Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej

Novodubničanom pomohol vlastenec

V 4. futbalovej lige Beluša a Prečín zachraňovali remízy, Domaniža nestačila na nováčika.

Partizánske - Beluša 2:2 (1:1)

V súboji predposledného tímu s lídrom súťaže si už v 1. minúte Peter Gažík nabehol na dlhý pas za domácu obranu, Zdychavský jeho kľučku vystihol a Kompas poslal loptu do bezpečia. Hostia ešte pohrozili z dvoch brejkových situácií, no potom mali častejšie loptu na kopačkách domáci. V 22. minúte však ušiel po pravej strane Filip Vavrík, jeho prudký center z ostrého uhla podvihol Kompas a lopta po vysokom oblúku skončila za chrbtom prekvapeného Zdychavského. O päť minút sa mohli radovať aj domáci, keď Nižňanský vykúzlil parádnu kolmicu cez obrancov hostí na Kučeru, no jeho mininájazd Ciesar včasným vybehnutím zlikvidoval. V 30. minúte Novisedlák posadil z rohu loptu na hlavu Gorelku, ktorý v dobrej pozícii minul domácu bránku. V 41. minúte už vyšla spolupráca Nižňanského s Kučerom, ktorý vo veľkom vápne vyzvŕtal trojicu obrancov Beluše a povedľa Ciesara vyrovnal. Domáci hýrili aktivitou aj po prestávke a v 55. minúte ich snaženie opäť žalo úspech. V šestnástke hostí jeden z obrancov Beluše zahral nešťastne rukou a z nariadeného pokutového kopu Křapka poslal Tempo do vedenia. Hostia však neskladali zbrane a postupne získával väčšiu pôdu pod nohami. A v 85. minúte sa dočkali, keď sa Novisedlák zmocnil lopty a zo štrnástich metrov po zemi k ľavej žrdi zariadil deľbu bodov.
Góly: 41. Kučera, 55. Křapka (11 m) – 22. F. Vavrík, 85. Novisedlák.

Rozhodoval Obeda, 150.

TEMPO: Zdychavský – Dobiaš, Kompas, Nový, Křapka, Sedláček, Blaho, Vavro (79. Buričan), Nižňanský (87. Pinďura), Slivka, Kučera.

TJ KOVO: Ciesar – Martinka, Gorelka, Pavol Vavrík, J. Gažo, Novisedlák, P. Gažo (62. Masárik), Jurga, Strapko, Mišutka (36. Mikuška), F. Vavrík (81. Kucharík). (MP)

N. Dubnica – Vrbové 1:0 (1:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Po rohu si v 15. min dali hostia vlastný gól Ďuračkom. O chvíľu mohli Vrbovčania vyrovnať, ale odrazenú loptu poslal jeden z hráčov iba do brankára Kostku. Novodubničania prebrali iniciatívu a hrozili strelami zdiaľky. Žifčák nastrelil brvno a pokusy P. Staňa, Žifčáka a Držíka Amcha s námahou vyrazil. Po prestávke hostia zvýšili aktivitu, mali prevahu, ale vytvorili si iba jedinú šancu, keď strela zvnútra šestnástky skončila vedľa brány. N. Dubnica podnikala útoky to odkrytej obrany. Dve strely Ranušu skončili na žrdi, Burdeja po sóle vychytal brankár a P. Suchý zblízka prestrelil.

Gól: 15. vlastný Ďuračka.

Rozhodoval Janus st., ŽK: Burdej, 100 divákov.

N. DUBNICA: Kostka – Burdej, Švec, Žifčák (64. Švikruha), P. Staňo (81. Králik), Ranuša, Maník, Držík, Grnja (67. Smolka), Lendvay, Suchý.

