Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Na výhru stačil iba jediný gól

V 5. lige potešili fanúšikov Brvnište a Streženice.

Bošany - Horovce 2:0 (1:0)

Skóre otvoril v 28. min Murko, keď z 22 metrov oblúčikom do pravého dolného rohu prekvapil Rajníka v bránke hostí – 1:0. To bola jediná gólová šanca v prvom polčase. V 56. min si na trestný kop nabehol Körmendy, no jeho strelu Križma zneškodnil. V 64. min Šutovský nabil na strelu Gunišovi, ktorý z 33 metrov trafil ľavý horný roh brány – 2:0. V 75. min ušiel Šutovský, strelu Guniša Rajník chytil. V 76. min mali šancu hostia, ale strelu Škrapka na dvakrát zlikvidoval Križma. V 83. min Bielich z uhla mieril nad. V 90. min zo skrumáže strieľal Balocký, ale Križma jeho strelu zneškodnil. V nadstavenom Kostolný sám pred Rajníkom zaváhal.

Góly: 28. Murko, 64. Guniš.

Rozhodoval Boledovič, ŽK: Kostolný, Ďuriš – Körmendy, Marek Siekel, Ďurovec, 100 divákov.

OFK: Križma – Boháčik (74. L. Kalina, E. Tkáč (57. M. Kalina), Kostolný, Mikloš, Kapusta, Guniš, Murko (66. Šesták), Bielich, Bazala, Šutovský.

TATRAN: Rajník – Ruman (39. Chupáč), Škrapko, Štefanec (57. Kučo), R. Brix (80. Marek Siekel), Ďurovec, Balocký, Körmendy, Kebis, Borovský, Milan Loduha.

JOZEF JANÍK

Uhrovec - Ladce 4:2 (2:0)

Diváci videli zápas veľmi slušnej úrovne, o čo sa postarali obe mužstvá. Domácim patril prvý polčas, po ktorom sa dostali do dvojgólového vedenia. Úvodných dvadsať minút patrilo hosťom, ktorí znížili na 2:1, ale po dvoch akciách domácich bol Uhrovec vo vedení 4:1. Od tohto momentu sa zápas už iba dohrával, domáci zaslúžene po bojovnom výkone vyhrali.

Góly: 30. a 71. Stano, 44. Pavlovič, 76. Stuparič – 52. Ondrašík, 82. Martinka.

Rozhodoval Buranský, ŽK: Masarovič, 200 divákov.

TJ: Kolárik – Masarovič, Čabrák, Zajac, Stano, Pavle, Opáth, Malina, Pavelek (65. Bežo), Pavlovič (90. Súkeník), Stuparovič.

LADCE: Hajduch – Vagala (46. J. Váň), Homér, Kušík (46. E. Mrážik), Zábojník, Eliaš (73. Bonan), Ondrašík, M. Štrbák, Martinka, Mokrička, Lukáč.

Tr. Turná – Streženice 0:1 (0:0)

V 3. min Michal Kováč vysunul M. Chorváta, ale obrana loptu zrazila na roh. V 14. min Hrubý sa snažil prelobovať brankára, ktorý nedovolene zahral rukou mimo šestnástky. Následný priamy kop J. Kováča brankár vyboxoval do bezpečia. V 25. min hlavičku P. Chorváta brankár zmaril. V 31. min trafil M. Chorvát do brvna a v 33. min Chochlík zmaril šancu hostí. V 37. min sa osamotený M. Chorvát zľakol šance a nezakončil. V 72. min po nakopnutej lopte za obranu P. Štrbák nemal problém zakončiť samostatný nájazd gólom.

Gól: 73. P. Štrbák.

Rozhodoval Jordanov, ŽK: Sivák, P. Chorvát – Hrišo, Struharňanský, Marián Loduha, 50 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – J. Kováč, Matúš Kováč (70. Hrušovský), Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Jambor (79. Hulaj), Michal Kováč, Marek Kováč (55. Stronček), Hrubý

STREŽENICE: Hrišo – Lamžo, Ľ. Medňanský, Bernhauser, Struharňanský, P. Štrbák (90. Krajči), Žiaček, Michal Šesták, Miloš Šesták, Marián Loduha (89. Filiač), E. Medňanský. VLADIMÍR CHUPÁČ

Brvnište – Podolie 1:0 (0:0)

Domáci mali viac z hry počas celého zápasu a väčšinou sa hralo na polovici Podolia. Strely Brvnišťanov nenachádzali cieľ, dobre organizovaná defenzíva hostí fungovala. Podolie malo tri náznaky šancí, no jeho hráči sa nedokázali v koncovke presadiť. Brvnišťania sa snažili, no strelám chýbala presnosť. Najväčšiu šancu mal Belej, ale jeho sólo zmaril Palkech. S pribúdajúcimi minútami sa súper čoraz viac venoval defenzíve. Hlavička V. Kramaríka sa od žrde odrazila k brankárovi. O chvíľu po rohu sa Kolembusova strela odrazila od brvna. V 80. min si Čapliar poradil s nepríjemnou strelou zdiaľky. Keď sa zdalo, že aj štvrtý domáci jarný zápas Brvnišťa skončí deľbou bodov, center V. Kramaríka usmernil špičkou kopačky do siete Mário Hároník a rozhodol o troch bodoch.

Gól: 90. Mário Hároník.

Rozhodoval M. Magdolen, ŽK: Bartek, 150 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Zelenák, J. Barbosa, T. Kramarík, P. Polník, Decký (46. Matúš Hároník), Ofori, V. Kramarík, Mário Hároník, Belej.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Udržal, R. Červeňanský, Pyšný (73. Gúčik), Trebatický, M. Červeňanský, Balcír, Hlaváč (84. Bartek), Augustín, Uhlík (68. Toráč). (JK)

Ďalšie výsledky 21. kola: St. Turá – Myjava B 0:2 (0:0), 54. Pavol Sivák, 66. Oríšek, Z. Kostoľany – Cigeľ 1:3 (1:1), 19. vlastný – 2. a 73. Bugár, 52. Kamdem, Malá Hradná - Chocholná-Velčice 0:0, V. Uherce – M. Čausa 2:0 (1:0),  32. a 83. R. Kováč.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Futbal  na sport.sme.sk

Predpoludňajšie testovanie prinieslo v Púchove dve percentá pozitívnych výsledkov

V trinástich odberových miestach na území mesta Púchov vykonali odberné tímy do 12:00 spolu 3 430 testov. Primátorku Púchova znepokojuje rapídny úbytok testov a certifikátov.

V považskobystrickej časti Podmanín zatvorili odberné miesto, nemajú testy

Ako informovala Miluše Kollárová z komunikačného oddelenia považskobystrickej radnice, rapídne sa znižuje počet testov aj na ďalších odberných miestach.