Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Panterom stačil jeden gól na výhru

V I. hokejovej lige Pov. Bystrica zdolala Michalovce a dotiahla sa bodovo na predposledné Humenné.

Pov. Bystrica – Michalovce 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Panteri chceli nadviazať na výhru z predchádzajúceho zápasu a v prvej tretine boli lepším tímom. Štyri sekundy po návrate vylúčeného hráča hostí otvoril skóre po Kubínovej prihrávke Valo. Druhú tretinu začali útočnejšie hostia, čo im vynieslo dve presilovky, ale panteri v čele s výborným Mikolášom odolali. V polovici zápasu mohli domáci súperovi gólovo odskočiť, ale nevyužili minútovú presilovku 5:3 po dvoch zlých striedaniach súpera, ktorý mal na ľade šesť hráčov. Tretiu tretinu začal hosťujúci Drotár vylúčením a naviac vyfasoval desaťminútový trest. Panteri výhodu nevyužili, rovnako ako aj ďalšiu o šesť minút. V 51. min po vylúčení hráča hostí domáci hneď po buly faulovali a prišli o výhodu. Michalovčania sa snažili o vyrovnanie, ale doplácali na vylúčenia, ktoré panteri nedokázali využiť. Do konca sa už nič na stave nezmenilo a tak jediný gól Vala stačil na výhru podobne ako v úvode súťaže proti L. Mikulášu.

Gól: 12. Valo.

Pov. Bystrica: Mikoláš – Filo, L. Dubeň, Niník, Prášek, Vatrt, Balušík – Šťastný, Koleda, Čičala, Zlocha, P. Ligas, Rufati, Kubín, Valo, F. Hudec, Švantner, Rosenberg, Pataky.

Michalovce: Petro – Boboš, Hančák, Kubát, Voronov, Urban, Šangin, Buraľ, Dolgoš – Klouda, Drotár, Faith, Hiňďoš, Banovský, Schnelly, Huňady, Lučnikov, Salnikov, Jenčo, Fedorko.

34. kolo: Humenné – Prešov 1:3, Trnava – Sp. N. Ves 6:5, Bardejov – N. Zámky 1:2, Senica – Detva 2:4, L. Mikuláš – Topoľčany 5:1.

1. Bardejov      35        23        6          6          163:87 76

2. N. Zámky    35        19        8          8          138:89 70

3. L. Mikuláš   35        21        5          9          136:93 69

4. Prešov         35        18        9          8          139:102           66

5. Detva           35        19        5          11        110:91 65

6. Michalovce  35        19        3          13        139:106           62

7. Senica          35        14        6          15        117:133           49

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Hokej  na sport.sme.sk

V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu vykonali hasiči v Trenčianskom kraji v roku 2020 celkovo 581 výjazdov.

4 h

Kvôli havárií stavebného stroja v Milochove uzatvorili cestu na dve hodiny. Dialo sa tak v exponovanej dobe, kedy sa ľudia vracali z práce. Konflikty kvôli stavbe sa vyostrujú, havárie sú častejšie.

4 h
Múzeum ZSSR v Novosibirsku bol v podstate náš jediný cieľ, prečo sme v tomto priemyselnom meste chceli stáť.

Považskobystričanka Kristína Hamárová je vášnivá cestovateľka. Prinášame jej fotogalériu z ciest po Vietname, Indii, Nepále a Rusku.