Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Dubnica má desiatu remízu

V 3. futbalovej lige prvýkrát na jar vyhral Púchov

Púchov – Neded 2:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal a ani jedno z mužstiev toho veľa smerom dopredu neukázalo. Po polhodine sa dostal do nádejnej pozície Gajdošík, ktorý prehodil brankára, ale jeden z obrancov odvrátil loptu do bezpečia. Dve minúty pred prestávkou mohli skórovať aj hostia, lenže Kralovič loptu zle trafil a tá skončila vedľa Letkovej brány. Po prestávke vybehli na ihrisko domáci ako vymenení a veľmi  dobre sa uviedla nová posila Zuziak. Po úniku našiel presnou prihrávkou v 48. min Gajdošíka, ktorý zakončil do odkrytej brány. Zvýšiť mohol Kopiš, ktorého gól neplatil pre ofsajd. V 59. min založil akciu Zuziak, Gamboš si v šestnástke našiel strelecký priestor a bolo 2:0. Neded sa v druhom polčase nedokázal presadiť a mohol inkasovať ďalšie góly. Pilátovu strelu zastavila žrď, gambošovu strelu vyrazil Nemček a Zuziak po sóle trafil iba brvno. Až v samom závere hostia vyskúšali strelou z diaľky Letka, ktorý čisté konto udržal.

Góly: 48. Gajdošík, 59. Gamboš.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Paliesek, 189 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Vanák, Brezničan, Kopiš (76. Hrnko), Paliesek, Zuziak, Gamboš (88. Mynář), Gajdošík, Bartoš, Pilát (83. Pastorek). Tréner J. Vágner.

FC: Nemček – Nagy, Ambruš, Kralovič, Kalmár, Gányovics, Kovács (29. Krčík), Roško, Rehák, Ambassa (88. Kováč), Iheme (84. Busánszky). Tréner  V. Ekhardt. (JA)

Vráble – Led. Rovne 1:0 (1:0)

Prvou lastovičkou bol v 9. min prienik Gavriloviča, jeho pokus musel nohami vyrážať Kováč. Brath pred bránou svojou aktivitou vypýtal faul a penaltu. Tú s prehľadom premenil Nurković. Po polhodine sa prejav Spartaka zlepšil, Brath vystihol zlú rozohrávku sklárov, avšak veľkú šancu premenil na nepresnú prihrávku. Onedlho po trestňáku Hlaváč v záklone hlavou mieril pod brvno a Kováč sa musel za loptou riadne natiahnuťV 36. min. Nurković uvoľnil Gavriloviča, ale ten zoči-voči gólmanovi i vďaka jeho zákroku namieril tesne vedľa. V druhom polčase najprv Nurković hlavou slabo pohrozil a Gavrilovič svoj prienik napálil vysoko nad. Potom však začali mať krátko herne navrch Rovňania a v 53. min.nevyužili zmätok v domácej obrane. Vzápätí mali hostia ešte väčšiu šancu, ale Lipták opečiatkoval žrď. Strelu Chmelíka Doležaj v záver vytlačil a pri ďalších nebezpečných závaroch sa futbalový pán boh od sklárov odvrátil.

Gól: 23. Nurković (11 m).

Rozhodoval Sárai, ŽK: T. Feješ, Brath, Nurković, Doležaj – Lipták, 255 divákov.

SPARTAK: Pichňa (7. Doležaj) - Hlaváč, Fekiač, Husár, Tužinský - T. Feješ, Šlachta, Advigov, Brath (68. Balko) - Gavrilovič, Nurkovic (89. Sombat). Tréner L. Molnár.

