Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

V 6. lige sa roztrhlo vrece s gólmi. Kde ich padlo najviac?

Jasenica – Papradno 1:1 (1:1)

Lepšie začali hostia, v 7. min J. Galko zdiaľky tesne minul domácu bránu a v 12. min skončil vedľa aj pokus V. Hrebičíka. V 15. min sa Papradno dočkalo, keď J. Galko zo šestnástky trafil presne – 0:1. V 23. min M. Hrebičík z 30 metrov prehodil gólmana, no lopta sa od žrde odrazila mimo. V 26. min Šibík technickou strelou z priameho kopu vyrovnal. Do konca prvého polčasu mali šance oba tímy, ale stav sa nemenil. Aj po prestávke bojovného zápasu boli šance, ale ani jedno z mužstiev neskórovalo. Najväčšiu príležitosť mal v 83. min hosťujúci A. Zboran, ktorého strelu brankár vyrazil na brvno.

Góly: 26. Šibík – 15. J. Galko.

JASENICA: Krajčoviech – Šibík, F. Šterdas, Pavlík, Pecník, J. Janáček, A, Kňažko, J. Mišutka, Hlušek, Moravík, Adamík.

PAPRADNO: Hromadík – V. Hrebičík, M. Hrebičík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Pauk, J. Galko, Kozáčik, Macošínec, Lokšík. FERDINAND MIŠÚR

H. Poruba - D. Kočkovce 7:3 (4:1)

Pred stretnutím domáci zagratulovali Martinovi Jánoškovi k tridsiatkym narodeninám, a ten sa im odvďačil hetrikom. Úvod nenasvedčoval, že diváci uvidia gólovú úrodu. Prvú šancu mali hostia v 9. min, ale Pšenákovu strelu Smolka bravúrne vytlačil nad. Michálkovej strele o chvíľu chýbala presnosť. V 13. min Jánoškovu strelu Leško vyrazil a poradil si aj s tutovkou A. Pagáča v 16. min. V 23. min otvoril skóre R. Sviečka z priameho kopu a v 28. min Jánoško z 20 metrov nedal Leškovi šancu – 2:0. V 32. min Frnka z jedenástky znížil na 2:1 po brankárovom faule. V 38. min pridal Jánoško tretí a v 43. štvrtý gól po samostatných akciách.  A. Pagáč, Bielik a Papp spálili v úvode druhej časti tutovky, ale v 57. min Papp z päťky presnou strelou dal na 5:1. V 60. min nevenovala obrana pozornosť Pšenákovi – 5:2. O tri minúty Heflajš zo skrumáže rozvlnil sieť – 6:3. Pšenák po úniku v 75. min znížil na 6:3 a skóre uzavrel v 80. min R. Staňo strelou z desiatich metrov.

Góly: 28., 38., 41. Jánoško, 23. R. Sviečka, 57. Papp, 63. Hetflajš, 80. R. Staňo – 60. a 75. Pšenák, 32. Frnka (11 m).

H. PORUBA: Smolka – Hetflajš, L. Sviečka, Majerík, P. Dražkovec, R. Staňo, Bielik (R. Živčic), Papp (Prekop), Jánoško (A. Staňo), R. Sviečka (Kasenčák), A. Pagáč.

D. KOČKOVCE: Leško – Riško, Galovič (Pavlis), Chobot, D. Koncový, Šedík (Kvocera), Michálek, J. Koncový, Frnka, Kopiš, Pšenák. ONDREJ MIŠECH

Dulov – Ilava 3:2 (3:2)

Úvod bojovného zápasu vyšiel lepšie hosťom a už v 6. min premenil Jáňov center Kameništiak. Dulov rýchly gól nezlomil a v 12. min po centri Bujnoch poslal loptu za Vrábelov chrbát. O tri minúty si Ježov center zrazil do vlastnej brány T. Bortel – 2:1. V 24. min v gólovej šanci fauloval Dzurko Jáňu a P. Pagáč sa z jedenástky nemýlil – 2:2. Ďalšie  šance skončili na obranach a v 32. min Bujnoch zdiaľky prekvapil Vrábela – 3:2. V 40. min Brnkova hlavička nenašla cieľ. Po prestávke začali lepšie hostia. Dzurko v 55. min vyrazil Jáňovu strelu pred Branického, ale ten bránu prestrelil. Z protiútoku Vrábel nedovolil skórovať Ježovi, Pecušo mieril vedľa a neuspel ani R. Baláž po centri Sanitríka. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale bojovní domáci odolávali. V 87. min si Vrábel zastal svoje miesto po šanci Bujnocha a Dulov sa dočkal víťazstva.

