Domaniža neudržala trojgólové vedenie

V 4. lige Beluša prevalcovala Prečín, N. Dubnica vyhrala na Záhorí

Beluša – Prečín 6:1 (3:0)

V stretnutí s Prečínom mala podľa očakávaní od úvodu navrch domáca Beluša. P. Gažo neuspel hlavou a neskôr netrafil dva sľubné strieľané centre do malého vápna. Novisedlák z druhej vlny nastrelil obrancu, Jurga minul loptu a Novisedlák za ním namieril nad. Po polhodine hry Gorelka hlavou nenamieril presne, P. Gažove zakončenie do prázdnej brány znemožnil Bartekov mierny teč, a následne najaktívnejší strelec Beluše P. Gažo, hlavičkoval nad. Želaný zlom prišiel v 41. min, keď sa Gorelka zavesil do vzduchu po rohovom kope a nedal Bartekovi šancu. Hneď na to prišli chvíle nováčika v belušskom tíme, F. Vavríka, ktorý v poľahky premenil svoj nájazd a o minútu neskôr poslal oblúčik ponad vybehnutého gólmana, čím uzavrel polčasový stav 3:0.

Po zmene strán stále hýril aktivitou F. Vavrík - najskôr išla jeho krížna strela tesne vedľa, v ďalšom nájazde sa dostal za Barteka, pred prázdnou bránou ale namieril do bočnej siete. V 54. min sa konečne dočkal P. Gažo, ktorého umiestnený pokus sa zatrepotal v sieti na 4:0. Beluša sa mierne uspokojila a hostia začali hrýzť. Po chybe obrany hasil na čiare Martinka, v ďalšom nedorozumení ale musel Gorelka zatiahnuť ručnú brzdu v pokutovom území a Vrábel sa z bieleho bodu nemýlil. Gól Belušu opäť naštartoval. Hrnčík bez prípravy bránu netrafil, Martinka sa vrútil do nájazdu, no Barteka si nedokázal obhodiť. Mikuška bránu netrafil, v 76. min vyslal Strapko nevýraznú strelu, ktorá nakoniec vyústila do rohového kopu, pri ktorom J. Gažo nikým nekrytý pohodlne zvýšil hlavou na 5:1. Masárikovu prudkú hlavičku po priamom kope zneškodnil Bartek, Mikuška sa rútil v brejku, no miesto strely zvolil nepresnú prihrávku. So záverečným hvizdom si ešte na center nabehol Gorelka a upravil výsledok na zaslúžených 6:1 pre Belušu.

Góly: 41. a 90. Gorelka, 44. a 45. F. Vavrík, 54. P. Gažo, 77. J. Gažo – 61. Vrábel (11 m).

Rozhodoval Dolník, ŽK: Gorelka, L. Zápotoka – Ľ. Gajdošík, ČK: 89. Ľ. Gajdošík po 2 ŽK, 150 divákov.

BELUŠA: Ciesar – Martinka, Gorelka, Pavol Vavrík, J. Gažo, M. Hrnčík, L. Zápotoka (69. Strapko), Novisedlák, P. Gažo (57. Mikuška), Jurga (78. Masárik), F. Vavrík.

PREČÍN: Bartek – Hedera (56. Papšo), Vrábel (72. Vadovský), Kaprálik, Ľ. Gajdošík, Boško, Orávik, V. Gajdošík, P. Gajdošík, Hybben, Čelko (56. Michalec). MARTIN PAGÁČ

Domaniža – Jasl. Bohunice 3:3 (3:1)

V 2. min bol faulovaný brankárom Matejkovičom Sádecký, ktorý jedenástku sám premenil – 1:0. V 9. min M. Košút strelou z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. Potom mali šancu hostia po rohu, ale lopta prešla popred domácu bránu bez toho, aby ju niekto poslal do siete. V 30. min strelou z 30 metrov dal tretí gól Domaniže do horného rohu Haviar. O tri minúty tečoval strelu zo šestnástky na päťke tesne pred gólmanom Krajčovič – 3:1. V 43. min výborne zabránil gólu Braciník, keď zastavil prienik Chalányho. V 52. min umiestnenou Doka strelou znížil na 3:2. O desať minút mohol zvýšiť M. Košút, ale Matejkovič jeho pokus zblízka kryl. V 65. min Chalány pálil nad domácu bránu a po prečíslení v 80. min zachraňoval v poslednej chvíli Svoboda. Potom bol vylúčený po druhej žltej karte hosťujúci Krajčovič. Dve minúty pred koncom po faule Miškecha kopali hostia priamy kop a center z 20 metrov predĺžil do Kubišovej brány Chalány – 3:3.

Góly: 2. Sádecký (11 m), 9. M. Košút, 30. Haviar – 33. Krajčovič, 52. Doka, 83. Chalány.

Rozhodoval Pati-Nagy, ŽK: Svoboda, Miškech - Matejkovič, Krajčovič, Koleno, ČK: 84. Krajčovič po 2 ŽK, 180 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar, M. Šterdas, Braciník, Svoboda, M. Košút, Rybár, J. Kardoš (57. Hájek), Valjent (82. Marek Kvaššay), Sádecký, Svitek (72. Miškech).

JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Sekera, Jakubička, Kolarovič, Krajčovič, Chalány, Broš (69. Haršány), Machovič, Bakši (80. Moravanský), Doka, Koleno. RADO HAVIAR

Holíč – N. Dubnica 1:2 (1:1)

V nefutbalovom počasí hrali v prvom polčase domáci so silnou podporou vetra, ktorý aj využili v 15. min, keď sa presadil Mráz - 1:0. Hostia sa spoliehali na pevnú obranu a v závere prvého polčasu sa im z ojedinelej akcie podarilo aj vyrovnať, keď v 43. min Burdej upravil na polčasových 1:1. Po prestávke prešla podpora vetra na stranu hostí, ktorú ju hneď v 49. min využili zásluhou P. Staňa - 1:2. Snaha domácich o vyrovnanie nebola úspešná, dvakrát bol v šanci Mráz, no vyrovnať sa mu nepodarilo, rovnako príležitosti súpera zlikvidoval domáci brankár.

Góly: 15. Mráz – 43. Burdej, 49. P. Staňo.

Rozhodoval Mokoš, ŽK: Švec, 100 divákov.

HOLÍČ: Ravas – Václavík, Nečas, Nestorik (70. Milota), Dubec, Mráz, Tomeček (79. Hrušecký), Španka, Mihok, Mihálik, Slovík.

N. DUBNICA: Kostka – Burdej, Švec, Žifčák, Behan (88. Králik), P. Staňo, Ranuša (68. Švikruha), Maník, Držík, Lendvay, Suchý (83. Grnja).

Ďalšie výsledky 17. kola: Šimonovany - Partizánske 2:0 (1:0), 32. Jakubík, 69. Kodaj, Častkovce – Bánovce 1:1 (0:1), 90. Sarr - 28. Turoň, Boleráz – Malženice 0:1 (0:1), 21. P.  Balážik, Vrbové – Kanianka 2:1 (0:1), 65. Strecký, 76. Lackovič (11m) – 20. Teslík, Tr. Stankovce – Tr. Teplice 3:3 (1:2), 8. Blažej, 64. P. Sedláček (11 m), 70. Škvarka – 24. a 30. Paška, 88. Bubenko.

14. Boleráz      17        4          4          9          26:20   16

15. Partizánske            17        3          5          9          25:39   14

16. Kanianka   17        2          1          14        17:56   7

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.