Čo sa stalo v športe v auguste 2015

Veľký úspech Erika Bašku, westernový šampionát v Domaniži, kolumbijský šampionát

AUGUST

Detkov memoriál

Piaty ročník Memoriálu Stanislava Detkasi v Lednických Rovniach pripomenuli v sobotu 1. augusta turnajom starších žiakov. Víťazmi sa stali domáci chlapci z LR Crystal Lednické Rovne po výhre nad N. Dubnicou na penalty, keď zápas skončil 1:1.

Atletický šampionát

Banská Bystrica hostila slovenský šampionát dospelých. Pretekári Spartaka Dubnica v medailovej bilancii obsadili 4. miesto so ziskom troch zlatých, štyroch strieborných a piatich bronzových medailí. V kategórii mužov vyhral žŕdkár Ján Zmoray, ktorý si zlepšil osobný rekord a vytvoril rekord šampionátu. Zo striebra sa tešila štafeta na 4 x 100 metrov v zložení Tkáč, Pecko, Noskovič, Švondrk. U žien Lucia Mokrášová vyhrala 100 m prekážok, získala dva bronzy v guli a výške, bola členkou zlatej štafety na 4 x 400 m spolu s Bučkovou, Holleyovou a Slaničkovou a prispela k striebru v štafete na 4 x 100 m, kde spolu s ňou bežali Mutňanská, Málková a Petláková. Striebro získali aj žŕdkárka Hrvolová a Slaničková na 400 m prekážok, z bronzových medailí mali radosť ešte Bučková na 100 metrov, Maníková na 5000 m a Holleyová na 400 m prekážok.

Kolumbijský úspech

Pekný úspech dosiahol na majstrovstvách sveta do 17 rokov v atletike v kolumbijskom Cali Andrej Mitašík z Dolného Moštenca. Zverenec trénerky Evy Miklovičovej v Sparte Považská Bystrica sa v behu na 800 metrov prebojoval až do semifinále.

Turnaj v Jasenici

Vo finále domáci prehrali s Papradnom 2:3 na memoriáli Rastislava Šibíka.

Špeciálna olympiáda

Slovenská futbalová reprezentácia v unifikovanom futbale sa predstavila na Svetových hrách špeciálnych olympiád - športovcov s mentálnym postihnutím. Na turnaji pod záštitou FIFA vybojovali zverenci trénera Ladislava Loužeckého z Púchova bronz v skupine UM2.

Celoslovenské hry

V Nitre sa konali Celoslovenské športové hry Jednoty dôchodcov Slovenska. Šiesti seniori z okresu Pov. Bystrica – A. Markovičová z Udiče, P. Turičíková z Papradna, Z. Muthová, M. Kozák, J. Kalaš a J. Hlubina z Pov. Bystrice –  získali päť zlatých, štyri strieborné a dve bronzové medaily.

Sviatok v Domaniži

Futbalový Slovnaft cup pokračoval 2. kolom. V Domaniži privítali Senicu z najvyššej súťaže.

Domaniža – Senica 0:2 (0:0), Nová Dubnica – Nové Zámky 1:2 (0:1), vlastný Illés, Kráľová pri Senci – Iskra Borčice 1:3 (1:0), Luhový, Siva, Živčic, Veľké Ludince – MFK Dubnica 3:0 kontumačne, Prečín – Horná Nitra 3:2 (1:1), Vrábel (11 m), Vicena, Hybben.

Westernový šampionát

Na strelnici v Domaniži sa konali majstrovstvá Európy vo westernovej streľbe za účasti pretekárov nielen zo starého kontinentu, ale aj z USA.

Majster Európy

V Estónsku na ME v cestnej cyklistike získal odchovanec dohnianskej cyklistiky Erik Baška zlato v kategórii do 23 rokov.

Druhí v Linzi

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa zúčastnili na 27. ročníku medzinárodného turnaja v rakúskom Linzi - Johann Berger Gedenkturnier. Po výhrach so slovinskou Lokou českými Kopřivnicami ich tesná prehra s domácimi odsunula na druhú priečku.

Beh na Vršatec

Odchovanec pruštianskej atletiky Slavomir Košík a Soňa Vnenčáková zo Svitu sa stali absolútnymi víťazmi 32. ročníka horského krosu Pruské -Vršatec, ktorý sa uskutočnil pod ako 11. kolo Slovenského pohára v behu do vrchu a  2. majstrovstvá Slovenskej republiky SAZ.

Lesníci v kopačkách

V Orlovom sa stretli lesníci z celého Slovenska, aby bojovali o Pohár generálneho riaditeľa. Na 10. ročníku turnaja v malom futbale bojovalo 26 družstiev na piatich ihriskách.

Finále: OZ Revúca - OZ Prievidza 3:0.