Góly: 12. a 32. Bujnoch, 15. vlastný T. Bortel - 6. Kameništiak, 24. P. Pagáč (11 m).

DULOV: Dzurko – Kučiak, Kecík, D. Hruška, Hazala, Kováč (Pecuš), Sanitrík, R. Baláž, Brnka (Bialeš), Bujnoch, Ježo.

ILAVA: Vrábel – Tomanica, Branický, Šedo, Jáňa, Ptáček (Pružinec), P. Pagáč, D. Kopačka, Galko, T. Bortel (Mikula), Kameništiak. PAVOL PREKOP

M. Lednice – Tuchyňa 1:2 (1:0)

Hneď z prvej akcie v 3. min využil chybu obrany Juraj Lednický a krížnou strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. V 4. min Čerňanský mieril tesne vedľa. V 9. min sa uvoľnil Koťan, no jeho volej skončil nad brvnom. Hostia skúšali šťastie, ale Adamovic a Koťan netrafili bránu. V 17. min zmaril Čerňanskému tutovku Höfer. V 22. min odstavil v šanci Hrubinu A. Lednický a Eliaš o dve minúty prestrelil bránu. Ten istý hráč v 30. min vyskúšal J. Košúta a v 31. min jeho strela bez prípravy sa obtrela o žrď. Juraj Lednický v 34. min stroskotal na Krajčim a v 38. min Fapšo zachraňoval odkopom na roh pred Hrubinom. V 40. min Ľ. Kardoš minul bránu a v 45. min Höfer vybehnutím zmaril šancu Juraja Lednického. V 47. min priamy kop Mikoláša skončil nad  a v 49. min po priamom kope hlavou vyrovnal Koťan. V 55. min mieril nepresne Čerňanský a Koťan v 59. min nepotrestal brankárove zaváhanie. V 62. min Höfer zmaril šancu Ľ. Kardoša a v 70. min Hrubina strelou pod brvno zdiaľky dostal hostí do vedenia. V 72. min prudkú strelu M. Kardoša vyrazil Höfer a v 78. min Adamovicova hlavička skončila vedľa prázdnej brány. V 81. min J. Košút zachraňoval po strele Mikoláša a o minútu po strele Juraja Lednického sa vyznamenal Höfer. Veľký tlak domácich k remíze neviedol.

Góly: 4. Juraj Lednický – 49. Koťan, 70. Hrubina.

M. LEDNICE: J. Košút – Ľ. Vančo, A. Lednický, T. Húdek, Juraj Lednický, Ľ. Kardoš, Fapšo, Krajčír (Martinka), T. Lednický, Čerňanský, M. Kardoš.

TUCHYŇA: Höfer – Mikoláš, Adamovic, Letko, Krajči (Jozef Poliak), Hrubina, Eliaš, P. Poliak, F. Baláž, Suchánek (A. Filo), Koťan. ADRIÁN DEMÁČEK

Košeca – Bolešov 2:3 (2:1)

V 4. min po akcii G. Bortela strelu Fuleca kryl bravúrne Žilka. Priamy kop T. Kaššu vyrazil Brankár a ten istý hráč v 10. min prestreli. V 11. min Mihálik po akcii s G. Bortelom a Fulecom otvoril skóre. V 20. min Mojto mieril vedľa a v 27. min si dal Štepanovič vlastný gól. V 33. min Prna  trafil brvno a v 33. min výstavným volejom T. Kašša dal na 2:1. V 39. min sa nepresadil Mihálik a pokus Kaššu bravúrne zmaril Žilka. V 45. min Bortel nepreloboval brankára hostí. V 50. min Závodného strelu zmaril Chudý. O tri minúty Fulecov priamy kop zblokovala obrana a v 56. min Šandor po rohu vyrovnal. V 65. min Závodného strelu Chudý chytil a v 68. min po peknej akcii Fuleca Bortel trafil žrď. Kaššov priamy kop vyrazil brankár  a v 71. min Bortel opečiatkoval brvno. V 74. min Závodný mieril vedľa a v 81. min Mihálik po Fulecovom centri netrafil hlavou prázdnu bránu. V 85. min Závodného strelu zastavil Chudý na bránkovej čiare a v 90. min Šišaj dal víťazný gól Bolešova vo výbornom zápase, ktorý sa divákom musel páčiť.

