Pondelok, 25. máj, 2020 | Meniny má UrbanKrížovkyKrížovky

Panteri zdolali žochárov

V 1. hokejovej lige dosiahli hráči Pov. Bystrice dôležité víťazstvo s Topoľčanmi.

Pov. Bystrica – Topoľčany 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Hostia po dvoch výhrach vo vzájomných zápasoch začali boj o dôležité body pre účasť v play off výborne. V 3. min po spolupráci celého útoku, ktorý ešte na začiatku sezóny hral za Pov. Bystricu, zakončil po prihrávkach Jaraba a Palečka presne Lipovský – 0:1. radosť hostí trvala iba minútu, lebo po Koledovej akcii vyrovnal Šťastný. Po vylúčeniach P. Ligasa a Fila nevyužili Topoľčany minútovú presilovku 5:3 a prišiel trest, keď v 11. min Rufati prihral na druhý gól Trenčanovi. Panteri boli lepším tímom, súpera výrazne prestrieľali a dvadsať sekúnd pred prvou prestávkou po spolupráci s Práškom zvýšil Koleda na 3:1. Hostia začali druhú tretinu nevyužitou presilovkou, ale potom prevzali iniciatívu hráči Pov. Bystrice a v 29. min aktívny Koleda opäť ponúkol Šťastnému gólovú prihrávku – 4:1. Topoľčanom sa nedarilo pri ďalších dvoch presilovkách, ale v 36. min Jarab prekonal svojho nedávneho spoluhráča – 4:2. V záverečnej časti dokázali hostia svoju presilovkovú nemohúcnosť, keď nevyužili ani siedmu v poradí. Dve minúty pred koncom po Čičalovej prihrávke poistil panterom cenné tri body piatym gólom Prášek.

Góly: 4. a 29. Šťastný, 11. Trenčan, 20. Koleda, 58. Prášek - 3. Lipovský, 36. Jarab.

Pov. Bystrica: Mikoláš – Filo, L. Dubeň, Jakub Niník, Prášek, Vatrt, Balušík – Šťastný, Koleda, Bujdák, P. Ligas, Rufati, Čičala, Kubín, Valo, F. Hudec, Švantner, Trenčan.

Topoľčany: Halo – Bystričan, Pavlíček, Perniš, Jaroslav Niník, Nociar, Hain, Majerčík, Beliansky – Nemček, Szalay, Kluka, M. Mihalik, L. Ružička, Káčer, Paleček, Jarab, Lipovský, Šalka, Mišuta, Záborský.

33. kolo: Michalovce – Humenné 6:3, L. Mikuláš – Detva 2:1, Senica – N. Zámky 1:8, Bardejov – Sp. N. Ves 5:1, Trnava – Prešov 6:5.

1. Bardejov      34        23        6          5          162:85 76

2. N. Zámky    34        18        8          8          136:88 67

3. L. Mikuláš   34        20        5          9          131:92 66

4. Prešov         34        17        9          8          136:101           63

5. Michalovce  34        19        3          12        139:105           62

6. Detva           34        18        5          11        106:89 62

7. Senica          34        14        6          14        115:129           49

5. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  6. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?