Dubnica rozšírila počet remíz

Jesenná časť 3. futbalovej ligy skončila dohrávkami 17. novembra.

Dubnica (v červenom) sa proti Vrábľom nepresadila.Dubnica (v červenom) sa proti Vrábľom nepresadila.

Dubnica – Vráble 0:0

Od úvodu boli hostia útočnejší a iba menej šťastia pri zakončení ich pripravilo o vedenie. V 5. min Hlaváč poslal loptu z dobrej pozície hlavičkou nad a o štyri minúty Digaňa musel vyškriabať spod brvna strelu zle bráneného Grebača. V 14. min mal stopercentnú šancu Brath, ale zo siedmich metrov poslal loptu povedľa bezmocného brankára do žrde, odkiaľ lopta prešla popred celú bránu a domáci obrancovia ju poslali do bezpečia. V 32. min Digaňa iba sledoval, ako sa lopta po hlavičke Grebača odrazila od brvna. Až v 38. min sa dostal k hlavičke Štefula, no lopta skončila nad a v 43. min strelu toho istého hráča zrazila obrana na roh. Po prestávke začali domáci snaživo najmä zásluhou neúnavného krídelníka Vavríka, ktorý vybojoval viacero rohov, no ani z jedeného sa Dubničania do zakončenia nedostali. V 62. min po Hamarovej prihrávke pálil Hlaváč zo šestnástky tesne vedľa. O dve minúty pred Čurikom po Vavríkovom centri zasahoval brankár a Štefula sa k odrazenej lopte nedostal. V 69. min Mojto zbehol k čiare, ale nebezpečný center vytlačil Pichňa do bezpečia. V 74. min Digaňa kryl tvrdú strelu Grebača a v 79. min po nádejnej akcii Mojtovu prízemnú strelu chytil brankár hostí. V 81. min unikajúcemu Vavríkovi v poslednej chvíli odkopol loptu Bakaľár. Domáci sa už do šance nedostali a v závere ešte Suchý odkopom ratoval nebezpečenstvo.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Štefánek - Brath, 326 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Štefula, Vaculík, Suchý, Štefánek, Poláček, Púpala, Habšuda (67. Mojto), Vavrík (83. Suchánek), Čurik (88. Remšík), Floriš. Tréner P. Kopačka.

VRÁBLE: Pichňa – Fekiač, Hlaváč, Šlachta (46. Mjuller), Dzurek, Bakaľár, Feješ, Brath, Tužinský, Hamar, Grebač. Tréner L. Molnár. JOZEF ŠPROCHA

DAC B/Vrakúň - Led. Rovne 1:0 (0:0)

Vzhľadom k tomu, že sa hralo na ťažkom teréne, videla hŕstka prítomných divákov kvalitatívne slušné a solídne stretnutie. Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci hráči si vypracovali len nejaké pološance, neriešili však dobre predfinálnu fázu. Crystal hrozil najmä z nebezpečných štandardných situácií, ale skóre sa nemenilo ani na jednej strane. Zápas ovplyvnila situácia zo 48. minúty, keď Belkovics išiel sám na bránu, obišiel gólmana, stihol si ešte zaseknúť vracajúceho sa Chmelíka, ktorý ho fauloval a išiel pod sprchy. Z nariadenej penalty išli domáci do vedenia. Paradoxne, opraty zápasu vzali do rúk „sklári“, hrajúci v početnej nevýhode. Ich najväčšiu príležitosť mal Pilný, Milošovič podržal svoj tím. Na opačnej strane sa v šanciach ocitli Fedor, Mészáros a Tóth, ale skóre sa už do konca zápasu nemenilo.

Gól: 48. R. Černák (11 m).

Rozhodoval Sárai, ŽK: Kelemen, Egri, Nagy - Pilný, Híreš, ČK: 90. Mészáros - 48. Chmelík, 100 divákov.

DAC B: Milošovič - Ágh, Kelemen (84. Polák), Egri, Trajcsik, Bódis, Nagy, Belkovics (90. Kubík), Černák, Mészáros, Fedor (74. Tóth). Tréner: B. Borbély.

CRYSTAL: Kováč - Tomana, Chmelík, Lipták, Riečičiar, Lukáč, Hruška, Pilný, Híreš, Vávra, Copko. Tréner D. Kramlík. (LO)

Nemšová – Púchov 2:0 (1:0)

Vzhľadom k dobre upravenému terénu mužstvá predviedli veľmi dobrý výkon. Po celý zápas pršalo a rozhodcom sa ťažko posudzovali niektoré súboje. Vzhľadom k veľmi ťažkému terénu tímy predviedli pohľadný futbal. V 7. min otvoril skóre Amrich. Domáci loptu potiahli po krídle a po prihrávke do šestnástky prestrelil obranný val Amrich – 1:0. Na ďalší gól diváci čakali až do záveru zápasu. Tri minúty pred koncom uzavrel na 2:0 rýchlu akciu Nemšovej Bala. Víťazstvo domáceho kolektívu bolo vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžené.

Góly: 7. Amrich, 87. Bala.

Rozhodoval Šima, ŽK: Amrich – Brezničan, 100 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot – Udeh, Ranko, Richtárech (57. Yin), Amrich (81. Kresánek), Opatovský, Obaje (90. Komorovský), Holíček, Schiszler, Vlček, Bala. Tréner V. Cifranič.

PÚCHOV: Letko – Riška, Brezničan, Gajdošík, Vanák, Kopiš, Pilát, Gamboš (69. Rypák), Rosina, Svorada (78. Mynář), Bartoš (46. Pastorek). Tréner J. Vágner. JOZEF RAUČINA

Ďalšie výsledky 15. kola: Horná Nitra - Šamorín 0:2 (0:0), 53. Joao Vitor, 90. Kuba, Palárikovo – V. Ludince 2:2 (1:2), 24. a 85. (11 m) Krcho – 23. Cingel, 42. Soboňa, Trnava C /Šúrovce – Neded 4:0 (3:0), 20. a 27. Magdolen, 4. Pikulík, 81. Hlavna, Veľký Meder – Galanta 1:0 (1:0), 4. Hanzel, Topoľčany – Komárno 3:1 (2:0), 18. Rajník, 44. Švajlen, 83. Rusinko – 88. vlastný Rybanský, Nové Zámky mali voľno.

.

1. V. Meder    16      11      3        2        33:11  36      (+9)

2. Šamorín      16      10      3        3        26:12  33      (+6)

3. Púchov       16      9        4        3        29:11  31      (+7)

4. H. Nitra      16      9        4        3        31:22  31      (+10)

5. Nemšová    16      9        3        4        25:15  30      (+6)

6. Trnava C      16        9          2          5          38:20   29        (+2)

7. DAC B       16      8        5        3        20:10  29      (+8)

8. Galanta         16        7          5          4          31:25   26        (-1)

9. L. Rovne     16      7        1        8        20:26  22      (-2)

10. N. Zámky  16      6        3        7        21:21  21      (-6)

11. V. Ludince 16      4        8        4        17:21  20      (-4)

12. Neded        16        2          7          7          22:31   13        (-11)

13. Dubnica      16        1          9          6          13:27   12        (-9)

14. Topoľčany 16        2          5          9          10:25   11        (-10)

15. Vráble        16        2          4          10        9:22     10        (-10)

16. Komárno   16      2        3        11      19:42  9        (-18)

17. Palárikovo 16      2        3        11      12:35  9        (-12)

Topoľčanom odrátajú 3 body. Gabčíkovo bolo vylúčené zo súťaže.