Čo sa stalo v športe v marci 2015

Udalosti v športovom dianí v marci.

MAREC

Juniorské judo

V Banskej Bystrici sa konali majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek v jude. Medzi juniormi bol do 60. kg Ivan Jankovič bronzový, rovnako ako Oliver Gunár do kg. Striebro medi juniorkami 52 kg získala ďalšia Dubničanka Barbora Rýdza.

Hokejbalová extraliga

Senzačnou výhrou v poslednom kole extraligy 3:2 na ihrisku vedúceho LG Bratislava si hráči Pov. Bystrice definitívne zaistili účasť v najvyššej súťaži. Pruské postúpilo do play off a vo štvrťfinále vyradilo Jokerit Petržalka v sérii 3:0, ale v semifinále tesne prehralo s LG Bratislava 2:3.

Úspech hokejových žiakov

V 2. hokejovej lige si veľmi dobre počínali žiaci Pov. Bystrice, ktorí obsadili druhé a prvé miesto, straší žiaci Dubnice skončili tretí.

ST. ŽIACI

1. N. Zámky    22        18        2          2          139:58 38

2. Pov. Bystrica           22        16        3          3          145:55 35

3. Dubnica       22        14        1          7          153:80 29

4. Levice          22        14        1          7          124:76 29

5. Senica          22        12        3          7          150:101           27

Zlatý odznak SFZ

Na zasadnutí VV SFZ v Banskej Bystrici prevzal najvyššie futbalové ocenenie Zlatý odznak predseda ObFZ Považská Bystrica Ján Panák.

Oblastný stolný tenis

V ročníku 2014/2015 sa zúčastnili družstva z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava dlhodobej súťaže v 5. 6. a 7. lige, v ktorých bolo po 12 družstiev. V 5. lige zvíťazilo A družstvo Dolných Kočkoviec, ktoré postúpilo do 4. ligy. D. Mariková zostúpila do 6. ligy.

V 6. lige bolo B družstvo Ladiec od prvého kola na prvom mieste a tak zaslúžene postupuje do 5. ligy. Nozdrovice A zostúpili do 7. ligy.

7. ligu suverénne vyhral Slovan Považská Bystrica B, ktorý za celú súťaž nestratil ani bod.

Zápasnícke striebro

V Prievidzi  sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v gréckorímskom štýle a majstrovstvá Slovenska ženských zložiek vo voľnom štýle.

Pov. Bystricu reprezentovala Sabina Trnovcová, ktorá v kategórii žien obsadila druhé miesto.

Suverénny Ilavský

Dubnická Zimná bežecká liga vyvrcholila záverečným piatym kolom, ktorým bol beh na tartane. Tretíkrát sa z víťazstva tešil Miroslav Ilavský, ktorý sa stal celkovým víťazom.

Úspech v Thajsku

Ján Daniš zo Style karate Lednické Rovne si priviezol z Thajska dve medaily a pozvánku do Ameriky. Na World Master Arts Champions - Svetových športových hier bojového umenia medzi viac ako 2200 pretekármi z celého sveta získal bronz v súbornom cvičení kombinovaným so zbraňou a striebro v kumite bez rozdielu hmotnosti.