V 6.lige víťazi dávali po štyri góly

Jasenica - D. Kočkovce 3:4 (1:4)

V úvode mali domáci tlak, ale do vedenia dostal hostí do vedenia v 15. min Mišík po akcii Kučíka s Ľ. Michálka. Domáci vyrovnali o dve minúty Heldesom. Po Kučíkovej prihrávke trafil v 25. min Ľ. Michálek z voleja trafil šibenicu. Tretí gól dal  v 36. min po obohraní dvoch súperov Pšenák a v 40. min Kučík po Pšenákovej prihrávke zvýšil na 1:4. V druhom polčase hostia poľavili, čo domáci využili. V 56. min premenil jedenástku F. Šterdas a v 80. min znížil P. Jánošík parádnou strelou z priameho kopu. V závere hostí podržal výborný Valach, ktorý zmaril dve šance domácich.

Góly: 17. Heldes, 56. F. Šterdas (11 m), 80. P. Jánošík – 15. Mišík, 25. Ľ. Michálek, 36. Pšenák, 40. Kučík.

JASENICA: Krajčoviech – M. Pavlík ml., F. Šterdas, M. Pavlík st., Juraj Bednár, Hlušek (Vaštík), Adamík (J. Mišutka), P. Jánošík, Pecník, A. Kňažko (J. Janáček), Heldes (Mišúr).

D. KOČKOVCE: Valach – K. Michálek (Riško), Kopiš, Kryštof, J. Koncový (Glórik), D. Koncový, Ľ. Michálek, Mišík, Bajza, Kučík (Leško), Pšenák. (KO)

Papradno – Ilava 4:0 (1:0)

V úvode sa domáci Pauk a hosťujúci Tomanica nepresadil, až v 8. min J. Galko prekrásnou strelou zdiaľky od žrde do žrde a do siete otvoril skóre – 1:0. V 14. min priamy kop Ptáčka skončil vedľa a v 19. min z troch krokov M. Barkáč zle trafil loptu. O tri minúty Kis včasným vybehnutím zmaril šancu J. Galka. Séria striel hostí od 28. do 32. min skončila na telách domácich hráčov a pokus M. Barkáča v 36. min kryl Hromadík. Hru domácich po prestávke oživil Černošík. V 47. min pred Ladeckým zasiahol Hromadík a po Černošíkovej prihrávke Tóth v 53. min mieril vedľa. Kis zneškodnil v 55. min krásnu strelu Kozáčika, ale v 58. min po rohu ho prekonal bombou Lokšík. Macošínec minul prázdnu bránu a v 64. min T. Bortel hlavičkoval nad. Lokšík poslal loptu vedľa a v 67. min po chybe gólmana zvýšil J. Galko hlavou na 3:0. V 73. min Lokšík po vysunutí od Černošíka dal štvrtý gól. J. Galko v 79. min neprekonal Kisa a v 81. min Tomanicov lob gólom neskončil a v 84. min netrafil bránu Kozáčik.

Góly: 8. a 67. J. Galko, 58. a 73. Lokšík,

PAPRADNO: Hromadík – M. Hrebičík (Matúš Galko), M. Trúchlik (Cupan), S. Trúchlik, Tóth, Pauk (A. Zboran), J. Galko, Kozáčik, Macošínec, Šmulík (Černošík), Lokšík.

ILAVA: Kis – Tomanica, Branický, Šedo, Ptáček, Michal Galko, Ladecký (Vrábel), M. Barkáč (Krcheň), T. Bortel, Hudec (Turza), Mikula. ADRIÁN DEMÁČEK

H. Poruba – Tuchyňa 4:1 (1:0)

Hostia si presne prihrávali a ohrozovali domáceho P. Pučeka, ktorý nahradil brankársku jednotku Smolku. Jeho pozornosť vyskúšal v 8. min Koťan a v 14. min Mikoláš. Domáci bojovali v 20. min ušiel Bielik, ktorého center poslal Š. Dražkovec do siete. Vyloženú šancu Tuchyňa do prestávky nemala, so strelami z priamych kopov Mikoláša si P. Puček poradil. Domáci nedotiahli o konca rýchle protiútoky. Hosťom vyšiel začiatok druhého polčasu, keď nikým nekrytý Adamovic v 49. min vyrovnal.  O dve minúty našiel Papp Š. Dražkovca, ktorý tvrdou strelu dostal H. Porubu do vedenia 2:1. Hostia chceli vyrovnať, otvorili obranu, čo domáci využili. V 75. min po únku Jánoška dal tretí gól zblízka Papp. Hneď po rozohráke urobili hostia chybu, ktorú potrestal Š. Dražkovec – 4:1. V závere dve strely A. Fila nenašli cieľ, pokus Daňa chytil P. Puček a gólový účet nezvýšil Š. Dražkovec.

Góly: 20., 52. a 76. Š. Dražkovec, 75. Papp – 49. Adamovic.

H. PORUBA: P. Puček – R. Staňo, Hudec, Majerík, P. Dražkovec, A. Staňo, Bielik (Prekop), Jánoško (R. Švaňa), R. Sviečka (Š. Dražkovec), Papp, A. Pagáč.

