Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 17. KOLO

Podmanín mohol inkasovať aj desať gólov

Brvnište – Ilava 0:1 (0:1) Prvý polčas sa hral na ťažkom teréne, divákov na pekné akcie chudobný futbal príliš netešil.

Brvnište – Ilava
0:1 (0:1)
Prvý polčas sa hral na ťažkom teréne, divákov na pekné akcie chudobný futbal príliš netešil. Výnimkou bola 28. min, keď sa Kameništiak najlepšie zorientoval a pekným lobom nedal gólmanovi šancu - 0:1. Druhý polčas priniesol oživenie z domácej šatne, o čo sa postaral striedajúci Lejtrich. Jeho dve dobré šance v 60. a 87. min zneškodnil výborný Turza. V 70. min ešte Kňažek vyskúšal prekrásnou strelou Bratinu, ale ten bol pozorný. Brvnišťania si čistú šancu nevypracovali a prišli o ďalšie body. Brvnište: Bratina, M. Hároník, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Ecker (Vališík), Čvirik, Koreník, Barbosa (Lejtrich), Priesečan, Španihel. (Šištík). Ilava: Turza, Barkáč, G. Cabaj, Šatka, Držík, Kameništiak (P. Pagáč), Ptáček, Kňažek, Staňo (Rendek), E. Pagáč (Šedo), Gašpar. ŽK: M. Hároník – Kameništiak, Ptáček, Kňažek, Šatka. Rozhodovali Monček, Zvak, Koleno. (pzv)
Beluša – Prejta
1:0 (1:0)
Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. Prví vážnejšie pohrozili hostia, keď v 32. min hostia prestrelili bránu Porubčanom. O šesť minút mali Prejťania ďalšiu šancu, no Gombár chytil Bušíkovu hlavičku. V 40. min po skrumáži sa domáci tešili po vedúcom góle Petríčka, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránou a loptu, ktorá vypadla gólmanovi z rúk, dorazil do siete. Zvýšiť mohol v 45. min Ciesar, ale hlavičkoval tesne vedľa. V 54. min Gombár opäť podržal domácich, rovnako aj v 75. min, keď vyrazil Králikovu strelu. Na druhej strane mal šancu v 80. min Petríček, lenže jeho prudkú strelu brankár vyrazil.
Beluša: Gombár, Ďurica, Baranec, Vričan (Hrčka), Drošťák, Kačenka, Kubena (Kraľovič), Ciesar, Petríček, Topolan, Boháčik. Prejta: Vrábel, Uhlík, Žiaček, Palček, Marienka, Bagin, Puček, Králik (Duras), Porubčan, Bušík, Vysocký. Rozhodovali Kapila, Turčan, Marušinec. (duš)
Udiča – Borčice
0:1 (0:0)
Zápas bol v prvom polčase rýchly, útoky sa striedali na oboch stranách, no streľba bola nepresná. Zo začiatku viac útočili hostia, ale pri pokusoch Koštiala a Sedláčka čaroval Bašo. Domáci mali dobrú šancu v 10. min, no Hudcovský zachránil. Borčice mali šťastie v 30. min, kedy Mazáň zlým odkopom trafil brvno vlastnej brány. O chvíľu hlavičkoval zblízka Matušík nad. V 33. min Rác v čistej šanci mieril iba do brankára a v 44. min Koštiaľ poslal loptu tesne vedľa. V 49. min nariadil rozhodca penaltu za podrazenie a Kopačka dal z nej vedúci gól Borčíc. Udičania sa snažili o vyrovnanie, no ich snaha bola neproduktívna. Všetky pokusy pochytal Hudcovský, vrátane najväčšej šance Remiša v 85. min. V nervóznom zápase udelil rozhodca sedem žltých kariet. Udiča: Bašo, Chochel, Crkoň, Ištok (Cigánik), Harvánek (Remiš), Oravec, Macháček, Matušík, T. Gašpárek (Krátky), Doblej, M. Gašpárek. Borčice: Hudcovský, Paška, Suchý, Kuric, Kočka, Mazáň, Koštiaľ, Rác (Burdej), Kopačka, Solín, Sedláček (Sabo). ŽK: Harvánek, Doblej, Bašo, Macháček – Mazáň, Koštiaľ, Kuric. Rozhodovali M. Mazán, Dobrodenka, Jakúbek.
A. Demáček
Ladce – Dulov
1:0 (1:0)
Od začiatku sa viac behalo, ako strieľalo. Hostia si vyloženú šancu nevypracovali, naopak, domáci boli oveľa aktívnejší. V 21. min Marián Habánek s Porubčanom unikli obrancom, no strela skončila vedľa. V 33. min sa diváci dočkali, keď po Porubčanovej akcii dal Jamrich víťazný gól. O štyri minúty zahodil šancu Pagáč a 45. min Marián Habánek obišiel brankára, ale jeho strela z uhla prešla po čiare a od žrde sa odrazila do ihriska. V druhom polčase sa hralo obojstranne útočne, no bez šancí. V 90. min mohol Ladčanov rozosmutniť Pffefer, no Janke jeho strelu vyrazil pred seba. Opakovaný pokus smeroval vedľa brány a Ladčania si vydýchli. Ladce: Janke, Šedík, Patka, Koštialik, F. Váň, Pagáč, Jamrich, Porubčan, (Mražík) Hromka, Galko (Hudec), Ma­rián Habánek. Dulov: Rafaj, Mojto, Slabý (Baláž), Mikoláš, Lazor, Kováč, Pavliš, Dzurko (Novosad), Cíbik (Pfeffer), Pažitný, Vozár. Pred 200 divákmi rozhodovali Pauer a Klabník. ŽK: Vozár, Lazor, Slabý. (ga)
