BORČICE. Pre najmenších boli pripravené balíčky so sladkými dobrotami, pre veľkých varené vínko, guláš a rôzne iné dobroty. Výbornú atmosféru dotvárala živá hudba.
Lucku Szabovú potešil balíček od Mikuláša, čertisko ju však poriadne vydesil, pretože bol deťom neustále v pätách. „Bojím sa čerta, nepoznám ho. Dedko mi povedal, že ak nebudem poslúchať, zoberie ma,“ zdôverila sa Lucka. Jej kamoška Alexandra Ondreičková si z čerta nič nerobila. „Viem, že je to zamaskovaný ujo, ktorý má radšej klobásy ako deti,“ odvážne skonštatovala. A báť sa čerta naozaj nemuseli. Spolu s Mikulášom to bola veselá kopa, ktorá sa postarala o dobrú zábavu a štedrú nádielku.

„Boli sme prekvapení najmä účasťou, “ tvrdí zástupca starostu Patrik Mačina. „Aj keď Borčice žijú futbalom, podujatie pre deti malo veľký úspech. Vďaka patrí predovšetkým Antonovi Fabušovi, ktorý celú akciu sponzoroval. Už teraz vieme, že s Mikulášom a čertom sa stretneme aj budúci rok.“
DANA VALACHOVÁ