Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Dočkala sa Dubnica prvej domácej výhry?

V 3. futbalovej lige sa Púchov a Led. Rovne predstavili na juhu Slovenska

Dubnica – Nemšová 0:0

Derby začali lepšie domáci a už v 2. min mal gól na kopačke Števček, no zvnútra šestnástky poslal loptu nad. O tri minúty pohrozili hostia strelou Holíčka tesne vedľa. V 9. min po Mojtovom centri Števček nepretlačil loptu v páde za Bobota. V 15. min ušiel domácej obrane Amrich, ale Digaňa nohou vyrazil loptu na roh. Po jeho rozohraní a skrumáži pred dubnickou bránou mieril Komorovský zblízka vedľa. O tri minúty sa na druhej strane ocitol na šestnástke nekrytý Mojto, ktorého krížnu strelu kryl Bobot. V 33. min ušiel po krídle Čurik, ale jeho ideálny center na Matušku odvrátil v poslednej chvíli obranca. V závere prvej časti pálil Vaculík nad a v 44. min jeho tvrdú strelu z uhla brankár vytlačil na roh. Po prestávke sa domáci snažili o krídelné akcie, no obrna hostí fungovala dobre. V 63. min Števček vyhral hlavičkový súboj s brankárom aj obrancom, no lopta z jeho hlavy smerovala tesne vedľa žrde. O desať minút unikajúceho Hlatkého zozadu zoťal nečisto hrajúci Maduka, ale zhovievavý rozhodca mu udelil iba žltú kartu. O chvíľu skúšal neúspešne šťastie Števček a zápas skončil deľbou bodov. Pre Dubnicu to bola už jedenásta remíza.

Rozhodoval Španka, ŽK: Čurik, Hlatký – Maduka, Kresánek, 227 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Poláček, Floriš, Vaculík, Števček, Mojto, Púpala, Habšuda (83. Štefula), Čurik (70. Štefánek), Habánik, Matuška (56. Hlatký). Tréner S. Ďuriš.

NEMŠOVÁ: Bobot – Komorovský (89. Hirjak), Maduka, Kresánek, Amrich, Yin, Huang, Holíček, Schiszler, Kvasnička, Zahustel. Tréner V. Cifranič. JOZEF ŠPROCHA

Nové Zámky – Led. Rovne 1:1 (0:1)

Obe mužstvá začali svižne, avšak dopúšťali sa aj viacerých chýb a tak hra strácala na plynulosti. Prvý polčas bol vyrovnaný, akciám oboch celkov veľakrát chýbala finalizácia. Hostia sa ujali vedenia krátko po polhodine hry, keď jeden z domácich hráčov zbytočne stratil loptu na vlastnej polovici, hostia sa dostali do pokutového územia a po faule na ich útočníka obrancom FKM sa kopal pokutový kop, ktorý Detko bezpečne premenil. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním výsledok zvrátiť. Jednoznačne ovládli hru, pričom ich útoky podporoval zo zadných radov neúnavný Petráš. Viacero šancí Novozámčanov sa gólom neskončilo, až tá šesť minút pred koncom, kedy kapitán Ešek vyrovnal hlavou na 1:1. Domáci boli bližšie k víťazstvu, ale v závere im pri zakončovaní chýbalo aj trocha športového šťastia.

Góly: 84. Ešek – 32. Detko (11 m).

Rozhodoval Santa, ŽK: Poluch, P. Horáček – Jurkovič, Čiernik, 150 divákov.

FKM: Dovičovič – Poluch, Fehervári, Ešek, Košút, P. Horáček, Tokar, Bombicz, Kurej (83. Illés), E. Horáček (55. Lovska), Petráš. Tréner N. Bukovič.

CRYSTAL: Cúcik – Tomana, Prchlík (63. Pokorný), Chmelík, Jurkovič (86. Kollár), Detko, Riečičiar, Prekop, M. Hruška, Híreš, Čiernik. Tréner D. Kramlík. (RG)

Galanta – Púchov 3:0 (3:0)

Galanťania začali výborne, po rohu Bočka otvoril skóre hlavou Žák. Po strele toho istého futbalistu neudržal gólman hostí loptu v rukách, čo využil Baša na strelenie druhého gólu. Po ďalšej štandardke Bočka sa dostala lopta k legionárovi Kimovi, ktorý zvýšil vedenie Slovana. Jedinú šancu gumárov mal Gajdošík, jeho tutovku zneškodnil v 32. min Masár. Zverenci Tibora Meszlényiho boli v prvom dejstve jednoznačne lepší. Po zmene strán domáci kontrolovali hru. V 65. min po spätnej prihrávke Prágai minul bránu MŠK. O päť minút po dobre rozohratej štandardke pohrozil hlavou Žák, ale Letko bol na mieste. Galanta súpera k ničomu nepustila a po zásluhe berie tri body.

Góly: 7. Žák, 25. Baša, 31. Kim.

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Kim, Prágai – Riška, Gajdošík, Zuziak, Svorada, 117 divákov.

SLOVAN: Masár – Grús, Eliáš, Hrotko, Meszlényi, Jakubjak, Kim, Prágai (90. Choi), Bočko, Baša (88. Lim), Žák (89. Pilo). Tréner T. Meszlényi.

MŠK: Letko – Riška, Gajdošík, Kopiš, Zuziak, Svorada (73. Pastorek), Bartoš, Gamboš, Vanák, Pilát, Brezničan (66. Mynář). Tréner J. Vágner. PAVOL ŠUTÁK

Ďalšie výsledky 23. kola: V. Meder – H. Nitra 2:1 (1:0), 25. Gagič, 50. Mészáros - 63. Pekár, Trnava C/Šúrovce – Vráble 4:0 (2:0), 16. a 70. Pikulík, 36. Krajčovič, 88. Juhász,

V. Ludince – Šamorín 2:0 (0:0), 49. Cingel, 85. Dobiaš, Palárikovo – DAC B 1:1 (0:1), 68. Kutiš – 43. Kubik, Neded – Komárno 0:2 (0:0), 46. Faragó, 59. Zs. Németh, Topoľčany mali voľno.

1. V. Meder     21        13        5          3          41:20   44        (+11)

2. Šamorín       22        13        5          4          34:19   44        (+11)

3. Trnava C     20        13        2          5          48:21   41        (+8)

4. DAC B        22        11        7          4          29:15   40        (+10)

5. H. Nitra       22        12        4          6          41:28   40        (+10)

6. Nemšová     22        12        4          6          33:20   40        (+7)

7. Púchov        22        11        5          6          33:18   38        (+5)

8. V. Ludince   22        8          9          5          27:24   33        (0)

9. Galanta        21        9          5          7          38:35   32        (-4)

10. L. Rovne    22        9          2          11        25:32   29        (-1)

11. N. Zámky  22        7          5          10        27:30   26        (-10)

12. Komárno   22        6          4          12        29:45   22        (-11)

13. Vráble       21        4          6          11        14:29   18        (-12)

14. Topoľčany 21        4          6          11        18:34   18        (-12)

15. Dubnica     21        1          11        9          14:31   14        (-16)

16. Neded       22        2          7          13        24:46   13        (-20)

17. Palárikovo 21        2          5          14        16:44   11        (-22)

Topoľčanom odrátajú 3 body. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.