrazenom centri prestrelil bránu Jakubík. V 76. min po rohu Pilný nadihol loptu a Chmelík rozvlnil zblízka sieť. Od 80. do 85. min domáci predviedli koncert zahodených šancí, keď ich strely pochytal Bačík alebo trafili obrancov na  bránkovej čiare. V 90. min Kosorín využil chybu obrany a ponad Kováča znížil na 2:1.

Góly: 11. Lipták, 76. Chmelík – 90. Kosorín.

Rozhodovala Matulová, ŽK: Lukáč - Baláž, 200 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Tomana (69. Lukáč), Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar, Pilný, Híreš, Buček, Vávra, Copko (27. Pokorný). Tréner D. Kramlík.

TOPOĽČANY: Bačík – Otrísal (76. Uhlár), Rusinko, Rusňák, Sipos, Baláž, Rybanský, Švajlen, Rajník (54. Kutiš), Jakubík, Kosorin. Tréner P. Januška. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 14. kola: Nové Zámky – Palárikovo 0:0, Komárno – Trnava C/Šúrovce 1:4 (1:1), 32. Szórád – 30. a 86. (oba z 11 m) a 90. Hlavna, 69. Juhász, Šamorín - DAC B/Vrakúň 0:1 (0:1), 42. Ágh, Vráble – Nemšová 0:1 (0:0), 81. Vlček (11 m), V. Ludince – Veľký Meder 0:0, Neded mal voľno.

1. V. Meder    15      10      3        2        32:11  33      (+9)

2. Púchov       15      9        4        2        29:9    31      (+7)

3. H. Nitra      15      9        4        2        31:20  31      (+13)

4. Šamorín      15      9        3        3        24:12  30      (+3)

5. Nemšová    15      8        3        4        23:15  27      (+6)

6. Trnava C     15      8        2        5        34:20  26      (+2)

7. DAC B.      15      7        5        3        19:10  26      (+8)

8. Galanta       15      7        5        3        31:24  26      (-1)

9. L. Rovne     15      7        1        7        20:25  22      (-2)

10. N. Zámky  16      6        3        7        21:21  21      (-6)