Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Horovce udreli po prestávke

V 5. futbalovej lige zachraňoval Brvnišťu bod legionár, Streženice a Ladce vyšli naprázdno.

Brvnište – Tr. Turná 1:1 (0:1)

V prvej dvadsaťminútovke mali domáci dve tutovky, no Mário Hároník sa nepresadil. V 45. min po zaváhaní obrany minul loptu Zelenák a voľný Chorvát otvoril skóre. Po prestávke domáci pridali, R. Polník, ale v 57. min po ruke v šestnástke premenil jedenástku Ofori, ktorý podal výborný výkon. Hostia mali tiež šance, no pri najväčšej sa vyznamenal Čaplair, ktorý vychytal Chorváta. V závere mohol rozhodnúť Mário Hároník, ale hlavičkoval mimo brány.

Góly: 57. Ofori (11 m) - 45. Chorvát.

Rozhodoval M. Grznár, ŽK: Kolembus - Stronček, Matúš Kováč, Marek Kováč, 150 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Číž, Zelenák, J. Barbosa, V. Kramarík, Ofori, Kolembus (82. T. Kramarík), Hudek (46. R. Polník – 67. Matúš Hároník), P. Polník, Mário Hároník, Belej.

TR. TURNÁ: Chochlík – J. Kováč, Matúš Kováč (89. Hrušovský), T. Sivák, Hasenovič, Červeňan (26. Stronček), Chorvát, Jambor, Michal Kováč, Hrubý (87. Santa), Marek Kováč.

(JK)

Horovce – Z. Kostoľany 3:0 (0:0)

Diváci videli v prvom polčase medzišestnástkový futbal. V 11. min pohrozili hostia, ale Liptajova hlavička skončila vedľa. Milan Loduha v 19. min centrom nikoho nenašiel pred bránou. Najväčšiu šancu mal v 27. min Milan Loduha, ale po Škrapkovom centri trafil iba brvno. V 34. min po malej domov R. Brixa sa rútil na Rajníka Liptaj, no brankár jeho úmysel vystihol. V 53. min po Rumanovom centri otvoril skóre hlavou Kebis. Gól domácich povzbudil, získali prevahu a v 56. min Ruman mieril tesne vedľa. V 64. min Škrapko netrafil bránu v dobrej pozícii. V 84. min vyzvŕtal obranu hostí Körmendy a Milan Loduha iba nastavil nohu - 2:0. O tri minúty po Kebisovej prihrávke uzavrel skóre na 3:0 Škrapko. V 89. min Kobesovu strelu kryl Rajník.

Góly: 53. Kebis, 84. Milan Loduha, 87. Škrapko.

Rozhodoval Molnár, ŽK: Körmendy, Borovský - Mokoš, 100 divákov.

HOROVCE: Rajník – Ruman, Škrapko, Milan Loduha, Štefanec, R. Brix (46. Kebis), Körmendy, Borovský (84. Svorada), Kučo, Ďurovec, Balocký.

Z. KOSTOĽANY: M. Zvalo – Obžera (59. Šurina), Néma, Hancko, Zaťko, R. Zvalo, Mokoš, Kobes, Turanský (66. Ďurkovič), Cmarko, Liptaj. MARIÁN PECUŠ

Streženice – St. Turá 1:2 (1:1)

Zápas o záchranu sa hral vo vlažnom tempe s množstvom nepresností na oboch stranách. V 3. min pokus E. Medňanského skončil vedľa. V 15. min z ojedinelého rýchleho protiútoku prudkú strelu Dureca tečoval Szekfü za chrbát vybiehajúceho Hriša – 0:1. Po rozohrávke a prihrávke Miloša Šestáka vyrovnal 17. min Michal Šesták. Hra upadla do priemeru a v 65. min mali vyloženú šancu hostia, no Durec prestrelil bránu. Strela P. Štrbáka v 71. min tesne minula šibenicu. V 75. min po nepresnej rozohrávke sa dostal k lopte Gablech  dal víťazný gól hostí.

