Dvojciferná výhra Púchovčanov

V 2. hokejovej lige si Púchov poradil doma s Banskou Bystricou

SKUPINA A

Púchov - B. Bystrica 10:3 (4:1, 1:1, 5:1)

Hostia v úvode nečakane otvorili skóre, keď v 5. min po nenápadnej akcii vymietol horný roh brány Laubert – 0:1. Domáci sa nenechali zaskočiť a v 9. min kontrovali, Bajtala z rohu klziska nahral milimetrovo presne pred bránu Panáčkovi, ktorý namieril pod brvno – 1:1. V 12. min predviedol Púchov peknú kombináciu, Jánoš prihral doprava Hulákovi, ten ešte pred bránkovisko Furovi, a kapitán domácich nedal brankárovi šancu – 2:1. O minútu neskôr bol pri samostatnom úniku faulovaný Doležel, pri následnej presilovke vyslal Jánoš delovku od modrej a puk skončil v hornom rohu brány – 3:1. V 19. min opäť presilovková akcia Púchovčanov, Jánošovu strelu od modrej tečoval Hulák a Sršeň kapituloval – 4:1. Hostia sa nevzdávali a po 50 sekundách druhej tretiny sa vrátili do hry, keď sa v neprehľadnej situácii presadil Šmálik – 4:2. Hra sa začala kúskovať, pribúdalo emócií a vylúčení. Viac šancí mali do polovice zápasu hostia, Ondrička ale zlikvidoval dve veľké príležitosti Srnku. V 35. min udrel Púchov, Doležel nahrával Mičudovi, ten vo vyloženej pozícii ešte vrátil popred bránkovisko, odkiaľ Doležel nemal problém skórovať do odkrytej brány – 5:2. Onedlho vzplanuli emócie, hosťujúci Rozinaj napadol domáceho juniora Mičudu, za čo inkasoval trest do konca stretnutia, rovnako obišiel aj domáci Hulák. Tretia tretina bola v réžii Púchova, čo potvrdil v 45. min Bajtala, ktorého krížna strela z pravého kruhu sa od žrde odrazila do siete – 6:2. V 49. min domáci znovu uspeli v presilovke, Jánošovu strelu dorazil Viedenský – 7:2. Gólostroj pokračoval v 52. min, Weissabel od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 8:2. Slušne zaplnené hľadisko sa radovalo aj v 57. min, Štubňa spoza brány nastrelil puk do betónov brankára, odkiaľ sa odrazil za čiaru – 9:2. O minútu neskôr ešte kontrovali hostia, Laubert unikol v oslabení a po blafáku zakončil presne – 9:3. Púchov sa predsa len dočkal desiateho gólu, padol v 59. min, keď Viedenský po nezištnej prihrávke od Fura zakončil ponad lapačku brankára – 10:3.

Góly: 49. a 59. Viedenský, 9. Panáček, 12. Furo, 14. Jánoš, 19. Hulák, 35. Doležel , 45. T. Bajtala, 52. Weissabel, 57. Štubňa - 5. a 58. Laubert, 21. Šmálik.

Púchov: Ondrička – Tichý, Dvorský, Hulák, Flašík, Dobiaš, Weissabel, Matušů, Jánoš, Furo, Viedenský, Štubňa, T. Bajtala, Panáček, Smatana, Doležel, Mičuda, Kollárik, Sušanin.

B. Bystrica: Sršeň – Teplan, Lapin, Korbel, Rozinaj, Ľalík, Šmálik, Laubert, S. Srnka, Ivan, Rakyta, Dúbravský. Tomáš Schügerl

11. kolo: Nitra – Prievidza 5:3 (3:0, 0:1, 2:2), 17. a 18. Vasiľko, 14. D. Bajtala, 52. Bafrnec, 60. Golas – 38. Mendel, 51. Švec, 59. Holúbek, Partizánske - Levice 4:7 (1:1, 2:2, 1:4), 8. Uhrecký, 25. Gális, 31. Ondruška, 48. Košecký – 34. a 50. P. Segíň, 51. a 60. Moroz, 1. T. Segíň, 36. Sucharda, 54. Roško, OAHL Bratislava mala voľno.

SKUPINA B

11. kolo:  Brezno - L. Mikuláš 3:8, Levoča – Ružomberok 3:4, Sabinov - R. Sobota 2:3 pp, D. Kubín mal voľno.

1. D. Kubín      9          7          0          2          49:17   21

2. L. Mikuláš   9          6          1          2          41:35   19

3. Sabinov       10        5          2          3          38:30   18

4. R. Sobota    9          4          1          4          38:33   14

5. Brezno         10        3          2          5          38:54   12

6. Levoča        9          2          2          5          31:40   9

7. Ružomberok            10        2          0          8          30:57   6

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?