Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

V 6. lige sa roztrhlo vrece s gólmi. Kde ich padlo najviac?

Jasenica – Papradno 1:1 (1:1)

Lepšie začali hostia, v 7. min J. Galko zdiaľky tesne minul domácu bránu a v 12. min skončil vedľa aj pokus V. Hrebičíka. V 15. min sa Papradno dočkalo, keď J. Galko zo šestnástky trafil presne – 0:1. V 23. min M. Hrebičík z 30 metrov prehodil gólmana, no lopta sa od žrde odrazila mimo. V 26. min Šibík technickou strelou z priameho kopu vyrovnal. Do konca prvého polčasu mali šance oba tímy, ale stav sa nemenil. Aj po prestávke bojovného zápasu boli šance, ale ani jedno z mužstiev neskórovalo. Najväčšiu príležitosť mal v 83. min hosťujúci A. Zboran, ktorého strelu brankár vyrazil na brvno.

Góly: 26. Šibík – 15. J. Galko.

JASENICA: Krajčoviech – Šibík, F. Šterdas, Pavlík, Pecník, J. Janáček, A, Kňažko, J. Mišutka, Hlušek, Moravík, Adamík.

PAPRADNO: Hromadík – V. Hrebičík, M. Hrebičík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Pauk, J. Galko, Kozáčik, Macošínec, Lokšík. FERDINAND MIŠÚR

H. Poruba - D. Kočkovce 7:3 (4:1)

Pred stretnutím domáci zagratulovali Martinovi Jánoškovi k tridsiatkym narodeninám, a ten sa im odvďačil hetrikom. Úvod nenasvedčoval, že diváci uvidia gólovú úrodu. Prvú šancu mali hostia v 9. min, ale Pšenákovu strelu Smolka bravúrne vytlačil nad. Michálkovej strele o chvíľu chýbala presnosť. V 13. min Jánoškovu strelu Leško vyrazil a poradil si aj s tutovkou A. Pagáča v 16. min. V 23. min otvoril skóre R. Sviečka z priameho kopu a v 28. min Jánoško z 20 metrov nedal Leškovi šancu – 2:0. V 32. min Frnka z jedenástky znížil na 2:1 po brankárovom faule. V 38. min pridal Jánoško tretí a v 43. štvrtý gól po samostatných akciách.  A. Pagáč, Bielik a Papp spálili v úvode druhej časti tutovky, ale v 57. min Papp z päťky presnou strelou dal na 5:1. V 60. min nevenovala obrana pozornosť Pšenákovi – 5:2. O tri minúty Heflajš zo skrumáže rozvlnil sieť – 6:3. Pšenák po úniku v 75. min znížil na 6:3 a skóre uzavrel v 80. min R. Staňo strelou z desiatich metrov.

Góly: 28., 38., 41. Jánoško, 23. R. Sviečka, 57. Papp, 63. Hetflajš, 80. R. Staňo – 60. a 75. Pšenák, 32. Frnka (11 m).

H. PORUBA: Smolka – Hetflajš, L. Sviečka, Majerík, P. Dražkovec, R. Staňo, Bielik (R. Živčic), Papp (Prekop), Jánoško (A. Staňo), R. Sviečka (Kasenčák), A. Pagáč.

D. KOČKOVCE: Leško – Riško, Galovič (Pavlis), Chobot, D. Koncový, Šedík (Kvocera), Michálek, J. Koncový, Frnka, Kopiš, Pšenák. ONDREJ MIŠECH

Dulov – Ilava 3:2 (3:2)

Úvod bojovného zápasu vyšiel lepšie hosťom a už v 6. min premenil Jáňov center Kameništiak. Dulov rýchly gól nezlomil a v 12. min po centri Bujnoch poslal loptu za Vrábelov chrbát. O tri minúty si Ježov center zrazil do vlastnej brány T. Bortel – 2:1. V 24. min v gólovej šanci fauloval Dzurko Jáňu a P. Pagáč sa z jedenástky nemýlil – 2:2. Ďalšie  šance skončili na obranach a v 32. min Bujnoch zdiaľky prekvapil Vrábela – 3:2. V 40. min Brnkova hlavička nenašla cieľ. Po prestávke začali lepšie hostia. Dzurko v 55. min vyrazil Jáňovu strelu pred Branického, ale ten bránu prestrelil. Z protiútoku Vrábel nedovolil skórovať Ježovi, Pecušo mieril vedľa a neuspel ani R. Baláž po centri Sanitríka. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale bojovní domáci odolávali. V 87. min si Vrábel zastal svoje miesto po šanci Bujnocha a Dulov sa dočkal víťazstva.

