Dve bezgólové remízy Horoviec

V 5. futbalovej lige zápasy našich zástupcov skončili remízou, výnimkou boli Ladce, ktoré prehrali gólom z 87. minúty.

Horovce – Ladce 0:0

Zápas 16. kola sa dohrával v stredu 23.3. Od úvodu sa hralo v strede ihriska a do veľkej gólovej šance sa dostal v 13. min domáci Štefanec, no jeho nedôraznú strelu z desiatich metrov spoza prekonaného Hajducha odvrátil obranca a Štefanec následnú dorážku poslal vysoko nad. Hostia sa snažili o protiútoky, ktoré im nevychádzali. Až v 28. min sa hoil rybičkou do centra Ondrášik, ale loptu ideálne netrafil. O päť minút sa traja domáci rútili proti dvojici obrancov, no Škrapkova prihrávka bola nepresná. V V 39. min Rajník kryl nepríjemnú strelu Lukáča z 20 metrov a Horovčanov mohol v 42. min dostať do vedenie rýchlonohý Škrapko, ktorý ušiel obrane cementárov, no jeho krížna strela tesne minula bránu. Po prestávke začali Horovce aktívnejšie a už v 48. min po prihrávke z krídla mieril Milan Loduha zo šestnástky tesne nad. Hostia sa viac zamerali na defenzívu a v 62. min mali šťastie lebo Ďurovcova strela skončila tesne vedľa. Snaha domácich bola neefektívna a hostia boli spokojní s bezgólovou remízou. V závere Horovce nevyužili ani krátku presilovku, keď bol osem minút pred koncom po druhej žltej karte vylúčený Pagáč.

Rozhodoval Mihál, ŽK: R. Brix, Borovský – Pagáč, ČK: 82. Pagáč po 2 ŽK, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Ruman, Škrapko, Milan Loduha, Štefanec (68. Chupáč), R. Brix, Borovský, Kučo, Ďurovec, Balocký, Marek Siekel.

LADCE: Hajduch – Vagala, Homér, Kušík, Pagáč, Ondrašík (76. P. Oťahel), Krajči, M. Štrbák, Martinka, Mokrička (90. Porubčan), Lukáč (89. Pravda). JOZEF ŠPROCHA

****

Uhrovec - Horovce 0:0

Hral sa zápas slušnej úrovne, domáci ale nastúpili v značne pozliepanej zostave, pretože im pre zranenia a tresty chýbali viacerí hráči. Podobne na tom boli aj hostia, ktorým chýbali Kučo a Milan Loduha. Domáci mali po celý zápas prevahu, vypracovali si aj viac streleckých príležitosdtí, ale ani jednu nedokázali pretaviť do gólu. Horovčania ohrozovali domáceho gólmana väčšinou zdiaľky, ani dva nádejné pokusy Kebisa však gól nepriniesli. S remízou boli po zápase spokojné oba celky.
Rozhodoval Mogyorósi, ŽK: Masarovič, Stuparič – Borovský, Ďurovec, 200 divákov.

UHROVEC: Kolárik – Masarovič, Poštrk, Zajac, Čabrák, Pavle, Opáth (88. Králik), Malina, Súkeník (79. Flóro), Pavlovič, Stuparič.

HOROVCE: Rajník – Ruman, Škrapko, Štefanec, R. Brix (75. Chupáč), Borovský, Ďurovec, Balocký, Siekel, Kebis, Körmendy.

Bošany - Streženice 1:1 (1:1)

Už v 1. min mohol otvoriť skóre Murko, ale po centri Zvalu iba slabo ohrozil bránu hostí. V 18. min po faule na Martina Šestáka kopali Bošany trestný kop po ktorom L. Kalina hlavou z 11 metrov trafil ľavú žrď. Vzápätí ten istý hráč po rohovom kope z ôsmich metrov mieril hlavou tesne vedľa pravej žrde. V 34. min ušiel Zvala po pravej strane, na jeho center najvyššie vyskočil Šesták, ale hlavou v dobrej pozícii mieril nad. V 38. min z ojedinelého protiútoku sa hostia ujali vedenia, keď zo skrumáže do prázdnej bránky skóroval Loduha – 0:1. Už o štyri minúty Marek Zvala trafil ľavú žrď. V 45. minúte M. Boháčik z 25 metrov delovkou do pravého horného gólu strelil vyrovnávajú gól. Druhý polčas bol herne ešte slabší ako prvý a gólové šance mali Martin Šesták i Murko, ale strelecky sa nepresadili. Hostia mali jedinú šancu v 78. min, ale Michal Šesták spoza šestnástky len tesne minul Sámelovú bránu.