CRYSTAL: Kováč - Kollár, Híreš (64. Detko), Chmelík, Púček - Čiernik, Tomana, Riečičiar (77. Buček), L Hruška, Lipták (77. Prchlík) - Prekop. Tréner D. Kramlík. ĽUBOŠ MODZGA

Topoľčany – Dubnica 0:0

Domáci futbalisti opäť nastúpili v pozmenenej zostave, keď v základe sa objavili dve ďalšie nové posily – Rabah Nehari z Alžírska a Vahagn Militosyan z Arménska. K nim do poľa pribudli traja hráči zo Senice, ako aj brankár Junas. Hostia pohrozili už v 5. min, kedy dve nebezpečne strely Čurika vyrazil Junas, následne Števček namieril veľmi nepresne. V ďalšom priebehu sa hralo prevažne len medzi šestnástkami, do šance sa ani jedno z mužstiev nedostalo. Až 23. min prišla pekná akcia domácich, Militosyanov center do šestnástky hlavičkoval Nehari, hosťujúci brankár Digaňa ale loptu spod brvna vyrazil na rohový kop. V prvom polčase si potlesk ešte vyslúžil domáci Kučera, ktorý v 44. min namieril tesne vedľa. V druhom polčase sa obe mužstva snažili skórovať, ale proti boli brankári. Po góle volala najmä šanca Matejova, ktorý nedokázal pretlačiť loptu do siete. Na druhej strane dve veľké šance hostí zmaril výborný brankár Junas. V závere po druhej žltej karte bol vylúčený domáci kapitán Števko. Zápas sa skončil spravodlivou remízou.

Rozhodoval Valent, ČK: 86. Števko (Topoľčany) po druhej ŽK, 150.

MFK: Junas – Rybánsky, Števko, Grman, Kučera, Rajník, Otrísal, Militosyan, Nehari (34. T. Galbavý), Varga (46. Adamkovič), Matejov (75. Slovák), tréner M. Podmajerský.

MFK: Digaňa – Poláček, Floriš, Vaculík, Števček, Mojto, Púpala, Hlatký (72. Asadi), Čurik (87. Matuška), Habánik, Szücs (63. Štefula), tréner P. Kopačka. (JAŠ)

Ďalšie výsledky 20. kola: Šamorín – Komárno 2:1 (2:1), 7. Jose Lucas, 36. vlastný (Tóth) – 32. Faragó, Horná Nitra – V. Ludince 0:1 (0:1), 15. Omar Ahmad, DAC B/Vrakúň – Galanta 2:3 (1:1), 4. (11 m) a 65. Kondrlík – 40. a 88. Prágai, 55. Winkler, Trnava C/Šúrovce – Veľký Meder 3:0 (1:0), 23. a 63. Pikulík, 87. Anh, Nemšová – Nové Zámky 3:1 (1:0), 44. a 72. Guba, 65. Komorovský – 59. Bombicz, Palárikovo malo voľno.

1. Šamorín       19        12        4          3          31:15   40        (+10)

2. Veľký Meder          17        11        3          3          33:14   36        (+9)

3. Nemšová     19        11        3          5          31:17   36        (+6)

4. Trnava C     18        11        2          5          43:21   35        (+5)

5. DAC B/Vrak.          19        10        5          4          26:13   35        (+8)

6. Púchov        19        10        4          5          31:15   34        (+4)

7. Horná Nitra 19        10        4          5          34:26   34        (+7)

8. Galanta        18        8          5          5          35:29   29        (-1)

9. V. Ludince   19        6          8          5          22:23   26        (-1)

10. Led. Rovne            19        8          1          10        21:28   25        (-2)

11. Nové Zámky         19        7          3          9          25:26   24        (-6)

12. Vráble       19        4          5          10        13:24   17        (-10)

13. Topoľčany 19        3          6          10        12:30   15        (-12)

14. Komárno   19        4          3          12        24:44   15        (-15)

15. Dubnica     18        1          10        7          14:29   13        (-11)

16. Neded       19        2          7          10        22:39   13        (-14)

17. Palárikovo 17        2          3          12        12:36   9          (-15)

Topoľčanom odrátajú 3 body. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.