Púchov je opäť bližšie k play off

V 2. hokejovej lige Púchov vyhral v Banskej Bystrici

SKUPINA A

B. Bystrica - Púchov 4:6 (1:2, 0:3, 3:1)

Hostia prišli pod Urpín s cieľom získať tri body, potrebné na účasť v play off. V prvej tretiny s domácimi hrali vyrovnanú partiu a v 8. min ich dostal do vedenia Zemko po prihrávke T. Bajtalu. V 16. min S. Srnka vyrovnal, ale po súboji Kovala s T. Bajtalom dostal domáci o dve trestné minúty naviac a v presilovke v 17. min Zemko po akcii so Stráňovským dal na 1:2. V druhej tretine už boli Púchovčania lepším tímom, ale dlho sa im nedarilo skórovať. Až v 36. min sa presadil po strele Dvorského Viedenský a v 39. min Stráňovský využil presilovku, keď mu prihrával T. Bajtala. Polminútu pred druhou sirénou dosiahol Zemko hetrik a hostia viedli 1:5. Záverečnú časť začal vylúčením na 5 minút plus do konca zápasu Faktor a Laubert v presilovke v 46. min znížil na 2:5. V 53. min upokojil Púchovčanov pri oslabení Viedenský gólom na 2:6, ale domáci sa nevzdávali. V 57. min dal Magura tretí gól pri vylúčení Tichého. Obranca Púchova si o dvdsať minút okrem dvojminútového trestu vykoledoval aj trest do konca zápasu a v 58. min trestal v presilovke S. Srnka – 4:6. Ďalší gól už nepadol a hostia získali potrebné tri body.

Góly: 16. a 58. S. Srnka, 46. Laubert, 57. Magura – 8., 17. a 40. Zemko, 36. a 53. Viedenský, 39. Stráňovský,

B. BYSTRICA: Kubík – Korbeľ, Rozinaj, Lapin, Ozorák, Teplan – Ivan, Šmálik, S. Srnka, Laubert, Rakyta, Šimčík, Koval, Magura.

Púchov: Ondrička – Tichý, Dvorský, Martinák, Flašík, Weissabel, Dobiaš - Jánoš, Furo, Viedenský, T. Bajtala, Štubňa, Kollárik, Stráňovský, Zemko, Faktor, Matušů.

18. kolo: Levice – Partizánske 4:5 pp (0:0, 3:1, 1:3 – 0:1), Leonťjev, Socha, P. Segíň, Kiepeš – Horňák, Peniaška, Školka, Malinka, Kerata, Prievidza – Nitra 3:2 (0:0, 2:0, 1:2), Mendel 2, D. Pánis – Klobučník, Tarnóczy, OAHL Bratislava mala voľno.

SKUPINA B

18. kolo: Ružomberok – Levoča 4:2, R. Sobota – Sabinov 1:3, L. Mikuláš – Brezno 11:3, D. Kubín mal voľno.

1. D. Kubín      15        12        0          3          77:29   36

2. Sabinov       16        10        3          3          66:45   35

3. L. Mikuláš   15        9          2          4          70:66   29

4. R. Sobota    15        6          1          8          62:57   20

5. Brezno         16        5          3          8          61:87   19

6. Levoča        15        3          3          9          53:66   14

7. Ružomberok            16        3          0          13        45:87   9