Góly: 12. a 32. Bujnoch, 15. vlastný T. Bortel - 6. Kameništiak, 24. P. Pagáč (11 m).

DULOV: Dzurko – Kučiak, Kecík, D. Hruška, Hazala, Kováč (Pecuš), Sanitrík, R. Baláž, Brnka (Bialeš), Bujnoch, Ježo.

ILAVA: Vrábel – Tomanica, Branický, Šedo, Jáňa, Ptáček (Pružinec), P. Pagáč, D. Kopačka, Galko, T. Bortel (Mikula), Kameništiak. PAVOL PREKOP

M. Lednice – Tuchyňa 1:2 (1:0)

Hneď z prvej akcie v 3. min využil chybu obrany Juraj Lednický a krížnou strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. V 4. min Čerňanský mieril tesne vedľa. V 9. min sa uvoľnil Koťan, no jeho volej skončil nad brvnom. Hostia skúšali šťastie, ale Adamovic a Koťan netrafili bránu. V 17. min zmaril Čerňanskému tutovku Höfer. V 22. min odstavil v šanci Hrubinu A. Lednický a Eliaš o dve minúty prestrelil bránu. Ten istý hráč v 30. min vyskúšal J. Košúta a v 31. min jeho strela bez prípravy sa obtrela o žrď. Juraj Lednický v 34. min stroskotal na Krajčim a v 38. min Fapšo zachraňoval odkopom na roh pred Hrubinom. V 40. min Ľ. Kardoš minul bránu a v 45. min Höfer vybehnutím zmaril šancu Juraja Lednického. V 47. min priamy kop Mikoláša skončil nad  a v 49. min po priamom kope hlavou vyrovnal Koťan. V 55. min mieril nepresne Čerňanský a Koťan v 59. min nepotrestal brankárove zaváhanie. V 62. min Höfer zmaril šancu Ľ. Kardoša a v 70. min Hrubina strelou pod brvno zdiaľky dostal hostí do vedenia. V 72. min prudkú strelu M. Kardoša vyrazil Höfer a v 78. min Adamovicova hlavička skončila vedľa prázdnej brány. V 81. min J. Košút zachraňoval po strele Mikoláša a o minútu po strele Juraja Lednického sa vyznamenal Höfer. Veľký tlak domácich k remíze neviedol.

Góly: 4. Juraj Lednický – 49. Koťan, 70. Hrubina.

M. LEDNICE: J. Košút – Ľ. Vančo, A. Lednický, T. Húdek, Juraj Lednický, Ľ. Kardoš, Fapšo, Krajčír (Martinka), T. Lednický, Čerňanský, M. Kardoš.

TUCHYŇA: Höfer – Mikoláš, Adamovic, Letko, Krajči (Jozef Poliak), Hrubina, Eliaš, P. Poliak, F. Baláž, Suchánek (A. Filo), Koťan. ADRIÁN DEMÁČEK

Košeca – Bolešov 2:3 (2:1)

V 4. min po akcii G. Bortela strelu Fuleca kryl bravúrne Žilka. Priamy kop T. Kaššu vyrazil Brankár a ten istý hráč v 10. min prestreli. V 11. min Mihálik po akcii s G. Bortelom a Fulecom otvoril skóre. V 20. min Mojto mieril vedľa a v 27. min si dal Štepanovič vlastný gól. V 33. min Prna  trafil brvno a v 33. min výstavným volejom T. Kašša dal na 2:1. V 39. min sa nepresadil Mihálik a pokus Kaššu bravúrne zmaril Žilka. V 45. min Bortel nepreloboval brankára hostí. V 50. min Závodného strelu zmaril Chudý. O tri minúty Fulecov priamy kop zblokovala obrana a v 56. min Šandor po rohu vyrovnal. V 65. min Závodného strelu Chudý chytil a v 68. min po peknej akcii Fuleca Bortel trafil žrď. Kaššov priamy kop vyrazil brankár  a v 71. min Bortel opečiatkoval brvno. V 74. min Závodný mieril vedľa a v 81. min Mihálik po Fulecovom centri netrafil hlavou prázdnu bránu. V 85. min Závodného strelu zastavil Chudý na bránkovej čiare a v 90. min Šišaj dal víťazný gól Bolešova vo výbornom zápase, ktorý sa divákom musel páčiť.

