Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Rozhodol brankár Biel a výborná obrana

V hádzanárskej extralige mužov Pov. Bystrica zdolala Modru

Brankár Biel bol najväčšou oporou Pov. Bystrice.Brankár Biel bol najväčšou oporou Pov. Bystrice.(Zdroj: Jozef Šprocha)

Pov. Bystrica – Modra 25:14 (12:8)

Po poslednom nevydarenom zápase nastupovali domáci s cieľom získať späť stratené sebavedomie. V úvode museli dvakrát dvakrát vyrovnávať jednogólové manko bez rešpektu hrajúceho súpera. – 2:2. Kasagranda s Firitom zvýšili na 4:2 a hoci súper znížil na 5:4, Bystričania už udržiavali dostatočný náskok. V obrane si počínali zodpovedne, no v útoku sa im veľmi nedarilo. Za stavu 7:4 poslal Chudoba sedmičku do brvna, rovnako ako za stavu 8:6 J. Kozák. Na strely do konštrukcie brány mali Považania šťastie, lebo celkovo ju trafili sedemkrát. V domácej bráne chytal spoľahlivo Biel, ktorému pomáhali aj spoluhráči a v prvom polčase si pripísal trinásť úspešných zákrokov. Modra v závere využila, že domácim sa nedarila streľba a v 27. min stiahla na 10:8, no do prestávky najprv Vallo a potom Zúbek po dlhom pase priamo zo vzduchu zvyšovali na polčasových 12:8. Druhý polčas začali hostia už po šiestich sekundách zlým striedaním a vylúčením. Ich hre chýbala presnosť, keď väčšinu striel likvidoval výborný Biel, ktorý mal v zápase dvadsať úspešných zákrokov a úspešnosť vysoko nad 50 percent. Za desať minút druhej časti dala Modra iba dva góly a MŠK vyhrávali 17:10. Hráčom Pov. Bystrice sa naďalej nedarilo napriek veľkej snahe strelecky a strely končili na žrdiach alebo ich so šťastí chytil Kováč vrátane sedmičky J. Kozáka. Modra sa snažila a osem minút pred koncom znížila na 20:14, no potom už Biel až do konca neinkasoval. V závere domáci náskok zvyšovali až na konečných 25:14 a po siedmich týždňoch sa opäť tešili z extraligovej výhry, keď naposledy zdolali doma 26. septembra Pezinok.

Pov. Bystrica: Biel, Drápal, Makay– Zúbek 3, Firit 2, Š. Macháč 2, Kasagranda 3, Dyba 1, Chudoba 4, Hes 1, Jurák, Vallo 3, Hároník, J. Kozák 4 /1, Marián Gardian 2, M. Kozák .

Modra: Kováč, Kosák - Lackovič 2, Tschur 5/2, Púpava, Kintler 1, Bača 2, Jakubík, Kuliška, Briestenský, Mišenčík 1,Raček, Hirtl 2, Nádaský.

Sedmičky: 4/1 – 2/2.

Vylúčení: 0:6.

10. kolo: Hlohovec - ŠKP Bratislava 32:22, Prešov – Šaľa odložené, N. Zámky – Pezinok 32:28, Topoľčany mali voľno.

1. Prešov         8          8          0          0          287:193           16

2. Topoľčany   8          7          0          1          241:185           14

3. Hlohovec     9          7          0          2          262:207           14

4. N. Zámky    9          4          1          4          271:294           9

5. Šaľa            8          4          0          4          231:208           8

6. Pov. Bystrica           9          4          0          5          262:247           8

7. ŠKP                        9          1          1          7          205:260           3

8. Modra         9          1          1          7          205:280           3

9. Pezinok        9          1          1          7          236:326           3