Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Ťahákom MŠK cupu boli Maďari

Medzinárodný turnaj v hádzanej mužov v Považskej Bystrici hostil tímy zo Slovenska, Česka a Maďarska.

V Považskej Bystrici sa 16. a 17 januára konal ďalší ročník medzinárodného turnaja v hádzanej mužov MŠ cup. Štyri tímy zo Slovenska, Česka a Maďarska hrali každý s každým.

MŠK Považská Bystrica – ŠKP Bratislava 33: 23 (15:13)
V prvom zápase turnaja hostia v prvom polčase domácich potrápili, ale po prestávke už hráči MŠK výraznejšie pridali a vyhrali desaťgólovým rozdielom. V bráne hostí sa predstavil aj odchovanec Pov. Bystrice Gálik.

MŠK: Biel, Makay, Dobroň – Zúbek, Firit 7, Š. Macháč 4, Kasagranda 2, Dyba 3/1, Chudoba 3, Jurák 1, D. Valášek, Vallo 4, M. Macháč 1, Hároník 2, J. Kozák, Kardoš 1, Marián Gardian 2, M. Kozák 3/1.

Sedmičky: 2/2 – 3/3.

ŠKP: Pejko, Gálik – Tobiáš 3, Korbel 3/1, Lipovský, Kysel 2, Čapka 2, Mikes 1, Hájnik 4, Šulka, Brinza 1, Mikuš 2/1, Dala, Petráš 4, Pomichal 1/1.

Ronal Jičín – Kőnig-Trade Balmazújvárosi 16:30 (7:17)
HBC:
Veverka 1, Machalický – Rychna 1, Krahulec 3, Král 3, Bareš, Lepieš 1, Loskot 2, Miľko, Šulc 1/1, Drbohlav, Groh 2, Kolc, Kubík 2.

Kőnig: Bagi – Temesvári 4, Korsós 2, Morva 2, Tomic 2, Balázs 1, Oláh 4/3, Lazic 5, Kekezovity 1, Balda 2, Urnac 3, Hanták 2, Pajko, Horváth 1, Istán 1.

Balmazújvárosi KK – ŠKP Bratislava 38:22 (18:7)
Kőnig: Bagi – Temesvári 4, Korsós, Morva 5, Tomic 1, Balázs 2/1, Oláh 2/1, Lazic 1, Kekezovity 6, Balda 3, Vranac 2, Hanták 4/1, Paskó, Horváth 4, István 4
ŠKP: Pejko, Gálik – Tobiáš 1, Korbel 5/2, Lipovský, Kysel , Čapka , Mikes 3, Hájnik, Šulka 1, Brinza , Mikuš , Dala 4, Petráš 6, Pomichal 2/1
MŠK Považská Bystrica – HBC Ronal Jičín                          23: 23 (11:12)

Zápas podobne ako deň predtým bol vyrovnaný a tímy sa striedali vo vedení. V závere boli bližšie k výhre hostia, ale Kasagranda tri sekundy pred koncom zachránil remízu. V zápase sa domácim zranili Marián Gardian a Dyba.
MŠK: Biel, Drápal, Makay – Zúbek, Firit, Š. Macháč 5, Kasagranda 2, Dyba 1, Chudoba 4/2 Jurák, D. Valášek, Vallo 7, M. Macháč, Hároník, J. Kozák 4, Kardoš, Marián Gardian, M. Kozák.
HBC: Veverka 1, Machalický – Rychna 1, Krahulec 2, Král 3, Bareš, Lepieš 1, Loskot 3, Miľko, Šulc 3/2, Drbohlav 3, Groh 1, Kolc 1, Kubík 5.
Sedmičky: 3/2  – 3/2.

ŠKP Bratislava – Jičín 24:25 (13:14)
ŠKP:
 Pejko, Gálik – Korbel 2/2, Lipovský 3, Kysel 2, Čapka , Mikes, Hájnik 3, Šulka, Brinza  2, Dala 1, Mráz, Petráš 8, Popelka 1, Pomichal 2.
HBC: Veverka 1, Machalický – Rychna 1, Krahulec 4, Král 1, Bareš, Lepieš 7, Loskot 5/2, Miľko, Šulc, Drbohlav , Groh 3, Kolc 1, Kubík 2/1.

Pov. Bystrica – Balmazújvárosi 25:27 (12:18)

Domácim chýbali dve opory, čo na veľmi dobre hrajúceho súpera najmä v úvode nestačilo. Maďari výborne bránili, ľahko sa presadzovali v útoku a dobre im chytal brankár. V úvode viedli 2:9, ale postupne sa domáci začali presadzovať a polčas prehrali 12:19. Po prestávke sa hráči MŠK nevzdávali a nakoniec stiahli rozdiel na prijateľný dvojgólový rozdiel.

MŠK: Biel, Drápal, Makay – Zúbek, Firit  6, Š. Macháč 3, Kasagranda 1, Chudoba 4, Jurák, D. Valášek, Vallo 7/1, M. Macháč 1,  Hároník 1, J. Kozák 2, Kardoš, M. Kozák.
Kőnig: Bagi – Temesvári, Korsós 2, Morva 1, Tomic, Balázs, Oláh 3/1, Lazic 5, Kekezovity 4, Balda 1, Vranac 1, Hanták 5, Pajkó, Horváth 1, István 4.
Vylúčení: 3:6, ČK: Morva za 3 vylúčenia.
Sedmičky: 4/1  – 3/1.
1. Balmazujvárosi         3          3          0          0          95:63   6

2. Pov. Bystrica           3          1          1          1          81:73   3

3. Jičín             3          1          1          1          64:77   3

4. ŠKP                        3          0          0          3          69:96   0

Školy sa podľa Grohlinga od 7. decembra neotvoria

Minister školstva dostal za úlohu pripraviť tretí návrh, ako dospieť k otvoreniu škôl od 8. januára.

Minister školstva Branislav Gröhling.

Otužilci z Podhradského mora sa zimy neboja

V studenej vode sú ako doma. Otužilcov z Podhradského mora vedie ROMAN KLINČÚCH (49). Ten o otužovaní tela aj mysle porozprával na Snow Film Feste v kine Mier.

Pribudlo 1254 nakazených a 29 úmrtí, vyliečilo sa takmer tritisíc

PCR testy v pondelok odhalili 1 254 nakazených koronavírusom, laboratóriá otestovali 7 991 vzoriek. Počet úmrtí pacientov na COVID-19 stúpol o 29, na Slovensku tak ochoreniu podľahlo už 868 ľudí. Vyliečilo sa ďalších 2 818 osôb. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.