Nedeľa, 18. august, 2019 | Meniny má Elena, Helena

V piatej lige bez bodu

Ani jeden zo štvorice našich zástupcov nebodoval

Uhrovec - Streženice 4:1 (2:1)

V Uhrovci videli diváci slušné a priemerne stretnutie, v ktorom domáci zaslúžene vyhrali. Na gól Stana ešte hostia odpovedali, ale už v 20. min šli domáci opäť do vedenia. Uhrovec po zmene strán pridal ďalšie dva góly a to ešte minimálne ďalšie tri vyložené šance zahodil. Domáci zaslúžene jasne vyhrali.

Góly: 8. Stano, 20. Opáth, 71. Provazník, 84. Stuparič – 17. Michal Šesták.

Rozhodoval Provodovský, ŽK: Privazník – Struhárňanský, Žiaček, 200 divákov.

TATRAN: Kolárik – M. Masarovič, Provazník, Zajac, Stano, Čabrák, Opáth, Malina, Bežo (88. Pavle), Pavlovič (89. Súkeník), Stuparič.

FK: Janták – Struharňanský, Ľ. Medňanský, Bernhauser, Sagan (63. Žiaček), P. Štrbák, Miloš Šesták (66. Lamžo), Michal Šesták, Trník, Marián Loduha (81. Vavrík), E. Medňanský.

V. Uherce - Brvnište 1:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal medzi šestnástkami. V druhom polčase mali hostia strelu z ľavej strany, ale brankár domácich pokus vyškriabal na roh. V 75. min Svrček pripravil palebnú pozíciu pre Kováča, ktorý peknou strelou otvoril skóre zápasu – 1:0. O päť minút Beliansky vysunul Kováča, ktorý prešiel cez dvoch obrancov hostí, jeho pokus ale brankár hostí robinzonádou vyrazil na roh. V závere J. Súlovský mieril do šibenice, ale brankár hostí opäť vytiahol perfektný zákrok. Z tesného víťazstva sa nakoniec predsa len tešili domáci hráči.

Gól: 75. Kováč.

Rozhodoval Petránek, ŽK: Svrček – Decký, V. Kramarík, 100 divákov.

TJ: Znášik – Jankula, Gubka (84. P. Súlovský), Svrček, Štálnik, Beliansky, J. Súlovský, Škoda, Mego (90. Valter), Kováč, Koreň (62. Bryndza).

SLOVAN: Čapliar – Hudek, P. Polník, J. Barbosa, Makuka, T. Kramarík, Decký, V. Kramarík, R. Polník, Mário Hároník, Matúš Hároník.

Cigeľ – Horovce 1:0 (0:0)

Po odloženom prvom jarnom kole sa domáci futbalisti i fanúšikovia vyhladnutí po futbale konečne dočkali. Na svojom ihrisku privítali súpera, s ktorým sa v minulosti stretli už päťkrát a ich vzájomná bilancia je skoro vyrovnaná. Mierne navrch mali Cigľania, ktorí mali o jedno víťazstvo viac. Naposledy sa s Horovcami stretli už v druhom kole na jeseň 2015 a odniesli si od nich všetky tri body po víťazstve 3:1. S o to väčším záujmom sa očakávalo aj toto stretnutie. Hostia prišli odčiniť svoj domáci neúspech a domáci zas posilnení o dve nové posily Babaštu a Petráša chceli zisk bodov potvrdiť aj doma. Zápas začal opatrne, domáci boli aktívnejší, snažili sa dostávať do šancí, no hostia boli v obrane pozorní. V 14. min pohrozili, keď hosťujúci Ruman len tesne prestrelil domácu svätyňu. Tí odpovedali v 19. min Madarászom, no jeho strela tiež len o centimetre minula bránu. O štyri minúty si strelu zopakoval a tento raz pálil nad. Hostia v priebehu polčasu hru vyrovnali a osud zápasu bol stále nejasný. V 42. min pomohla domácim aj šťastena. Ani jedna z opakovaných striel hostí neskončila v sieti, a tak fanúšikovia oboch súperov nemali v prvom polčase možnosť zakričať si prvý jarný gól. Druhý začali domáci dobrou hlavičkou Petráša, ale tá letela len do rúk brankára. V 57. min Madarász krásne trafil šibenicu hostí, ale brankár loptu bravúrne vyrazil. V 60. min striedal domáci tréner Oršula naraz dvoch hráčov a tí sa mu už o dve minúty odmenili peknou akciou. Belanec dal hlavou na Kamdema, ktorý rovnako hlavou nedal brankárovi hostí šancu. Domáci diváci si tak konečne mohli zakričať prvý jarný gól. Hostia mali dobrú príležitosť v 74. min, no nevyužili ju, a tak sa skóre nemenilo. Domáci Madarász zas v 79. min trafil spojnicu bránky hostí. Domáci tak zaknihovali prvé jarné víťazstvo, no hostia v Cigli prekvapili sympatickou hrou a dobrým výkonom.

