Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Hádzanári Pov. Bystrice siahali po bode

V extralige mužov podľahli MŠK Topoľčanom o gól.

Topoľčany - Pov. Bystrica 25:24 (12:13)

Domáci hádzanári zaostali za svojimi predchádzajúcimi výkonmi a doma sa riadne vytrápili. V 2. min poslal Ivanytsia domácich do vedenia 1:0, ale hostia Š. Macháčom a M. Kozákom zo sedmičky otočili na 1:2, hoci Meluš mal už za sebou dva úspešné zákroky. Hostia držali tesný jednogólový náskok do 13. min, kedy Firit z brejku poslal Pov. Bystricu do vedenia 5:7, keď Biel dvakrát vychytal Hlinku. V 16. min dve rýchle akcie Ivanytsiu znamenali vyrovnanie na 8:8. Hosťujúci M. Kozák poslal hostí opäť do vedenia – 8:9, no v 19. min po góloch Adamčíka a Ivanytsiu viedli opäť Topoľčany – 10:9. Firit rýchlo vyrovnal na 10:10 a následne sa na palubovke obe mužstvá začali predbiehať vo vytváraní technických chýb. Aj preto Hároník v 23. min poslal hostí do vedenia 10:11, keď Topoľčany kopili chybu za chybou. Tri pološance domácich zneškodnil Biel a M. Kozák s J. Kozákom zvýšili náskok hostí na 10:13. V záverečnej minúte ešte Adamčík s Klačanským znížili na polčasových 12:13. Po zmene strán domáci opäť pokračovali iba vo veľmi vlažnom výkone, s kopou nepresností pri rozohrávke. Ani dva zákroky Meluša nezabránili hosťom zvýšiť náskok na 13:15, pričom Topoľčany hrali dve presilové hry v rade za sebou. V 37. min dokonca počas presilovky hostí strelil J. Kozák už šestnásty gól hostí – 13:16. Hostia si následných sedem minút držali trojgólový náskok. Až v 48. minúte Hlinka z trháku znížil na 18:19 a následne počas presilovky Agra Hlinka aj vyrovnal na 19:19. V 49. minúte Kucher vystihol rozohrávku hostí a svoj trhák zakončil vo vedúci gól Topoľčian – 20:19. V 50. minúte poslal Kucher Topoľčany opäť do tesného vedenia 21:20, zároveň Biela nahradil v bránke hostí Drápal. Firit vyrovnal a v 52. min Š. Macháč vrátil vedenie hosťom – 21:22. Hlinka s Klačanským ale skóre v 54. min otočilina 23:22, keď J. Kozák trafil tyč a Meluš z ďalšieho útoku hostí predviedol parádny zákrok na Š. Macháča, ktorý zo šestky trafil domáceho brankára. Napriek tomu v 56. min je opäť remíza – na 23:23 vyrovnával z trháku J. Kozák. Hneď na druhej strane Ivanytsia upravil na 24:23 a Firit pálil do žrde. V 59. min Firit už vyrovnal na 24:24, no na druhej strane Urban, síce faulovaný Tumidalským, poslal Agro do vedenia – 25:24. Hostia dohrávali oslabení, poslednú minútu tráviliv útoku so šiestimi hráčmi, keďže stiahli z hry brankára Drápala. Domáci sa ubránili, keď Firitov pokus mal slabú razanciu.

Topoľčany: Meluš, Králik – Pupík 3, J. Briatka, Macovchin, Klačanský 4/1, Michalka, Ivanytsia 6, Ivanov, Hlinka 4, Adamčík 2, Jadroň, Ďurček, Urban 1, Žilinčík 1, Kucher 4,

Pov. Bystrica: Biel, Drápal, Makay – Zúbek, Firit 4, Š. Macháč 4, Kasagranda, Jurák 1, Tumidalský, Valášek, Vallo 4, M. Macháč, Hároník 1, J. Kozák 4, Kardoš, M. Kozák 6/3.

Sedmičky: 1/1 – 3/3.

Vylúčení:  6:6, ČK: 58. Adamčík (Topoľčany) za tri vylúčenia.

18. kolo: Modra – Hlohovec 24:26, Šaľa - N. Zámky 29:29, ŠKP Bratislava – Prešov 22:36, Pezinok mal voľno.

14. kolo: Hlohovec – Prešov 25:27.

1. Prešov         16        15        0          1          558:404           30

2. Topoľčany   16        14        0          2          460:362           28

3. Hlohovec     16        13        0          3          468:360           26

4. Šaľa            16        8          1          7          450:425           17

5. Pov. Bystrica           16        7          0          9          468:430           14

6. N. Zámky    15        5          1          9          434:484           11

7. Modra         16        3          1          12        371:474           7

8. ŠKP                        16        2          2          12        358:467           6

9. Pezinok        16        1          2          13        405:586           4

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Hlavný sponzor FK Beluša sa smial na komentároch fanúšikov Slovana

Hlavný sponzor FK Beluša Rastislav Pagáč.
Ali Lembakoali o Púchove, rasizme na trávnikoch či živote v Afrike.

Nadávali mu do opice, hádzali po ňom banány. Lembakoali: Pár miestam som sa vyhýbal

Čierna perla futbalového Púchova ALIAS LEMBAKOALI (49), ktorému nikto nepovie inak ako Ali, nedá na mesto pod Lachovcom dopustiť.

Ali Lembakoali obliekal púchovský dres štyri roky.

Považskobystrická nemocnica zápasí s nedostatkom krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici zápasí s nedostatkom zásob krvi. Na jej darovanie vyzýva darcov na sociálnej sieti.

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.