Góly: 11. Mihálik, 33. T. Kašša - 27. vlastný Štepanovič, 56. Šandor, 90. Šišaj.

KOŠECA: Chudý – Štepanovič, Švehla, J. Barkáč (Jaroslav Palček), Pavol Ondrejka, Kotris, T. Kašša, Fulec, M. Vicen (Palme – Jozef Palček), Mihálik, G. Bortel.

BOLEŠOV: Žilka – Janiš (Monček), Mojto, M. Kvasnica, Veselý, Kočka, B. Barták (J. Šatka), Prna, Závodný (Šišaj), Michal Barták (Šandor), D. Barták. (JP)

Lysá – Plevník 1:4 (1:4)

Už v 4. min sa po krásnom pase Dodeka uvoľnil Michak Buday a povedľa brankára otvoril skóre. V 13. min strela A. Zlochu prevetrala Magerčiakove rukavice. V 20. min po priamom kope Butko hlavou zvýšil na 0:2. V 25. min Dodek po narážačke s J. Kušnierom neuspeli. V 27. min po biliardovej akcii Martina Budaya, J. Kušniera a Zelenáka J. Tomaník do prázdnej brány dal tretí gól Plevníka. V 43. min sa J. Tomaník dostal k odrazenej lopte a zo šestnástky zvýšil na 0:4. V 44. min po rohu zo skrumáže znížil A. Zlocha. V 47. min po faule na J. Kušniera chytil Fojtek jedenástku S. Budaya. V závere mali domáci dve dobré príležitosti, ale M. Janíček sa strelecky nepresadil.

Góly: 44. A. Zlocha – 28. a 43. J. Tomaník, 4. Michal Buday, 20. Butko.

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Hošták, Muziga, Macko (R. Panáček), L. Kalus (M. Kalus), A. Zlocha, Ľ. Janíček, Lišaník (M. Panáček), M. Janíček, Baška.

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Tomaník, I. Čižmárik (P. Ďurkech), Butko, Zelenák (Hrubo), S. Buday, Kamas, Martin Buday (Lukáč), Dodek, J. Kušnier(A. Buday), Michal Buday. (JA)

Udiča - K. Podhradie 1:4 (1:4)

Domácim sa zápas nevydaril a už v 5. min  inkasovali, keď skóroval z priameho kopu Ľ. Vlasatý. V 24. min domácemu brankárovi vypadla lopta z rúk a pohotový P. Suchomel ju dorazil do siete. V 33. min Kozík zo štandardnej situácie ukázal svoju kopaciu techniku – 0:3. Štyri minúty pred prestávkou po peknej krídelnej akcii poslal P. Suchomel centrovanú loptu štvrtýkrát za Dzurdzíkov chrbát. V 43. min Kvasníkovu strelu z priameho kopu tečoval jeden z hostí do siete – 1:4. V druhom polčase sa hralo väčšinou v strede ihriska, šancí bolo málo a hostia kontrolovali trojgólové víťazstvo.

Góly: 43. Kvasník – 24. a 41. P. Suchomel, 5. Ľ. Vlasatý, 33. Kozík.

UDIČA: Dzurdzík (Kuliha) – Hurtoň, T. Drblík, M. Dánek, Harvánek, Ignácik (Furdzo), Harušinec, Súľovský, Drienik, Kvasník, M. Drblík.

K. PODHRADIE: Floriš – R. Suchomel, Thier, Mikuš, Turza, P. Slávik (M. Živčic), P. Suchomel (Čepák), P. Bagin, Kozík, Ľ. Vlasatý, F. Staňo.  (MV)

9. K. Podhradie           16        4          6          6          29:25   18

10. Lysá                      16        7          0          9          26:33   18

11. Ilava          16        5          1          10        33:36   16

12. M. Lednice            16        5          0          11        16:43   15

13. Jasenica     16        3          3          10        17:50   12

14. Dulov         16        3          2          11        17:42   11