Dobehla ich minulosť
Mesto Považská Bystrica sa musí postarať o záchranu hneď troch mostov, ktoré po rokoch vykazujú vážne poruchy. Do ich údržby roky nikto poriadne neinvestoval.
Most za mestským úradom, ktorý vedie cez rieku Domanižanka je uzavretý už od mája. Museli ho zbúrať. Mesto je nútené zabezpečiť tiež opravu ďalších dvoch premostení. Rekonštrukciu si vyžiadal aj na most cez Domanižanku na sídlisku Stred, ktorý umožňuje kratší, bezpečný a komfortnejší prístup k základnej škole, ku kostolu a tiež do centra mesta.
Problémy boli aj s mostom v Šebešťanovej. Slúži na prevedenie miestnej cesty ponad potok k rodinným domom a cintorínu.

Otvorili urgentný príjem
V Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici po niekoľkomesačnej rekonštrukcii otvorili urgentný príjem. Pacientom začne slúžiť o niečo neskôr.

Celkové náklady na rekonštrukciu a reprofilizáciu urgentného príjmu presiahli sumu 350-tisíc eur. Ako informoval riaditeľ považskobystrickej nemocnice Peter Rendek, zrekonštruovaný urgentný príjem prinesie pacientom oveľa väčší komfort. Zároveň zaviedli aj nov prihlasovací systém, novinkou je tiež čakáreň, takže pacienti už nebudú musieť čakať na chodbe ako doteraz.
Zemetrasenie v Rajeckej doline
Začiatkom novembra sa zem triasla aj v našom regióne. Epicentrum bolo v Rajeckej doline.
Obyvatelia viacerých obcí Domanižskej doliny hovorili o nepríjemnom zážitku, keď sa pod nimi zatriasla zem. Informácie hovoria o sile 2,5 magnitúdo. Epicentrum bolo pri Rajeckej Lesnej v hĺbke asi 2 kilometre. Otrasy zaznamenali takmer všetky seizmické stanice na Slovensku.
Horel les
Hasiči, ale aj ľudia z obcí v Domanižskej doline, bojovali v novembri s požiarom v ťažko dostupnom teréne.

S ohňom od skalným bralom v Malých Ledniciach bojovali s ohňom považskobystrickí profesionálni hasiči spolu s členmi dobrovoľných hasičských zborov z viacerých obcí. Pomáhali aj ďalší ľudia. Došlo aj k zraneniu jedného z hasičov.
Pamätník prvej svetovej vojny
Každá vojna je krutá. Živšie spomienky sú na druhú svetovú, pretože žijú ešte pamätníci. Z pohľadu takej malej dedinky ako Prosné bola ale prvá svetová krutejšia. Život v nej položilo dvadsaťdva mužov.
Na maličkom námestíčku pri autobusovej zastávke pribudol pamätník. Je venovaný obetiam I. svetovej vojny. V Prosnom vtedy smútili takmer v každej druhej chalupe.

Medzi iniciátorov postaviť im pamätník patril Rudolf Migila, ktorý je aj autorom návrhu. Bez pomoci ďalších ľudí by zhotovenie pamätníka trvalo dlhšie alebo by upadlo do zabudnutia. Iniciatívy sa chopila obec, pomohol i Štefan Žilovec či ďalší.
Protest učiteľov
Namiesto učenia sa vybrali do nemocnice, aby liečili aj školstvo. Rozhodli sa darovať krv.
Do akcie Deň zdravia sa zapojili aj zamestnanci škôl v Považskej Bystrici. Zatvorených zostalo niekoľko základných škôl, jedna stredná a tiež materská škola. Akcii predchádzala aj regionálna iniciatíva – veľká diskusia.

Pedagógovia chceli týmto podujatím poukázať aj na zlý zdravotný stav školstva. Do akcie sa na celom Slovensku zapojilo vyše 200 škôl. Niektoré zostali zatvorené, na iných pracovali pedagógovia v obmedzenom režime. Bolo to tak aj v Považskej Bystrici, zatvorené však zostali aj niektoré dedinské školy v okolí.
Zrekonštruovaný pranier hanby
V parku pred Dubnickým kaštieľom je po súsoší sv. Jána Nepomuckého zrekonštruovaný aj pranier hanby. Verejnosti ho oficiálne predstavili v novembri.
Pranier hanby, alebo stĺp hanby, ako ho mnohí nazývajú, pochádza z osemnásteho storočia. Dnes už nestojí na pôvodnom mieste, ale v parku pred kaštieľom. Na pranieri sa začali prejavovať poveternostné i mechanické vplyvy, preto ho mesto dalo zrekonštruovať.

Práce trvali dva mesiace, rekonštrukcia stála 3100 eur. Mesto na ňu získalo dotáciu 2500 eur, zvyšnú časť financovalo z vlastných zdrojov.