Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Beluša je v predstihu víťazom jesennej časti

V 4. futbalovej lige vyhrala Domaniža v derby vysoko s Novou Dubnicou, Beluša rozstrieľala Častkovce a Prečín doplatil na zlú koncovku.

Beluša – Častkovce 5:1 (3:1)

Zápas začali lepšie domáci futbalisti. Strela J. Gaža neskončila v bráne a L. Zápotoka o niekoľko minút neskôr pochodil rovnako. V 13. min našiel Novisedlákov center L. Zápotoku, ktorý hlavou otvoril skóre. Aktívna Beluša naďalej hrýzla, Častkovce sa snažili zmierniť tlak tvrdými zákrokmi, ktoré rozhodca trestal žltými kartami. V 22. min Beluša pridala druhý gól, po ukážkovom brejku sa presadil Novisedlák. Hostia odpovedali gólom Rusnáka z rohového kopu,  ktorý ukončil Ciesarovu 520-minútovú nepriestrelnosť. Vzápätí sa ocitol v čistej šanci P. Mišutka, ale trafil len pravú žrď.  Faul na P. Mišutku  v pokutovom území znamenal predčasný koniec pre Končitíka, Gorelka gólom a lá Panenka zvýšil na polčasových 3:1. Hlavička Pavla Vavríka letela len tesne vedľa a tečovaný pokus Halása Ciesar vyrazil. V 56. min P. Gažo zvyšoval gólom do prázdnej brány po nezištnej Mišutkovej prihrávke na 4:1. P. Mišutka preloboval Korčeka, ale netrafil bránu. V 82. min Martinka našiel Pšenáka, ktorý do odkrytej brány uzavrel na konečných 5:1. V závere ešte hostia prišli o Bartoviča, ktorý videl druhú žltú kartu.

Góly: 13. L. Zápotoka, 22. Novisedlák, 43. Gorelka (11 m), 57. P. Gažo, 82. Pšenák – 31. Rusnák.

Rozhodoval Černek, ŽK: J. Gažo, Gorelka – Bartovič, Gono, Vrábel, Končitík, ČK: 42. Končitík po 2 ŽK, 88. Bartovič po 2 ŽK, 200 divákov.

BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka, L. Zápotoka, P. Gažo (58. M. Hrnčík), Jurga, Novisedlák, P. Mišutka (77. Pšenák), Mikuška (64. Kucharík).

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Bartovič, Gono (46. Halás), Osuský, Vrábel, Adamec, Ďuriš (80. Čechvala), Husár, Madro (63. Vlado), Končitík. MILAN HRUBO

Boleráz – Prečín 3:0 (1:0)

V úvode videli diváci vyrovnaný zápas. Hostia podkurovali najmä po rýchlych protiútokoch a tie sa im darili. V 13. min J. Daniš vysunul Neštického a ten otvoril skóre. Vyrovnať mohol V. Gajdošík, ale hlavou nenamieril presne a rýchly protiútok hosťujúceho Orávika skončil na Hrivňákovi. Mackovčínov pokus vytiahol brankár na roh a hlavičku J. Daniša taktiež kryl. Hostia vstúpili do druhého dejstva aktívnejšie v snahe vyrovnať, ale po rýchlom protiútoku zvýšil domáce vedenie striedajúci Kolóny. Snaha hostí neustávala a možnosť vrátiť sa do zápasu dostali po faule J. Daniša, ale Michalec možnosť penalty nevyužil. Šance sa rodili na oboch stranách, ale definitívu zápasu dal v 84. min gólom na 3:0 Kolony.

Góly: 49. a 84. Kolony, 13. Neštický.

Rozhodoval Fabian, ŽK: Mackovčín, J. Daniš – Sádecký, Boško, 200 divákov.

BOLERÁZ: Hrivňák (86. Vahalík) – P. Daniš, Klačo, Mackovčín, Karaba, M. Daniš, Hrebík (46. Kolony), Líška, Neštický, J. Daniš (88. Červenka), Onder. Tréner M. Kopčan.

PREČÍN: Bartek – Boško, Sádecký, Vrábel (61. Vadovský), Ľ. Gajdošík, Škrabák, Orávik, Michalec, Kaprálik, Čelko (73. Galát), V. Gajdošík. Tréner B. Friedl. (STC)

Domaniža – N. Dubnica 4:0 (2:0)

V 3. min po prihrávke Mareka Kvaššay Sádecký vyskúšal tvrdou strelou Kostku a po rohu brankár hostí kryl aj hlavičku Haviara. V 7. min strelu Sádeckého zrazila obrana na roh. V 25. min pokus Suchého obrana zblokovala v poslednej chvíli. O dve minúty Braciníkovu strelu Kostka vyrazil, no domáci hráč vrátil loptu hlavou do siete. Krásna strela Sádeckého z priameho kopu v 30. min skončila v sieti – 2:0. Valjent trafil v 34. min bočnú sieť. V 38. min Ranuša mieril tesne vedľa a Suchého krásnu strelu Kubiš s námahou vytlačil na žrď. Po prestávke sa hostia výrazne zlepšili  av 49. min Kubiš vyrazil Švikruhovu strelu z priameho kopu na žrď. Po tlaku Novodubničanv v 80. min po strete Sádeckého z brankárom nasledovalo vylúčenie Kostku a Sádecký premenil jedenástku – 3:0. O šesť minút Valjent po sóle neuspel a v 90. min po rýchlom útoku M. Košút strelou k žrdi dal na 4:0.

Góly: 30. a 80. Sádecký, 26. Braciník, 90. M. Košút.

Rozhodoval Ahmed, ŽK: P. Kardoš - Burdej, Behan, P. Staňo, Švikruha, Suchý, ČK: 79. Kostka, 200 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – P. Kardoš, Haviar (88. Blažek), M. Šterdas, Braciník, Svoboda, Valjent, M. Košút, Sádecký, J. Kardoš (35. Hájek – 74. Rybár), Marek Kvaššay.

N. DUBNICA: Kostka – Burdej, Behan, P. Staňo, Švikruha, Držík, Marušinec, Častulín, Lendvay, Ranuša, Suchý. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 14. kola: Bánovce – Malženice 1:0 (1:0), 27. Olej, Šimonovany - Kanianka 2:1 (1:0), 8. Miroslav Oršula, 71. Laurinec – 60. Paulík, Tr. Stankovce – Partizánske 1:2 (1:0), 20. M. Sedláček – 63. Pastírik, 67. Nižňanský, Tr. Teplice – Jasl. Bohunice 1:4 (1:4), 3. Bretschneider – 4. a 11. Krajčovič, 6. Pavlík, 8. Kolarovič, Holíč - Vrbové 1:1 (1:0), 30. Mráz - 68. Gažík.

10. Tr. Stankovce        14        6          2          6          22:27   20

11. J. Bohunice            14        6          1          7          28:27   19

12. N. Dubnica            14        5          2          7          18:27   17

13. Prečín        14        5          1          8          22:32   16

14. Boleráz      14        4          2          8          23:16   14

15. Partizánske            14        3          3          8          22:34   12

16. Kanianka   14        2          0          12        14:51   6

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.