Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Z výhry sa tešili Beluša a Prečín

V 4. futbalovej lige Domaniža získala vonku bod, N. Dubnica nestačila doma na lídra

Partizánske – Domaniža 1:1 (0:1)

Po úvodnej desaťminútovej oťukávačke stretnutia predposledného tímu s tretím, Nový malou domov nechtiac vysunul do úniku Sádeckého, ten však napálil loptu do brvna domácej bránky. V 22. min Vavrov nebezpečný center z pravej strany nenašiel adresáta a lopta presvišťala vedľa pravej žrde bránky hostí. O dve minúty sa Slivka dostal na hranicu šestnástky, no jeho krížna strela minula pravú žrď. Vzápätí sa na druhej strane ocitol v dobrej palebnej pozícii Sádecký a z pätnástich metrov povedľa vybiehajúceho Zdychavského otvoril skóre. V 30. min sa Slivka zmocnil odrazenej lopty, no tiesnený z uhla hranice päťky pálil mimo troch žrdí. V 54. min domáci zatlačili súpera, no Nový po zemi spoza šestnástky strieľal tesne vedľa pravej žrde. Vzápätí ušiel po ľavej strane Kučera, na jeho prihrávku však v malom vápne strážený Repa nedočiahol. V 57. min po sérii narážačiek Slivka pálil zo štrnástich metrov k ľavej žrdi, ale Kubiš vytiahol robinzonádu. V 76. min sa po rýchlej akcii na jeden dotyk dostal k lopte Slivka, jeho razantný pokus z hranice šestnástky stlmil na roh Šterdas. O tri minúty Nižňanský vyhral súboj v strede poľa, po Slivkovom centri sprava sa pokúsil o nožničky Pastírik, lopty sa pred Kubišom zmocnil Kučera a z metra ju zasunul do bránky. Domáci ožili,no obranu hostí už nepreľstili.

Góly: 79. Kučera – 25. Sádecký.

Rozhodoval Studený, ŽK: Kompas, Nový, Kučera – Kubiš, Rybár, Miroslav Kvaššay,  Valjent 120 divákov.

TEMPO: Zdychavský – Jambor, Nižňanský, Kompas, Nový, Pastírik, Sedláček, Vavro (75. Buričan), Slivka, Repa (72. Dobiaš), Kučera.

PARTIZÁN: Kubiš – Haviar, M. Šterdas, Braciník, Svoboda, M. Košút, Rybár, J. Kardoš (65. Svitek), Valjent (90. Miškech), Sádecký, Miroslav Kvaššay. (MP)

Prečín – Šimonovany 4:1 (1:0)

V Prečíne sa hral výborný futbal. Lepšie začali hostia, ale potom domáci prebrali iniciatívu. Jakubík v úvode mieril do Barteka a v 14. min pred Orávikom zachraňoval Rybanský. V 21. min po Orávikovej prihrávke Ľ. Gajdošík do prázdnej brány dal vedúci gól Prečína. V 31. min Hederova strela z uhla prešla popred bránu do autu. V 36. min Žiakovu strelu kryl Bartek, ktorý v 38. min včasným vybehnutím zmaril šancu Laurinca. V 40. min Hederova strela z priameho kopu skončila rohom. Zvýšiť mohol v 43. min Ľ. Gajdošík, no trafil iba Preca. Po prestávke začali iniciatívnejšie hostia. V 57. min Bartek na dvakrát zachraňoval a v 59. min Laurinec nechytateľne pod brvno vyrovnal. Po góle hostia znervózneli a Laurinec bol po druhej žltej karte vylúčený. V 62. min Barta mieril vedľa a v 65. min Čelkovu ďalekonosnú strelu chytil Prec. V 69. min sa nepresadil Hybben a v 71. min stroskotal Halás na domácej obrane. V 73. min po úniku Orávik povedľa brankára dal na 2:1. O minútu P. Gajdošík z 25 metrov prehodil gólmana a bolo 3:1. Chrenkov priamy kop v 78. min usmernil Barta vedľa a v 80. min Hybben po úniku dal štvrtý gól prízemnou strelou. O päť minút skúšal šťastie Kotula, ale zdiaľky mieril vedľa.

Góly: 21. Ľ. Gajdošík, 73. Orávik, 74. P. Gajdošík, 80. Hybben - 59. Laurinec.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Ľ. Gajdošík, Čelko, Sádecký – Žiak, Laurinec, Jakubík, ČK: 60. Laurinec po 2 ŽK, 150 divákov.

PREČÍN: Bartek – Hedera, Papšo, Škrabák (76. Vrábel), Ľ. Gajdošík (82. Vadovský), Kaprálik, Orávik, P. Gajdošík, Hudek (60. Sádecký), Hybben, Čelko.

ŠIMONOVANY: Prec – Žiak, Varga (76. Kotula), Barta (78. Balaška), Laurinec, Chrenko, Jakubík (65. Gajdoš), Rybanský, Reichel, Halás, Kodaj. ADRIÁN DEMÁČEK

N. Dubnica – Beluša 1:4 (1:2)

Na umelej tráve v Dubnici sa hral vyrovnaný zápas s miernou prevahou hostí. Za obranu si v 8. min nabehol F. Vavrík, no trafil iba žrď. V 21. min sa lopta po priamom kope L. Zápotoku odrazila od múru a ďalšiu strelu nešťastne tečoval Burdej do protipohybu brankára – 0:1. V 25. min po rohu hlavičkoval Gorelka do žrde a Pavol Vavrík zblízka pridal druhý gól Beluše. Potom prebrala iniciatívu Nová Dubnica a Burdej krásnou strelu z priameho kopu v 40. min znížil na 1:2. V druhom polčase mali domáci prevahu, ale výraznejšie šance si nevypracovali. Definitíva prišla po hodine hry, keď rozhodca nariadil jedenástku, ktorú premenil v 64. min Gorelka. O dve minúty po nedorozumení obrany zvýšil na konečných 1:4 P. Mišutka. Zápas sa potom dohrával v nervóznej atmosfére, keď sa „žltilo“ na oboch stranách.

Góly: 40. Burdej - 12. vlastný Burdej, 25. Pavol Vavrík, 64. Gorelka (11 m), 66. P. Mišutka

Rozhodoval Martinovský, ŽK: Grnja, Burdej, Behan – L. Zápotoka, Gorelka, P. Mišutka, 100 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Švec, Behan, P. Staňo, Maník, Ranuša, Švikruha, Držík, Grnja, Lendvay.

BELUŠA: Ciesar – Martinka, Gorelka, Pavol Vavrík, J. Gažo, M. Hrnčík, L. Zápotoka, Novisedlák, Jurga, P. Mišutka, F. Vavrík. MARTIN ŠTIFFFEL

Ďalšie výsledky 16. kola: Bánovce - Tr. Teplice 0:1 (0:0), 89. Jančovič, Jaslovské Bohunice – Boleráz 1:1 (1:0), 45. Chalány – 60. Železník, Malženice – Trenčianske Stankovce 1:0 (0:0), Lulovič, Kanianka – Holíč 1:1 (1:0), 10. Baláž – Mihálik, Častkovce - Vrbové odložené na 12. 3. o 14.30 h.

14. Boleráz      16        4          4          8          26:19   16

15. Partizánske            16        3          5          8          25:37   14

16. Kanianka   16        2          1          13        16:54   7

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.