Góly: 11. Mihálik, 33. T. Kašša - 27. vlastný Štepanovič, 56. Šandor, 90. Šišaj.

KOŠECA: Chudý – Štepanovič, Švehla, J. Barkáč (Jaroslav Palček), Pavol Ondrejka, Kotris, T. Kašša, Fulec, M. Vicen (Palme – Jozef Palček), Mihálik, G. Bortel.

BOLEŠOV: Žilka – Janiš (Monček), Mojto, M. Kvasnica, Veselý, Kočka, B. Barták (J. Šatka), Prna, Závodný (Šišaj), Michal Barták (Šandor), D. Barták. (JP)

Lysá – Plevník 1:4 (1:4)

Už v 4. min sa po krásnom pase Dodeka uvoľnil Michak Buday a povedľa brankára otvoril skóre. V 13. min strela A. Zlochu prevetrala Magerčiakove rukavice. V 20. min po priamom kope Butko hlavou zvýšil na 0:2. V 25. min Dodek po narážačke s J. Kušnierom neuspeli. V 27. min po biliardovej akcii Martina Budaya, J. Kušniera a Zelenáka J. Tomaník do prázdnej brány dal tretí gól Plevníka. V 43. min sa J. Tomaník dostal k odrazenej lopte a zo šestnástky zvýšil na 0:4. V 44. min po rohu zo skrumáže znížil A. Zlocha. V 47. min po faule na J. Kušniera chytil Fojtek jedenástku S. Budaya. V závere mali domáci dve dobré príležitosti, ale M. Janíček sa strelecky nepresadil.

Góly: 44. A. Zlocha – 28. a 43. J. Tomaník, 4. Michal Buday, 20. Butko.

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Hošták, Muziga, Macko (R. Panáček), L. Kalus (M. Kalus), A. Zlocha, Ľ. Janíček, Lišaník (M. Panáček), M. Janíček, Baška.

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Tomaník, I. Čižmárik (P. Ďurkech), Butko, Zelenák (Hrubo), S. Buday, Kamas, Martin Buday (Lukáč), Dodek, J. Kušnier(A. Buday), Michal Buday. (JA)

Udiča - K. Podhradie 1:4 (1:4)

Domácim sa zápas nevydaril a už v 5. min  inkasovali, keď skóroval z priameho kopu Ľ. Vlasatý. V 24. min domácemu brankárovi vypadla lopta z rúk a pohotový P. Suchomel ju dorazil do siete. V 33. min Kozík zo štandardnej situácie ukázal svoju kopaciu techniku – 0:3. Štyri minúty pred prestávkou po peknej krídelnej akcii poslal P. Suchomel centrovanú loptu štvrtýkrát za Dzurdzíkov chrbát. V 43. min Kvasníkovu strelu z priameho kopu tečoval jeden z hostí do siete – 1:4. V druhom polčase sa hralo väčšinou v strede ihriska, šancí bolo málo a hostia kontrolovali trojgólové víťazstvo.

Góly: 43. Kvasník – 24. a 41. P. Suchomel, 5. Ľ. Vlasatý, 33. Kozík.

UDIČA: Dzurdzík (Kuliha) – Hurtoň, T. Drblík, M. Dánek, Harvánek, Ignácik (Furdzo), Harušinec, Súľovský, Drienik, Kvasník, M. Drblík.

K. PODHRADIE: Floriš – R. Suchomel, Thier, Mikuš, Turza, P. Slávik (M. Živčic), P. Suchomel (Čepák), P. Bagin, Kozík, Ľ. Vlasatý, F. Staňo.  (MV)

9. K. Podhradie           16        4          6          6          29:25   18

10. Lysá                      16        7          0          9          26:33   18

3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Kamarát síce zatiaľ neprišiel, ale výhra si ho našla

Keď pán Jozef vyzeral spoza plota kamaráta, či už nejde, netušil, že práve jeho si vyhliadla šťastena. Stal sa ďalším výhercom v súťaži o dvadsať eur.

Putovný pohár vyhrali žiaci z Otrokovic

V Dubnici sa konal jubilejný 15. ročník medzinárodných atletických pretekov Memoriál Marty Herdovej.

Víťazné ťaženie Pruského a Ilavy

Druhé kolo detskej ligy sa konalo v Streženiciach. Poradie sa oproti sobotňajšej súťaži menilo.