Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Panteri zdolali žochárov

V 1. hokejovej lige dosiahli hráči Pov. Bystrice dôležité víťazstvo s Topoľčanmi.

Pov. Bystrica – Topoľčany 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Hostia po dvoch výhrach vo vzájomných zápasoch začali boj o dôležité body pre účasť v play off výborne. V 3. min po spolupráci celého útoku, ktorý ešte na začiatku sezóny hral za Pov. Bystricu, zakončil po prihrávkach Jaraba a Palečka presne Lipovský – 0:1. radosť hostí trvala iba minútu, lebo po Koledovej akcii vyrovnal Šťastný. Po vylúčeniach P. Ligasa a Fila nevyužili Topoľčany minútovú presilovku 5:3 a prišiel trest, keď v 11. min Rufati prihral na druhý gól Trenčanovi. Panteri boli lepším tímom, súpera výrazne prestrieľali a dvadsať sekúnd pred prvou prestávkou po spolupráci s Práškom zvýšil Koleda na 3:1. Hostia začali druhú tretinu nevyužitou presilovkou, ale potom prevzali iniciatívu hráči Pov. Bystrice a v 29. min aktívny Koleda opäť ponúkol Šťastnému gólovú prihrávku – 4:1. Topoľčanom sa nedarilo pri ďalších dvoch presilovkách, ale v 36. min Jarab prekonal svojho nedávneho spoluhráča – 4:2. V záverečnej časti dokázali hostia svoju presilovkovú nemohúcnosť, keď nevyužili ani siedmu v poradí. Dve minúty pred koncom po Čičalovej prihrávke poistil panterom cenné tri body piatym gólom Prášek.

Góly: 4. a 29. Šťastný, 11. Trenčan, 20. Koleda, 58. Prášek - 3. Lipovský, 36. Jarab.

Pov. Bystrica: Mikoláš – Filo, L. Dubeň, Jakub Niník, Prášek, Vatrt, Balušík – Šťastný, Koleda, Bujdák, P. Ligas, Rufati, Čičala, Kubín, Valo, F. Hudec, Švantner, Trenčan.

Topoľčany: Halo – Bystričan, Pavlíček, Perniš, Jaroslav Niník, Nociar, Hain, Majerčík, Beliansky – Nemček, Szalay, Kluka, M. Mihalik, L. Ružička, Káčer, Paleček, Jarab, Lipovský, Šalka, Mišuta, Záborský.

33. kolo: Michalovce – Humenné 6:3, L. Mikuláš – Detva 2:1, Senica – N. Zámky 1:8, Bardejov – Sp. N. Ves 5:1, Trnava – Prešov 6:5.

1. Bardejov      34        23        6          5          162:85 76

2. N. Zámky    34        18        8          8          136:88 67

3. L. Mikuláš   34        20        5          9          131:92 66

4. Prešov         34        17        9          8          136:101           63

5. Michalovce  34        19        3          12        139:105           62

6. Detva           34        18        5          11        106:89 62

7. Senica          34        14        6          14        115:129           49

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  9. Pomáhajte čítaním
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Pribudlo 901 prípadov, najviac z nich v Trenčianskom kraji

Na Slovensku za pondelok pribudlo 901 ľudí pozitívne testovaných na nový typ koronavírusu.

Celoplošné testovanie na Covid-19 v Bratislave.

Koľaje predeľovali migračnú trasu zvierat k nosickej priehrade + FOTO

Nová trať zvýšila bezpečnosť cestujúcich. Zrážky vlaku so zverou migrujúcou k vode boli časté.