Plevník – Horovce
2:2 (2:0)
Domácim išlo o veľa, hosťom o udržanie si pozície v tabuľke. V prvej štvrťhodine rozvlnili Plevníčania sieť hneď dvakrát. V 10. min dal priamo z rohu gól po chybe brankára Gaňo. V 14. min prišla najkrajšia akcia, keď Hozdekov center za obranu trafil nekompromisne Tamáši a nedal Lukáčovi šancu. Zvyšok polčasu sa tvrdo bojovalo a poriadne sa „žltilo“. V druhom polčase akoby domáci zabudli, že sa hrá o body a hostia prišli na to, že sa dá niečo uhrať. V 49. min po závare Gatial znížil, čo domácich zaskočilo a nevedeli si nič vytvoriť. Hostia zahadzovali jednu šancu za druhou. V 54. min Siekel z trestného kopu mieril vedľa, v 71. min Janíček rovnako netrafil a okrem toho vynikajúci Čupec zneškodnil tri ďalšie tutovky Prekopovi, Janíčkovi a, Kučovi. Prišla však 90. min a v nadstavenom čas po priamom kope a jedinom zaváhaní domáceho gólmana Svorada vyrovnal. Plevník: Čupec, Turčáni, Jurčaga, Butko, Adamec (Kocúr), Kucharík, Hozdek (J. Tomaník), Tamáši, Dodek, Gaňo, M. Ďurkech (F. Ďurkech). Horovce: Lukáč, Kučo, Štefanec, Cíbik, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Dubový, Gatial. Rozhodovali Milčík, Kováčik, Petrušek. (co)
Pruské – Papradno
1:2 (1:1)
Zápas začal domácimi chybami a v 13. min Nemčík jednu z nich potrestal – 0:1. Domáci pridali a podarilo sa im vyrovnať v 33. min, kedy skóroval Tomanica. Hosťom vyšiel nástup do druhého polčasu a v 48. min Martinec zakončil gólom protiútok – 1:2. O päť minút zahodili domáci tutovku a v 69. min po peknom centri Milistenfer mieril vedľa. Skóre sa nemenilo ani po šanci Nemčíka v 79. min, ani po obrovskej šanci Pruského v 89. min, kedy sa vyznamenal gólman Španihel. Pruské: Rajník, V. Šatka, M. Suchánek, Vlasatý, P. Machala, Majerík, Minárik (M. Machala), Milistenfer, Galko (V. Suchánek), Bolebruch (M. Šatka), Tomanica. Papradno: Španihel, Trúchlik, Zboran, Lališ (Kurnocík), J. Balušík, Martinec, M. Klabník, Černošík, Počiatek, Peter Babiar (Patrik Babiar), Nemčík. Rozhodovali Strýček, Weissabel, Bezdeda.
(bol)
Pov. Bystrica – Podmanín
8:0 (4:0)
Prvý gól dal v 6. min hlavou v páde Mišutka a v 17. min Hybbenovi zabránil v skórovaní Letko. O minútu zvýšil bývalý hráč Podmanína P. Kostelanský ml. na 2:0 a ten istý hráč o minútu dal na hrozivých 3:0. Potom sa predviedli aj hostia, keď v 27. min Jozef Kostelanský opečiatkoval žrď. Tri minúty pred prestávkou zvýšil Masaryk na 4:0. Rovnaký hráč pridal v 48. min piaty zásah a o tri minúty dosiahol hattrick – 6:0. Pradeniak v 57. min ešte nastrelil žrď, aby o štyri minúty zvýšil na 7:0. V 71. min pridal ôsmy gól Martinka a v 77. min nastrelil J. Gáborík žrď. Pov. Bystrica: Smataník, J. Gardian, Martinka, Ištok (M. Gáborík), Briestenský, Hedera, Hybben (Hluško), P. Kostelanský ml., Masaryk (Pradeniak), P. Mišutka, J. Gáborík. Podmanín: Letko, Kolek, P. Kostelanský st., Minarech, Lutišan (P. Gardian), Jakub Kostelanský, Granát, Valášek, Hôrecký (R. Kostelanský), J. Mišutka, Jozef Kostelanský. Pred 120 divákmi rozhodovali Cíbik, Pecuš, Pagáč. ŽK: Valášek, P. Gardian. Ján Borčányi

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pribudlo ďalších 1 849˙pozitívne testovaných a 22 úmrtí

Laboratóriá vo štvrtok˙otestovali 10 928 vzoriek. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Investície v meste zatiaľ pokračujú

Výpadok mestského rozpočtu je takmer 900 tisíc eur. Mesto má zámervyužiť podporu zo štátu. Pokračuje rekonštrukcia štadióna, dobrou správou je začiatok konania k výstavbe cyklotrasy.

Na štadióne aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom Lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.