Rokovanie komisií je už verejné
Púchovskí poslanci sa rozhodli pre zmenu. Rokovania komisií pri mestskom zastupiteľstve sú už verejné, občania sa o nich dozvedia vopred z webovej stránky mesta.
Po vzore iných miest sa Púchovčania už môže dozvedieť, o čom rokujú komisie mestského zastupiteľstva nielen zo zverejneného programu, ale sa ich môžu aj osobne zúčastniť. Rokovania komisií pri mestskom zastupiteľstve sú už verejné, občania sa o nich dozvedia vopred z webovej stránky mesta.
Mladí informatici chceli svojej alma mater niečo vrátiť
Dvaja bývalí študenti považskobystrickej obchodnej akadémie vytvorili pre spolužiakov, ale aj iných ľudí, užitočnú aplikáciu. Informácie v súvislosti so školou nájdete vďaka nej pohodlne v mobile, pri niektorých nie je dokonca potrebné ani napojenie na internet.
Aplikácia je určená študentom, ale aj profesorom či ľuďom okolo školy napríklad rodičom či jej návštevníkom. Ponúka viacero možností, ako je napríklad možnosť prezerať si rozvrh, pozrieť si novinky v škole, získať nejaké informácie o profesoroch, zaslať im priamo z aplikácie mail, kontaktovať školu, navigovať sa na ňu a podobne. Obsahuje aj rady, ako sa dostať do konkrétnej učebne. Škola je dosť veľká a ak sa človek dobre neorientujte, môžete sa stratiť.

Nová výroba v ZVS holding
Orientácia spoločnosti ZVS holding v Dubnici nad Váhom je na veľkokalibrovú a strednokalibrovú muníciu. Portfólio produktov aktuálne rozšírila aj o automatické pištole kalibru 9 mm Luger. Jej sériová výroba sa začala v druhom polroku. Pištole kalibru 9 mm sú vhodné pre armádu, políciu aj pre bežných užívateľov. Slúžia na obranu a športovú streľbu.
Na hakli z Dulova jazdil B. Polívka
V dielňach a halách v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Dulov driemu technické motorové skvosty. Medzi nimi je aj filmovo najslávnejší exponát stále pojazdné nemecké polopásové obrnené vozidlo ľudovo nazývané hakel.

V Jakubiskovom filme Sedím na konári a je mi dobre na ňom jazdil Bolek Polívka. Stroj pred 18 rokmi zachránili v poslednej chvíli pred zošrotovaním. „Museli sme ho prerobiť, pretože Jakubiskovi sa nepáčilo, že bolo celé uzatvorené a hercov by nebolo vidieť. Vyrezali sme kus panciera a urobili polokabriolet. Vznikol z toho hybrid, kde hercov bolo vidieť. Aby bol stroj zaujímavejší, doplnili sme na zadnú časť drevosplyňujúci kotol. Ten mal však vo filme iba dekoratívnu úlohu, v skutočnosti je k nemu natiahnutý obyčajný výfuk,“ doplnil Martin Dobrodenka z občianskeho združenia Auto technik klub Dulov.
Pokutu pre kraj potvrdili
Samosprávny kraj musí zaplatiť 500-tisícovú pokutu za priamu objednávku výstavby nového sídla. Splácať ju bude tri roky.
Pokutu potvrdil Úrad pre verejné obstarávanie. Takmer pol milióna eur musí kraj zaplatiť za priamu objednávku súvisiacu s výstavbou súčasného sídla, ktorú podpísal bývalý župan Štefan Štefanec ešte v roku 2006.
Divadelníci zo Stupného oslavovali
Divadelný súbor Ivana Pišku zo Stupného si udržiava životaschopnosť niekoľko desiatok rokov. Svojimi predstaveniami robí radosť nielen domácim divákom, ale aj v širokom okolí.

Svoju históriu začali divadelníci písať pred osemdesiatimi rokmi. Počas tohto obdobia naštudoval množstvo divadelných hier, na jeho doskách sa vystriedalo veľa amatérskych hercov. Aj na nich si divadelníci spomenuli počas osláv 80. výročia, ktoré boli súčasťou Stupnianskeho hodového jarmoku. Slová uznania si vypočuli aj od herečky Milky Zimkovej.
Na dožinky prišiel aj kráľ
Dožinkové slávnosti v Lednici mali slávnostnejší ráz. Bývalému mestečku kráľ opäť symbolicky udelil erb s erbovou listinou.
Účastníci lednických slávností si pripomenuli dve dôležité výročia. Prvé súviselo priamo s nimi, a to, že hoci tradícia dožinkov v Lednici trvá mnoho rokov, oficiálne zdokumentované sú len posledné. Tohtoročné mali prídavok pätnáste.

Okrem tohto malého jubilea boli spojené aj s inou oslavou. Pred 550 rokmi dostala Lednica právo užívať erb ako jediné malé mestečko v širokom okolí. Tú významnú chvíľu v dejinách obce zobrazilo symbolické odovzdávanie erbu s erbovou listinou kráľom Matejom Korvínom.
Opäť budú mať letné kúpalisko
Dávno sľubovaný aquapark v Novej Dubnici nebude. Majiteľ pozemku sa rozhodol predať ho naspäť mestu.
Trinásť rokov nemajú Novodubničania možnosť ísť sa schladiť počas horúčav na kúpalisko. Mesto ho v roku 2002 predalo, odvtedy bolo zatvorené. Roky trvala snaha získať ho späť do vlastníctva. Podarilo sa to až teraz. Koľko bude stáť rekonštrukcia, zatiaľ nie je známe. Náklady stanoví až projektová dokumentácia.
Tituly pre Zboru a Nosice
Tradičným vyvrcholením súťažnej sezóny dobrovoľných hasičov je Ďurďovský výstrek. Jeho súčasťou aj vyhodnotenie Slovensko-moravskej hasičskej ligy.

Do Ďurďového si už naisto prišli hasiči zo Zbory. Ich náskok už nedokázalo zdolať ani jedno družstvo. Oslavy titulu v podstate u nich začali už po skončení predposledného kola, kde si ho druhým miestom poistili. Rovnako mali titul istý aj Nosice žabky, ktoré tak obhájili vlaňajšie prvenstvo.
Rekonštrukcia cesty
Obyvatelia považskobystrického sídliska Rozkvet sa konečne dočkali. Mesto zrekonštruovalo prístupovú komunikáciu od kruhového objazdu.
Cesta bola dlhý čas predmetom kritiky najmä vodičov. Zabrať dostala aj počas výstavby diaľnice, takže je povrch pripomínal tankodrom. Práce sa podarilo v elektronickej aukcii vysúťažiť na 187-tisíc eur. Trojprúdová komunikácia dostala nový povrch v celkovej dĺžke 580 metrov.
Manínska tiesňava poputuje svetom
Nádherná tiesňava za Považskou Teplou je na poštovej známke z emisného radu Krásy našej vlasti - Manínska tiesňava. Do života ju uviedli vodou z Teplianskeho potoka.
Autorom známky Manínska Tiesňva je akademický maliar Marián Čapka a rytecký prepis urobil jeden z členov slávneho tria slovenských rytcov akademický maliar Rudolf Cigánik. Do života ju uviedli vodou z Teplianskeho potoka.

Druhá poštová známka je venovaná Súľovským skalám je dielom akademického maliara Karola Félixa a rytecký prepis jeho diela urobil Martin Činovský.