Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Dubnica naďalej čaká na domácu výhru

V 3. futbalovej lige bodoval naplno iba Púchov

Dubnica – DAC B/Vrakúň 0:1 (0:0)

V úvode zápase mal veľkú šancu domáci Števček, no z päťky trafil iba brankára. Potom sa hral medzišestnástkový futbal bez väčšieho vzruchu až do 30. min, keď opäť Števček po rýchlom úniku hlavičkoval len do brankárových rúk. Súper potom pridal a Mészáros vyskúšal Digaňu. Závere prvého dejstva bol úplne v réžii hostí. V 39. min. Kondrlík hlavičkoval a koníčkom poslal loptu od zeme tesne nad horný roh. O dve minúty Digaňov zlý výkop zachytil Černák, no domáci gólman pádom pod jeho nohy zachránil. Potom Digaňa vyrazil Trajcsikovu hlavičku, ale už nestačil na Kondrlíkovu hlavičku – 0:1. Tlak domácich po prestávke neprišiel a boli to hostia, ktorí častejšie skúšali šťastie. Černákov pokus z diaľky minul domácu bránu, pred Belkovicsom v poslednej chvíli ratoval Floriš a v 65. min. Belkovicsovu strelu kryl domáci brankár. V 69. min. sa presadil na šestnástke Mészáros, no mieril vedľa. V 72. min. vypichol obrancom hostí loptu v strede ihriska Čurik, ktorý bežal sám na bránu, no jeho strelu zastavila žrď. Hostia v 80. min. pohrozili Trajcsikom z diaľky. V závere domáci pritlačili, ale Púpalov priamy kop z 20 metrov v 90. min. Slávik pekne vyrazil na roh.

Gól: 45. Kondrlík.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Floriš, Szücs – Kiss, Bódis, 117 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Poláček, Floriš (71. Habšuda), Štefula (55. Shina), Števček, Mojto, Púpala, Hlatký (81. Matuška), Čurik, Habánik, Szücs. Tréner P. Kopačka.

DAC B: Slávik – Kiss, Kubik, Kelemen, Trajcsik, Bódis, Nagy, Belkovics, Černák (77. Fedor), Mészáros (90. Hamdaoui), Kondrlík (84. Gulyás). Tréner B. Borbély. JOZEF ŠPROCHA

Nové Zámky – Púchov 0:2 (0:1)

Prvých dvadsať minút patrilo domácim, ktorí sa snažili presadzovať kombinačnou hrou, vážnu gólovú príležitosť si však nevypracovali. Od druhej polovice prvého dejstva sa postupne osmeľovali aj hostia, ich kontry boli nebezpečné. V 27. min. si so strelou Feherváriho spoza šestnástky len s námahou poradil hosťujúci brankár Letko. Následný roh však zahrali domáci ledabolo a hneď z neho podnikli hostia nebezpečný brejk, ktorý sa však ešte gólom neskončil. Obrana FKM potom viackrát zazmetkovala a brankár Dovičovič musel riešiť ošemetné situácie. Minútu pred polčasom ešte síce vyrazil strelu hosťujúceho útočníka, avšak následná dorážka hlavou trafila ruku brániaceho Tokara a rozhodca ukázal na značku pokutového kopu. Ten Zuziak bezpečne premenil a tak do kabín šli veselší Púchovčania. Tí po zmene strán pokračovali v načatom a robili neistej domácej obrane nemalé problémy. FKM sa snažil o vyrovnanie, jeho útokom však chýbala finalizácia. V 62. min. sa rútil na bránu striedajúci Bombicz, avšak jeho strela nemala potrebnú razanciu ani presnosť. V 69. min. na opačnej strane našla lopta sprava na vzdialenejšej žrdi Zuziaka, ktorý stelil svoj druhý gól v zápase. Do konca stretnutia zostávalo ešte dosť času a domáci vrhli všetky sily do útoku. Ich akciám však chýbala myšlienka, púchovská obrana si s nimi s prehľadom poradila a hostia tak doviedli zápas do víťazného konca.

Góly: 44. (z 11 m) a 69. Zuziak.

Rozhodoval Šima, ŽK: Tokar, Petráš – Bartoš, Gamboš, 190 divákov.