Góly: 45. M. Boháčik – 38. M. Loduha.

Rozhodoval Zachara, ŽK: Kostolný – Struhárňanský, Miloš Šesták, 80 divákov.

OFK: Sámela – Zvala, M. Kalina, Boháčik (46. Hodál), Kostolný, Mikloš, Kapusta, Guniš, Murko, Martin Šesták, L. Kalina (46. Bielich).

FK: Hrišo – Struharňanský, Ľ. Medňanský, Bernhauser (46. Lamžo), Sagan, Miloš Šesták, Žiaček (89. Krajči), Michal Šesták, Trník, Marián Loduha, E. Medňanský. JOZEF JANÍK

Cigeľ – Ladce 1:0 (0:0)

V zápase, ktorý priniesol množstvo šancí, sa podarilo Cigľu streliť gól až v 87. min., keď sa krásnou strelou z diaľky presadil Madarász. Hostia sa zamerali na obranu so snahou o rýchle protiútoky. Cigeľ prehustenú obranu prekonával ťažko, ale napriek tomu sa dostal do množstva šancí, z ktorých niektoré boli vyložené. V 23. min. trafil Š. Zaťko po vyloženej šanci Bugára, brvno. V 65. min domáci opäť nastrelili brvno, okrem toho mali i ďalšie množstvo šancí, ktoré skončili vedľa brány, alebo ich zlikvidoval výborný brankár hostí Hajdúch. Víťazstvo Cigľa je zaslúžené.

Gól: 87. Madarász

Rozhodoval Babos, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Medera, Orság, Mjartan (90. Sonnemann), Halaška, Babašta, Š. Zaťko, Madarász, T. Zaťko (29. Petráš), Bugár (79. Kamdem). JÁN ĎURINA

Brvnište – Chocholná-Velčice 1:1 (1:0)

Domácim sa zápas herne nevydaril. V 10. min sa napriek tomu dostali do vedenia, keď po rýchlej akcii Mário Hároník strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Brvnišťania mali ďalšie príležitosti, v najväčšej sa po polhodine hry ocitol Matúš Hároník, ale Drga neprekonal. Druhý polčas začal veľkou chybou domácej obrany, ktorú potrestal vyrovnávajúcim gólom Lobík. Brvnišťania sa snažili, ale nedokázali súpera prekonať. Nebezpečný bol Mário Hároník, no strelecké šťastie už nemal. Najprv jeho strele chýbali centimetre a ďalšiu dobrú strelu mu chytil Drgo. Domácich v závere podržal nestárnúci Čapliar, ktorý zmaril gólovú šancu útočníka súpera.

Góly: 10. Mário Hároník – 47. Lobík.

Rozhodoval Smaženka, ŽK: Ofori, Mário Hároník – Lobík, Juraj Tuhársky, 150 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek (50. Pollák), Číž (50. Kolembus), J. Barbosa, Ofori, R. Polník, Decký (73. Zelenák), V. Kramarík, Belej, Mário Hároník, Matúš Hároník.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Lukša, J. Cingel, Gvizd, Sabadka, N. Cingel, Brlej (55. Tulpík), Michalec, L. Cingel, Lobík, Juraj Tuhársky. (JK)

Ďalšie výsledky 19. kola: St. Turá – Malá Čausa 2:2 (2:1), 30. Ján Tuka, 45. Gablech – 34. Obžera (11 m), 85. Slaný, Tr. Turná – Malá Hradná 1:1 (0:1), 10. Hrubý – 3. B. Varhaník,

V. Uherce - Podolie 3:0 (1:0), 16. a 74. (11 m) R. Kováč, 59. D. Mego, Z. Kostoľany - Myjava B 1:2 (1:2), 42. Liptaj (11m) - 32. Bruško, 37. Duga.

1. Cigeľ           18        13        2          3          35:14   41

2. Myjava B     18        12        3          3          37:16   39

3. V. Uherce    19        10        4          5          34:21   34

4. M. Čausa     18        8          3          7          35:31   27

5. Horovce      19        6          7          6          35:28   25

6. Uhrovec       19        7          3          9          25:32   24

7. Bošany        19        6          6          7          23:32   24

8. Ladce          19        6          5          8          20:18   23