Gól: 62. Kamdem

Rozhodoval: Poruban, ŽK: Medera, Orság, Katrena – R. Brix, Körmendy, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Medera, Petráš (60. Belanec), Orság, Halaška (60. Kamdem), Babašta (90. Oboňa), Mjartan, Madarász, Katrena, Zaťko

HOROVCE: Rajník – Ruman, Škrapko, Milan Loduha, Štefanec, R. Brix (80. Kebis), Körmendy, Borovský, Kučo, Ďurovec, Balocký. JÁN ČERNÁK

Ladce – Myjava B 0:1 (0:0)

V 4. min po rohu Štrbáka Kušík a ni Zábojník loptu pred bránou nedosiahli. V 19. min Hajdúch zasahoval vpred Dugom. O tri minúty hajdúch vyrazil tvrdú strelu a J. Váň zablokoval pokus Nikodema. V 36. min Lukáč zakončil iba do bočnej siete a v 38. min mu v šanci vypichol loptu Pecha. Najväčšiu šancu nevyužil v 40. min Kušík, keď asi z desiatich metrov mieril iba do brankára. V 44. min Hajdúch vyrazil dve tvrdé strely Myjavčanov. V 54. min Horešovu strelu odkopol Pagáč a v 58. min Zábojník po rohu trafil iba brankára. O minútu Duga dostal hostí do vedenia, keď prehodil vybiehajúceho brankára. V 64. min sa nepresadil Horeš a o chvíľu ani Múdry. V 76. min Oríšek vystrelil nad a v 85. min Markovičov gól neplatil pre ofsajd. V 88. min Koníček vytlačil Zábojníkovu hlavičku nad brvno. V kvalitnom zápase vyhrali hostia, ale zápasu by svedčila remíza.

Gól: 59. Duga.

Rozhodoval Baláž, ŽK: Pecha, Múdry, Tomič, Pavol Sivák, Duga, Oríšek, 150 divákov.

LADCE: Hajdúch – J. Váň (60. Markovič), Vagala, Zábojník, Pagáč, P. Oťahel (78. E . Mražík), Kušík (66. Eliaš), M. Štrbák, Martinka, Mokrička, Lukáč.

MYJAVA B: Koníček – Pecha (90. Kulíšek), Múdry, Flamik, Nikodem (46. Toman), Peter Sivák (78. Pekník), Tomič, Pavol Sivák, Duga, Oríšek, Horeš. FERDINAND GACH

Ďalšie výsledky 17. kola: St. Turá – Podolie 1:0 (0:0), 69. Mazák, Tr. Turná – Chocholná-Velčice 1:2 (1:2), 10. J. Kováč – 16. Sabadka (11 m), 35. Tuhársky, Bošany - Malá Hradná 1:0 (1:0), 20. Bielich, Z. Kostoľany - Malá Čausa 1:1 (0:0), 70. Mašlonka – 61. Pekár.

1. Cigeľ           16        12        2          2          33:11   38

2. Myjava B     16        10        3          3          32:14   33

3. V. Uherce    17        8          4          5          29:21   28

4. M. Čausa     16        8          2          6          33:28   26

5. Z. Kostoľany           16        6          5          5          24:28   23

6. Ladce          16        6          4          6          20:14   22

7. Bošany        17        6          4          7          22:31   22

8. Tr. Turná     17        5          6          6          30:30   21