FKM: Dovičovič – Petráš, Lovska (73. Illés), Poluch, Fehervári, Ešek, Košút, P. Horáček, Tokar, Kurta (46. Bombicz), E. Horáček (61. Kurej). Tréner N. Bukovič.

MŠK: Letko – Riška, Gajdošík (86. Pastorek), Zuziak (90. Mynář), Svorada (76. Kopiš), Paliesek, Bartoš, Gamboš, Vanák, Pilát, Brezničan. Tréner J. Vágner. (RG)

Komárno – Led. Rovne 2:0 (1:0)

Prvých desať minút patrilo domácim, ale hostia postupom času hru vyrovnali. Komárno sa mohlo ujať vedenia v 32. min., ale pokutový kop za faul hosťujúceho brankára Kováča na Podluckého Antunovič nepremenil a gólom neskončila ani dorážka ukrajinského legionára Bilyka. Potom na chvíľu prevzali iniciatívu hostia a mali územnú prevahu. V poslednej min. vyšla domácim pekná akcia, keď po úniku Oberta odcentroval Bilyk a kapitán fialovo-bielych v tomto stretnutí Marek Szabó otvoril skóre. Po zmene strán nemuseli domáci priaznivci na druhý gól svojho mužstva dlho čakať. Už po šiestich minútach ho dal kanonier Faragó a upokojil tak domáce rady. Po druhom góle sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí na oboch stranách. Hostia zanechali síce v Komárne dobrý dojem, ale víťazstvo KFC neohrozili. Komárňania si pripísali do tabuľky ďalšie veľmi dôležité body.

Góly: 45. Szabó, 51. Faragó.

Rozhodoval Španka, ŽK: Obert – Kováč, 250 divákov.

KFC: Balogh – Podlucký, Tóth (62. V. Kosťukevič), Németh, Szórád, Obert, Szabó, Antunovič, Gonzáles (83. Blaho), Faragó (78. Uzola), Bilyk. Tréner P. Lérant.

CRYSTAL: Kováč (46. Cúcik) – Tomana, Kollár, Chmelík, Detko, Lipták (82. Jurkovič), Riečičiar, Prekop, Púček, Hruška (82. Prchlík), Čiernik. Tréner D. Kramlík. (RG)

Ďalšie výsledky 21. kola: Veľký Meder - Topoľčany 3:2 (0:1), 54. Králik, 59. Bognár, 78. Szöcs (11 m) - 11. Vahagn Militosjan, 84. Hovsepjan, Neded – Šamorín 1:2 (1:1), 20. Valachovič – 44. Pončák, 51. Mezovský,  V. Ludince – Nemšová 3:1 (2:0), 4. Hlaváčik (11 m), 20. Konvický, 86. Mikula – 48. Amrich, Palárikovo – Trnava C 0:1 (0:1), 31. Pikulík, Galanta – Horná Nitra 0:5 (0:4), 6., 13. a 70. Zelenický, 24. Bublák, 44. Obžera, Vráble mali voľno.

Dohrávka 18. kola: Palárikovo – Veľký Meder 2:2 (0:2), 58. Gejdoš, 66. Rusinko – 3. Mészáros, 19. Bíró.

1. Šamorín       20        13        4          3          33:16   43        (+13)

2. V. Meder     19        12        4          3          38:18   40        (+10)

3. Trnava C     19        12        2          5          44:21   38        (+8)

4. DAC B.       20        11        5          4          27:13   38        (+11)

5. Púchov        20        11        4          5          33:15   37        (+7)

6. H. Nitra       20        11        4          5          39:26   37        (+10)

7. Nemšová     20        11        3          6          32:20   36        (+6)

8. Galanta        19        8          5          6          35:34   29        (-4)

9. V. Ludince   20        7          8          5          25:24   29        (-1)

10. Led. Rovne            20        8          1          11        21:30   25        (-2)

11. Nové Zámky         20        7          3          10        25:28   24        (-9)

12. Komárno   20        5          3          12        26:44   18        (-15)

13. Vráble       19        4          5          10        13:24   17        (-10)

14. Topoľčany 20        3          6          11        14:33   15        (-12)

15. Dubnica     19        1          10        8          14:30   13        (-14)

16. Neded       20        2          7          11        23:41   13        (-17)

17. Palárikovo 19        2          4          13        14:39   10        (-20)

Topoľčanom odrátajú 3 body. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.