Bystričania doplatili na chyby

V hádzanárskej extralige Pov. Bystrica podľahla doma Topoľčanom.

O 1. - 6. MIESTO

Pov. Bystrica – Topoľčany 27:29 (9:13)

Domáci chceli nadviazať na výkon proti Prešovu, ale v zápase vyprodukovali viacero zbytočných chýb, na ktoré doplatili. Lepšie začali hostia, ktorí akcie spoľahlivo premieňali. Už v 40. sekunde však prišli o zraneného Adamčíka po zrážke s Dybom. Za stavu 2:3 rozhodcovia domácim neuznali gól a potom sa zaskvel Meluš, ktorý zmaril dve tutovky a M. Kozákovi vyrazil aj sedmičku. Bystričania mali v obrane viacero okienok a Biel bol často iba v úlohe štatistu. Za stavu 3:5 však chytil sedmičku Michalkovi. Topoľčany hrali efektívnejšie a v 18. min viedli 5:9. Domácim vrátil nádej gólman Drápal troma zákrokmi a v 27. min Š. Macháč znížil na 9:10. Do prestávky už MŠK neskórovali, naopak hostia troma gólmi ušli na polčasových 9:13. Po prestávke sa od začiatku hralo akoby bez obrán. Hostia získali päťgólové vedenie – 11:16 a potom góly padali do oboch brán v rýchlejšom slede ako v prvom polčase. Keď našiel na Meluša recept troma gólmi v krátkom čase Dyba, hosťujúci tréner poslal do brány Štochla. Toho privítal v 44. min premenenou sedmičkou Vallo – 19:23. Domácim sa naďalej nedarili presilovky a v 47. min prišiel do brány na chvíľu Meluš, aby zlikvidoval Vallovu sedmičku. Osem minút pred koncom viedli hostia najvyšším rozdielom 21:27, no domáci sa nevzdávali. Gólmi Valla, Dybu a Tumidalského v 55. min znížili na 25:28. Ivanytsia zvýšil na 25:28, ale Vallo trafil žrď, Kasagranda zakončoval z uhla nepresne a Jurákov náskok skončil strelou do brvna. Tumidalský delovkou okolo Štochlovej hlavy znížil na 27:29. Minútu pred koncom rozbehnutého Dybu zozadu úderom do hlavy fauloval Kucher a dostal červenú kartu. Domáci nádejnú akciu prekombinovali a aj štvrtý zápas so žochármi prehrali.

Pov. Bystrica: Biel, Drápal, Makay - Cifra, Firit, Š. Macháč 5, Kasagranda 4, Jurák, Dyba 7/1, Tumidalský 2, M. Macháč, Vallo 4/1, Hároník, J. Kozák 4, M. Kozák 1.

Topoľčany: Meluš, R. Štochl – Pupík 2, Briatka, Macovchin, Klačanský 2, Michalka 2, Ivanytsia 3, Ivanov 1, Cigáň 4/4, Hlinka 4, Adamčík, Ďurček, M. Urban 1, Žilinčík 3, Kucher 7.

Sedmičky: 4/2 – 5/4.

Vylúčení: 7:12, ČK: 60. Kucher za 3 vylúčenia.

6. kolo: N. Zámky – Prešov 28:35, Šaľa – Hlohovec 30:21.

1. Prešov         22        20        0          2          756:569           40

2. Topoľčany   22        18        0          4          617:511           36

3. Hlohovec     22        16        0          6          639:523           32

4. Šaľa            22        12        1          9          617:583           25

5. Pov. Bystrica           22        9          0          13        631:604           18

6. N. Zámky    22        5          2          15        617:705           12

O 7. – 9. MIESTO

4. kolo: Pezinok – ŠKP Bratislava 29:27, Modra mala voľno.

7. Modra         18        5          1          12        419:514           11

8. ŠKP                        19        3          2          14        437:541           8

9. Pezinok        19        2          2          15        474:668           6