VRBOVÉ: Amcha – Michálek (74. Kurinec), Ďuračka (88. Šimor), Vlado, Strecký, Sumer, Andrísek, Majgot, Doktor, Spál, Zelenay. MARTIN ŠTIFFEL

Prečín – Holíč 1:1 (0:1)

Hostia prišli s defenzívnou taktikou a v 8. min rozhodca nariadil jedenástku v ich prospech, ale Slovíkovu strelu Bartek vyrazil.  V 25. min sa situácia opakovala, Bartek si na Milotovu jedenástku siahol, no lopta skončila v sieti. Prečín postupne prebral iniciatívu, ale stopercentné šance zahodili Hybben a Orávik. V závere prvého polčasu dve tutovky nepremenil aj P. Gajdošík. Po prestávke domáci súpera pritlačili na jeho polovici, ale ich aktivita končila na šestnástke. Po rohu sa v 57. min podarilo Vrábelovi zblízka vyrovnať. V 70. min išiel P. Gajdošík sám na bránu, ale po faule rozhodca nariadil iba priamy na hranici šestnástky. Michalcova strela skončila rohom a snaha domácich do konc ak úspechu neviedla.

Góly: 57. Vrábel – 25. Milota (11 m).

Rozhodoval Szalai, ŽK: Bartek, Sádecký - Milota, 100 divákov.

PREČÍN: Bartek – Boško (46. Vadovský), Sádecký, Vrábel, Škrabák, Hedera, Orávik (66. Michalec), V. Gajdošík, P. Gajdošík, Hybben, Čelko.

HOLÍČ: Ravas – Vaclavík, Milota, Nečas, Dubec, Mráz, Tomeček (75. Sasínek), Španka, Mihok, Mihálik (90. Hrušecký), Slovík. JOZEF MAMIS

Malženice – Domaniža 4:0 (3:0)

Domáci v prvom dejstve svojho súpera priklincovali. Už v 13. min sa oprel do lopty Kočiš a jeho strela sa od brvna odrazila do siete – 1:0. O desať minút neskôr bol na konci kombinačnej akcie Lančarič a bolo 2:0. Domáci naďalej tlačili, ale tretí, upokojujúci gól sa im nedarilo streliť, až prišla 45. min a Benkovský po parádnej prihrávke k žrdi dával na 3:0. V druhom dejstve domáci poľavili a už sa toľko netlačili dopredu, na čo mohli doplatiť, ale hosťujúci hráč svoj nájazd nevyužil. Posledné slovo mal v 79. min opäť Kočiš, ktorý predviedol sólo cez niekoľkých hráčov a stanovil na konečných 4:0.

Góly: 13. a 79. Kočiš, 22. Lančarič, 45. Benkovský.

Rozhodoval Férenczi, ŽK: Sádecký, 257 divákov.

MALŽENICE: Hluch – Vdovjak, Hutár (46. Buchanec), Lančarič, Hlúch, Zvolenský, Král (79. Gogolák), P. Balážik, Kočiš, R. Balážik, Benkovský. Tréner V. Glonek.

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar, M. Šterdas, Braciník, Svoboda, Košút, Marek Kvaššay (57. Bednár), Hájek (57. Kardoš), Miroslav Kvaššay (81. Valjent), Rybár, Sádecký. Tréner M. Svoboda. (STC)

Ďalšie výsledky 18. kola: Bánovce - Tr. Stankovce 2:0 (0:0), 50. Mrocek (11 m), 67. Bodocký,  Jaslovské Bohunice – Šimonovany 0:0, Kanianka – Častkovce 0:0, Tr. Teplice – Boleráz 0:0.

Dohrávka 16. kola: Častkovce – Vrbové 4:0 (1:0), 19. a 62. Vlado, 60. Tuschel, 73. Ostrovský.

10. Bánovce    18        7          4          7          28:21   25

11. J. Bohunice            18        7          4          7          35:32   25

12. Tr. Stankovce        18        6          3          9          26:36   21

13. Prečín        18        6          2          10        30:45   20

14. Boleráz      18        4          5          9          26:20   17

15. Partizánske            18        3          6          9          27:41   15

16. Kanianka   18        2          2          14        17:56   8

Častkovce: - 3 body po skončení sezóny.