Volejbalisti Púchova skončili v 1. lige druhí a postúpili do baráže o extraligu.

1. Zvolen         40        35        5          112:41 101

2. Púchov        40        28        12        95:52   84

3. N. Mesto     40        22        18        77:73   62

4. Revúca        40        19        21        73:70   61

5. VKP            40        25        15        84:59   74

6. Trenčín B     40        17        23        69:84   50

7. Skalica         40        8          32        42:106 26

8. Komjatice    40        6          34        41:108 22

Suverénna Uríková

Hráčka TTC Považská Bystrica Monika Uríková sa stala najúspešnejšou účastníčkou majstrovstiev Trenčianskeho kraja juniorov a junioriek v stolnom tenise. Zlato získala v dvojhre, štvorhre aj zmiešanej štvorhre. Úspešne si počínal aj jej oddielový kolega Adam Janík, ktorý k zlatu v mixe s Uríkovou pridal striebro v dvojhre a bronz vo štvorhre spolu s ďalším Považskobystričanom Davidom Ďuranom. Bronz vo štvorhre vybojovali hráčky TTC Pov. Bystrica Alexandra Dujsíková a Ema Kulichová.

Koniec v baráži

Volejbalistom Púchova sa nepodarilo postúpiť do extraligy. Na prvom turnaji v Košiciach prehrali so Zvolenom 1:3, so St. Ľubovňou 0:3 a Košicami 1:3.  Púchovu sa nedarilo ani na druhom turnaji v St. Ľubovni, kde prehral so Zvolenom 2:3, s Košicami 0:3 a so St. Ľubovňou 0:3.

1. Košice         6          4          2          14:8     13

2. St. Ľubovňa             6          4          2          14:7     12

3. Zvolen         6          4          2          13:12   10

4. Púchov        6          0          6          4:18     1

Stred tabuľky

V 1. šachovej lige sa Pov. Bystrica a Dubnica B umiestnili v strede tabuľky.

1. Slovan C      11        9          1          1          55,0     28

2. Modra         11        8          1          2          55,0     25

3. Trnava         11        7          0          4          49,5     21

4. Gabčíkovo   11        6          1          4          45,5     19

5. NŠK Nitra   11        5          2          4          52,5     17

6. Osuské        11        4          4          3          46,5     16

7. Pov. Bystrica           11        4          2          5          40,5     14

8. Prievidza      11        4          2          5          39,0     14

9. Dubnica B    11        4          1          6          40,5     13

10. Topoľčany 11        3          2          6          41,0     11

11. Komárno   11        2          1          8          35,0     7

Beh do schodov

Na prvých majstrovstvách sveta v towerruningu v Katare obsadila púchovská rodáčka Janka Zatlukalová štvrté miesto a v súťaži družstiev prispela k piatemu miestu Slovenska.

Hokejbalový bronz

V extralige U 19 hráči ŠK 98 Pruské v semifinále play nestačili na Kežmarok a po výsledkoch 5:6 pp, 9:1 a 4:5 získali bronzovú medailu.

Krajské medaily za stolmi

V 2. lige triumfovali hráči N. Dubnice A a postúpili do 1. ligy, v 4. lige Ladce A obsadili 2. miesto a TTC Pov. Bystrica B skončila na 3. priečke.

K medaile chýbal kúsok

Až v závere 2. ligy po dvoch prehrách prišli šachisti Pov. Bystrice B o možnosť skončiť na 2. alebo 3. mieste.

1. AŠK Nitra   11        10        1          0          59,5     31

2. Podhájska    11        8          0          3          55,0     24

3. Bát. Kosihy  11        8          0          3          51,0     24

4. Pov. Bystrica B        11        7          1          3          49,5     22

Striebro pre Pruské

V hokejbalovej extralige U 14 si úspešne počínali mladí hráči Pruského.

Slovak open v karate

V športovej hale Elán v Bratislave sa konala naša najväčšia súťaž Slovakia Open v karate. Medzi pretekármi zo Slovenska, Českej republiky, Talianska, Poľska a Rumunska nechýbali ani karatisti z klubu Style Karate Lednické Rovne pod vedením Jána Daniša, ktorý pôsobil aj ako rozhodca a trénera Jozefa Košíka získali dve zlaté medaily. Matej Chudý v konkurencii 23 pretekárov v kumite juniorov do 15 rokov nad 160 cm obsadil 1. miesto a prvé miesto získala aj Frederika Balková v kumite žien nad 18 rokov.

Novinársky šampionát

V Považskej Bystrici sa konali majstrovstvá Slovenska novinárov v stolnom tenise. V dvojhre žien skončila naša bývalá kolegyňa Zuzana Muthová tretia a vo štvorhre žien spolu s Luciou Muthovou vybojovali striebro.

Turnaj v Mníchove

V nemeckom Mníchove sa uskutočnil 36. ročník jedného z najväčších medzinárodných turnajov mládeže v zápasení vo voľnom štýle. Slovensko reprezentovali tri kluby - MZK Bánovce, Dunajplavba Bratislava a SZK Považská Bystrica, ktoré sa spojili a jednoznačne zvíťazili v hodnotení klubov. K víťazstvu prispeli aj zápasníci SZK Považská Bystrica pod vedením Antona Kračmera a Ľuboša Michálka 3. miestom Sabíny Trnovcovej v kategórii do 57 kg a 7. miestom Simona Michálka v kategórii do 44 kg.

Veľká cena Domaniže

Partizán Domaniža usporiadal stolnotenisový turnaj neregistrovaných hráčov „Veľká cena Domaniže. Víťazmi dvojier boli Kalaš a Z. Muthová.