Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Prehra v predĺžení

V I. hokejovej lige podľahla Pov. Bystrica doma Sp. N. Vsi.

Pov. Bystrica – Sp. N. Ves 3:4 pp (1:0, 0:0, 2:3 – 0:1)

V rýchlo hranje prvej tretine sa ako prví tešili domáci v 5. min. Najprv Čičala z výhodnej pozície mieril vedľa, no vzápätí získal puk a po Šťastného prihrávke trafil presne Koleda – 1:0. Hostia pridali a tlačili sa pred Mikoláša, ktorého o dve minúty po úniku neprekonal M. Findura. V 9. min bol najprv vylúčený Filo a p štyri sekundy ho na trestnú lavicu nasledoval za vyhodenie puku Balušík. Spišiaci si veľa šancí pri presilovke 5:3 nevypracovali, najväčšiu zmaril v 11. min Krempaskému domáci gólman. O nervozite hostí svedčila aj situácia, keď Nikým neatakovaný Koky pri návrate pre vyhodený puk natlačil vlastného brankára do brány. Domáci sa strelecky nepresadzovali zo stredných vzdialeností a v závere tretiny ich podržal Mikoláš, keď v 18. min ho zblízka pri oslabení neprekonal osamotený Koky a o minútu zmaril pri presilovke hostí tutovku nekrytého Giľáka. V druhej tretine pokračovali hostia v útočnejšej hre, ale strelecky sa presadiť nedokázali ani v presilovkách. Podobne boli na tom aj panteri, atak po druhej tretine bol stav futbalový 1:0. Až v 43. min sa Spišiaci dočkali, keď sa najprv ubránili presilovke a o chvíľu nato výborného Mikoláša prekonal M. Findura. V 49. sa po jeho prihrávke presadil Bylina a bolo 1:2. Panteri zvýšili úsilie a v 53. min po akcii Rufatiho vyrovnal L. Dubeň. O tri minúty založil peknú akciu Rufati a Pardavý poslal puk do odkrytej brány. Vedenie vydržalo iba dve minúty, keď vyrovnal obranca Hrubý, ktorému prihral na gól najlepší hráč M. Findura. V predĺžení to vyzeralo, že gól nedane, no dvadsať sekúnd pred koncom po zaváhaní obrany rozhodol o výhre Sp. N. Vsi Lesňák.

Góly: 5. Koleda, 53. L. Dubeň, 56. Pardavý – 43. M. Findura, 49. Bylina, 58. Hrubý, 65. Lesňák.

Pov. Bystrica: Mikoláš – Hriňa, L. Dubeň, Balušík, Filo, Mravec, Niník – Šťastný, Koleda, Čičala, Zlocha, Rufati, Pardavý, Kubín, Valo, F. Hudec, Holák, Švantner.

Sp. N. Ves: Orčík – Hrubý, P. Findura, Kramár, Osuský, Bdžoch, Horváth – Koky, Krempaský, Môcik, Bylina, M. Findura, Vartovník, Giľák, Hamráček, Lesňák, Ištocy, Lapšanský.

41. kolo: Senica – Trnava 7:4, L. Mikuláš – Prešov 2:0, Michalovce – N. Zámky 2:9, Topoľčany – Detva 5:4, Bardejov mal voľno.

1. Bardejov      38        26        8          4          171:87 89

2. N. Zámky    38        23        7          8          154:92 88

3. L. Mikuláš   38        22        6          10        148:100           74

4. Prešov         37        16        11        10        138:116           64

5. Detva           38        18        5          15        112:106           62

6. Michalovce  39        16        6          17        143:135           58

7. Senica          38        16        5          17        126:141           54

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Hokej  na sport.sme.sk

Plošné skríningové testovanie prebehlo uplynulý víkend vo väčšine obcí. Celkovo však trvá deväť dní, aj počas utorka 26. januára. Poznáme priebežné výsledky za víkend v niektorých obciach regiónu.

41m
Odberné miesto na covid.

Púchovčanom je k dispozícii šesť odberných miest.

1 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.