Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

V rozlúčke chýbali góly

V poslednom kole základnej časti I. hokejovej ligy prehrala Pov. Bystrica v Topoľčanoch.

Topoľčany – Pov. Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

V poslednom domácom zápase v základnej časti si Topoľčany pripísali na konto výhru s čistým kontom.Od úvodu boli domáci hokejisti lepším celkom a už v 15. sekunde po chybe hosťujúceho zadáka mal  gól na hokejke Káčer, ale skvele zasiahol Mikoláš. Domáci pokračovali v tlaku, Lipovského i Jara Niníka vychytal hosťujúci brankár. V 7. min Jurášek opečiatkoval žrď hosťujúcej bránky a až potom sa k slovu dostali aj hostia, ale výborné zákroky predviedol aj domáci brankár Halo. Potom to boli opäť domáci, šance D. Mihalika, M. Mihalika, Káčera, Bosáka i Ružičku volali po góloch, Mikoláš ale podržal hostí. Záverečné slovo v prvej tretine mal hosťujúci Mravec, ktorý nebezpečne vystrelil, ale Halo bol tiež pozorný. Aj úvod druhej tretiny patril domácim, Jaro Niník od modrej trafil presne spojnicu bránky. Po rozohraní sa k puku dostal Lipovský, ale vo vyloženej šanci bol hákovaný a nasledovalo trestné strieľanie. Nájazd aj Lipovský premenil a Topoľčany sa zaslúžene ujali vedenia – 1:0. Po góle Topoľčany poľavili, ale hostia sa do šance nedostali. Postupne ale domáci opäť pridali, Mikoláš bol ale v bránke hostí pozorný, keď najväčšiu šancu spálil Káčer, ktorý netrafil prázdnu bránku. V závere druhej časti sa rútili na brankára hostí Lipovský s Jarabom, ale nepresnou prihrávkou sa pripravili o zakončenie. V záverečnej tretine sa do prvej veľkej šance dostal Rufati, Halo jeho pokus kryl. Na druhej strane mohol poistiť vedenie Lipovský, trafil tesne vedľa. V 46. minúte hrali hostia presilovku, šancu si nevypracovali, no keď naskočil vylúčený domáci hráč, tak Topoľčany založili akciu, Jurášek naviazal na seba až štyroch hráčov hostí a osamotený Ružička pohodlne prekonal výborne chytajúceho brankára hostí – 2:0. Ubehli len tri minúty a prišla hrúbka hosťujúcich obrancov a nekrytý Záborský strelil tretí gól Topoľčian. Po tomto momente sa zápas už iba dohrával,

Góly: 22. Lipovský (tr. strieľanie), 48. L. Ružička, 50. Palovič.

Topoľčany: Halo – Bystričan, Palovič, Perniš, Jaroslav Niník, Vyskoč, Hain, Majerčík, Záborský – M. Mihalik, Bosák, Káčer, Paleček, Jarab, Lipovský, Toman,. D. Mihalik, Kluka, Jurášek, Šalka, L. Ružička.

Pov. Bystrica: Mikoláš – Koleda, L. Dubeň, Mravec, Jakub Niník, Beznák, Trenčan – Šťastný, Holák, Čičala, P. Ligas, Rufati, Pardavý, Kubín, Valo, F. Hudec.

44. kolo: Detva – L. Mikuláš 3:1, N. Zámky – Senica 5:2, Sp. N. Ves – Bardejov 4:2, Prešov – Trnava 5:0 kontumačne, Michalovce mali voľno.

40. kolo:

Prešov - Pov. Bystrica 0:5 kontumačne

1. Bardejov      41        28        8          5          182:95 95

2. N. Zámky    41        26        7          8          167:98 90

3. L. Mikuláš   41        23        6          12        154:108           77

4. Detva           41        21        5          15        124:113           71

5. Prešov         41        18        11        12        152:127           70

6. Michalovce  41        17        6          18        150:141           61

7. Senica          41        16        6          19        135:158           55

8. Topoľčany   41        13        6          22        111:129           49

9. Sp. N. Ves  41        11        6          24        123:179           42

10. Trnava       41        8          8          25        104:173           36

11. Pov. Bystrica         41        8          5          28        95:175 32

Slovensko 20   11        4          2          5          32:33   15