Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Ladce môžu vyhlásiť konkurz na strelca

V 5. futbalovej lige nebolo domáce prostredie vždy výhodou

Malá Hradná - Brvnište 1:3 (0:1)

Hostia pôsobili futbalovejším dojmom a boli rýchlejší smerom dopredu. Prvý gól strelili až v 44. minúte. V 68. minúte Kolembus zaslúžene poslal hostí do dvojgólového vedenia. Domácim sa podarilo znížiť, ale v závere hostia svoju dobrú hru korunovali aj tretím gólom.

Góly:  75. Rychtárech – 44. Ofori, 68. Kolembus, 86. T. Kramarík.

Rozhodoval Kovačik, ŽK: P. Polník, Belej, 80 divákov.

TJ: Ježík – B. Varhaník, Juraj Varhaník, Rychtárech, Urbánek, Jakub Varhaník, Petrík (46. M. Varhaník), T. Jandák, L. Jandák, Marko, Dudáš.

SLOVAN: Čapliar – R. Polník, Zelenák, J. Barbosa, Kolembus, P. Polník (70. Chovančík), T. Kramarík, Ofori, Belej, Mário Háronik, Decký (89. V. Kramarík).

Horovce – St. Turá 0:1 (0:1)

Hostia v vetrom v chrbte chceli využiť rýchlosť Gablecha, domáci naopak hrali kombinačne so snahou držať čo najviac loptu. V 7. min závar pred bránou hostí nevyužili Kebis, Škrapko ani Ruman. V 20. min pohrozil hosťujúci Jozef Tuka strelou do brvna a Gablechovu dorážku zblokovala obrana. O výsledku sa rozhodlo v 36. min, keď priamy kop Peterku skončil na prekvapenie všetkých v Rajníkovej sieti. Vyrovnať mohol v 43. min Ruman, ale tesne minul bránu. V úvode druhej časti pohrozil Gablech, ktorý mieril vedľa. Hostia sa stiahli na svoju polovicu, domáci získali prevahu a v 61. min Balocký z priameho kopu trafil brvno. O dve minúty z rovnakej situácie jeho strelu Viskup vyrazil pred Mareka Siekela, ktorý netrafil bránu. V 85. min Kebisovu tvrdú strelu Viskup vyrazil a prekvapenie bolo na svete.

Gól: 37. Peterka.

Rozhodoval Kišš, ŽK: R. Brix - Baran, 80 divákov.

HOROVCE: Rajník – Ruman, Škrapko, Štefanec, R. Brix, Ďurovec, Balocký, Marek Siekel, Körmendy, Kebis, Kučo (78. Chupáč).

ST. TURÁ: Viskup – Bartek, Antálek, Valenčík, Baran, Peterka, Ján Tuka, Gablech, Jaroš (58. Durec), Mazák, Jozef Tuka (89. Zámečník). MARIÁN PECUŠ

Ladce – Zem. Kostoľany 0:0

V 3. min pozornosť M. Zvala vyskúšal vlastný obranca a v 18. in Zábojník pálil z 30 metrov vedľa. M. Štrbák v 22. min po priamom kope trafil brankára a Mokrička vzápätí neprekonal M. Zvala. V 24. min Machala zasahoval po strele Zaťka po akcii Lukáča v 26. min M. Štrbák trafil do brankára. V 42. min Martinkovu strelu brankár hostí vyrazil. V 53. min Krajči z päťky prestrelil a v 55. min hosťujúci po chybe obrany Turanský sólo zle zakončil. M. štrbák nedal v 64. min a v 72. min brankára hostí neprekonal dvakrát Mokrička. Do konca sa domáci nepresadili a na jar stále čakajú na prvý gól.

Rozhodoval Srnec, ŽK: Ondrašík – Kobes, Hancko, 150 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň, Zábojník, Kušík (68. Vagala), Pagáč, Kučera (62. Jakuš), Krajči (58. Ondrašík), M. Štrbák, Martinka, Mokrička, Lukáč.

ZEM. KOSTOĽANY: M. Zvalo – Kobes, Néma, Hancko, Zaťko, R. Zvalo, Mokoš (46. Liptaj), Šurina, Ďurkovič, Mrtvik, Turanský. FERDINAND GACH

Streženice – V. Uherce 1:3 (1:1)

Napriek náporu Streženíc s a hostia ujali rýchlo vedenia v 8. min po technickej strele Kováča. Domáci pokračovali v nápore a v 24. min sa pekne uvoľnil Michal Šesták, no s jeho strelou si Znášik poradil. O minútu strelu Michala Šestáka zrazila obrana na roh. V 37. min spálil tutovku po rohu Martin Lamžo. Tlak vyvrcholil v 43. min, keď prudký center Žiačeka Marián Loduha premenil na vyrovnávajúci gól strelou k žrdi. Druhý polčas začal náporom hostí, v 47. min prestrelil bránu Kováč, ktorý v 55. min z priameho kopu nedal prudkou strelou Hrišovi šancu. Domáci ochabli v aktivite, robili chyby v rozohrávke a v 63. min Jankula z priameho kopu zo 40 metrov delovkou dal na 1:3.  Domáci sa v závere trápili a do šancí sa už nedostali.

Góly: 43. Marián Loduha – 8. a 55. Kováč, 63. Jankula.

Rozhodoval Bečka, ŽK: Žiaček, Michal Šesták – Štálnik, Súlovský, 50 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Martin Lamžo (69. Struhárňanský), Ľ. Medňanský, Sagan, Filiač, P. Štrbák (69. Vavrík), Žiaček, Miloš Šesták, Michal Šesták, Marián Loduha, Trník (76. Krajči).

V. UHERCE: Znášik – Jankula, Gubka, Štálnik, Valter, Škoda, Beliansky, Zeleník, Súlovský (64. Bryndza), Mego (77. Jánošík), Kováč. STANISLAV BALÁT

Ďalšie výsledky 20. kola: Chocholná-Velčice – Cigeľ 2:1 (1:0), 40. a 74. Brlej – 56. Mjartan, Myjava B – Uhrovec 6:0 (2:0), 36. a 52. Duga, 77. a 83. Nikodem, 26. Copko, 57. Pecha, Podolie – Tr. Turná 0:1 (0:0), 64. Jakub Kováč, Malá Čausa – Bošany 1:1 (0:1), 76. Pekár - 34. Murko.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

Seoyon oplatil Rossoneri vlaňajšiu prehru + FOTO

V Dolnom Moštenci sa konal turnaj v malom futbale.

Tipy na voľné chvíle

Ponuka podujatí je bohatá. Stačí si len vybrať.

Visolaje sa konečne predviedli

Seriál SMHL šiestym kolom pokračoval v Lednických Rovniach. Počas celého dňa mali družstvá veľmi vyrovnané podmienky a skvelú kulisu divákov.

Pokúsili sa platiť falošnými peniazmi, polícia ich ihneď zadržala (+FOTO)

Ivan a Božena mali vyrábať bankovky v hodnote sto a päťsto eur.