Góly: 17. Michal Šesták – 15. Szekfü, 75. Gablech.

Rozhodoval Mokrý, ŽK: Miloš Šesták, 50 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Miloš Šesták, Ľ. Medňanský, Bernhauser (Rypák), Vavrík (Lamžo), P. Štrbák (Krajči), Žiaček, Michal Šesták, Trník, Marián Loduha, E. Medňanský.

ST. TURÁ: Viskup – Antálek (Jozef Tuka), Valenčík, Bordák, Mazák, Gablech, Durec, Peterka, Jaroš, Magula (23. Ján Tuka), Szekfü (90. Baran). STANISLAV BALÁT

Chocholná-Velčice – Ladce 3:0 (0:0)

V prvom polčase to bola viac futbalová nuda, z ktorej futbalových priaznivcov vytrhla akurát príležitosť hosťujúceho Štrbáka, ale domáci brankár si aj s pomocou spoluhráčov udržal čistý štít. Bezgólový stav pokračoval aj po superpríležitosti Brleja, keď ten v úniku napálil loptu len do nôh Machalu. A keď v závere z otočky Ján Tuharský pálil vedľa, bolo jasné, že diváci budú v prvom dejstve na gól čakať márne. V druhom sa však domáci do svojho súpera pustili s omnoho väčšou chuťou. Najprv Brlej nedokázal streliť gól ani po tom, keď bol už Machala položený na zemi a neuveriteľne minul. Na druhej strane nechal Drgu vyniknúť Štrbák. Gól visel vo vzduchu aj po úniku Juraja Tuharského, ako si vymenil loptu s Lobíkom, no na jeho prihrávku už nedosiahol. Gólová chvíľa tohto hráča však prišla v 66. min po tom ako mu z polovice ihriska loptu naservíroval J. Cingel a najstarší z bratov Tuharských otváral skóre. Ďalší vzruch pred bránkou hostí prišiel o desať minút, keď po priamom kope brankára hostí takmer prekonal jeho spoluhráč. V 82. min prostredný z bratov Tuharských Ján po tom ako sa dostal k odrazenej lopte strelou k vzdialenejšej žrdi pridal poisťujúci gól. V 90. min sa potvrdilo, že v Chocholnej staré pušky nezhrdzaveli, keď ako na podnose Juraj Tuharský poslal loptu L. Cingelovi a ten so stoickým pokojom nasmeroval loptu medzi žrde. Domáci tak v stretnutí, v ktorom potrebovali body ako soľ, zvíťazili hlavne vďaka výkonu v druhom polčase.

Góly: 67. a 84. Ján Tuharský, 90. L. Cingel.

Rozhodoval Páleník, 120 divákov.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Jozef Tuharský (16. Drgo) – Lukša, J. Cingel, Gvizd, Smolík (61. Juraj Tuharský), Sabadka, N. Cingel, Lobík, Brlej (76. L. Cingel), Michalec, Ján Tuhársky

LADCE: Machala – Kučera, Vagala, Kušík (70. E. Mražík), Pagáč, P. Oťahel (57. Eliaš), Krajči (53. Ondrášik), Štrbák, Martinka, Mokrička, Lukáč. TOMÁŠ FABIAN

Ďalšie výsledky 18. kola: Podolie – Bošany 0:0, Malá Čausa – Uhrovec 0:1 (0:0), 82. Provazník, M. Hradná – V. Uherce 0:2 (0:0), 56. Beliansky, 80. Mego, Myjava B - Cigeľ 3:1 (0:1), 63. Horeš (11 m), 75. Tomič, 86. Pecha – 8. Madarász.

1. Cigeľ           17        12        2          3          34:14   38

2. Myjava B     17        11        3          3          35:15   36

3. V. Uherce    18        9          4          5          31:21   31

4. Malá Čausa 17        8          2          7          33:29   26

5. Horovce      17        6          5          6          35:28   23

6. Uhrovec       18        7          2          9          25:32   23

7. Z. Kostoľany           17        6          5          6          24:31   23

8. Bošany        18        6          5          7          22:31   23