TUCHYŇA: Höfer – Adamovic, P. Hrehuš, Letko, Hrubina (A. Filo), Eliaš (Daňo), P. Poliak, Suchánek, Koťan (J. Poliak), Mikoláš, Krajči. ONDREJ MIŠECH

Dulov – Bolešov 1:4 (0:2)

Úvod vyšiel lepšie hosťom keď už v 3. min sa po rohu presadil Janiš – 0:1. V 16. min zdiaľky prekvapil domáceho gólmana D. Barták – 0:2. Domáci mali prvú šancu až v 38. min, no Sanitrík prestrelil bránu. V závere prvého polčasu Dzurko vychytal šance J. Šatku a Veselého, na druhej strane nebolo súdené skórovať Ježovi. V 48. išiel J. Šatka sám na Dzurka, ktorý úspešne zasiahol. V 60. min Bujnoch vymietol pavučinu z trestného kopu, no hostia opäť viedli o dva góly po strele Závodného. Dulovčania sa nedokázali presadiť proti najlepšej obrane v súťaži, na druhej strane Závodný sám pred Dzurkom neuspel, ale šesť minút pred koncom D. Barták priameho kopu nedal domácemu gólmanovi šancu – 1:4.

Góly: 60. Bujnoch – 15. a 84. D. Barták, 3. Janiš, 61. Závodný.

DULOV: Dzurko – Slabý (Lichtman), D. Hruška, Kučiak, Hazala, Kováč (Pecuš), R. Baláž, Sanitrík, Brnka (Bialeš), Ježo, Bujnoch.
BOLEŠOV: Žilka – Janiš (Riečičiar), Mojto (Monček), M. Kvasnica, Veselý, B. Barták (D. Šatka), Závodný, J. Šatka, D. Barták, Michal Barták, Šišaj (Šandor). PAVOL PREKOP

M. Lednice – Plevník 0:4 (0:1)

Hostia sa ujali vedenia v 18. min Michalom Budaym, ktorý premenil samostatný nájazd na Konušíka. V 28. min Magerčiak podržal Plevník po strele Ľ. Vanča, ktorú vytlačil na roh. V 38. min po chybe obrany neskóroval  J. Kušnier. O minútu Michal Buday priamo z rohu trafil žrď. V 40. min s avyznamenal Konušík, ktorý zmaril únik J. Kušniera. Po prestávke hostia ovládli hru a v 58. min J. Kušnier zvýšil na 0:2. O päť minút Michal Buday po samostatnom úniku zvyšoval na 0:3. V 73. min bol po druhej žltej karte vylúčený domáci T. Húdek. O dve minúty zaváhal v šanci Michal Buday a v 79. min J. Kušnier strelou k žrdi upravil na konečných 0:4. Hostia po prestávke domácich k ničomu nepustili a potvrdili svoju líderskú pozíciu.

Góly: 18. a 63. Michal Buday, 58. a 79. J. Kušnier

M. LEDNICE: Konušík – Ľ. Vančo, A. Lednický, T. Húdek, Martinka, Juraj Lednický, Krajčír (M. Krajčír), Čerňanský, Ľ. Kardoš, T. Lednický, Dudák (J. Košút).

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Tomaník, I. Čižmárik, Butko, Zelenák (Hrubo), P. Ďurkech, Kamas, Martin Buday, Dodek, J. Kušnier (J. Kremeň), Michal Buday. (TL)

Košeca - K. Podhradie 4:0 (3:0)

Od začiatku začali domáci zostra a po akcii Pavla Ondrejku a Mihálika a G. Bortela otvoril skóre hlavičkou do šibenice v 2. min. V 4. min Fuleca vychytal Floriš, z domácich nevyužil aj ďalšie šance Fulec, T. Kašša a až v 15. min center Švehlu premenil na druhý gól M. Vicen. V 19. min zvierali Košečania súpera a Fulec dal tretí gól V 36. min hostia trafili žrď M Pučekom. V 39. min pálil Štepanovič vedľa a v 40. min strelu Ľ. Vlasatého kryl gólman. V 42. min mieril F. Staňo vedľa a projektil T. Kaššu v 44. min kryl brankár. V 56. min netrafil bránu T. Kašša a v 62. m pokus G. Bortela vychytal brankár. V 63. min pohrozil Ľ. Vlasatý strelou tesne nad. V 66. min poslal loptu nad T. Kašša, ktorý v 72. min netrafil bránu.  O minútu hlavičkoval Mihálik nad a v 78. min po rohu netrafil Fulec. V 82. min M. Pučekova strela letela nad brvno a v 89. min Fuleca vychytal FLoriš. V 89. min Mikulčíkovu strelu kryl brankár a Mihálik dal štvrtý gól po peknej kombinačnej akcii.

Góly: 2. G. Bortel, 15. M. Vicen, 19. Fulec, 89. Mihálik.

KOŠECA: Chudý – Štepanovič, Švehla (Jaroslav Palček), J. Barkáč (Mikulčík), M. Vicen, Pavol Ondrejka, T. Kašša, Fulec, Mihálik, G. Bortel, Jozef Palček (Laskovič).

K. PODHRADIE: Floriš – R. Suchomel (Macko), Rafaj, Thier, Mikuš, Kováč, Turza, P. Bagin, Ľ. Vlasatý, M. Puček, F. Staňo (V. Kušnier). (JP)

Lysá – Udiča 0:1 (0:0)

Domáci boli lepší a v 10. min po centri z krídla, ktorý brankár podbehol, Macko hlavičkoval vedľa. Lysania boli futbalovejší, no po brejku v 24. min M. Dánek prehodil brankára aj bránu. A. Zlocha a M. Kalus ohrozovali Kulihu, no bez úspech. Druhý polčas začali domáci fantasticky na osem minút súpera priklincovali do šestnástky. Z množstva rohov a priamych kopov gól nedali. Po jednom z rohov nasledoval brejk hostí, Fojtek fauloval Harušinca a T. Drblík premenil v 54. min jedenástku – 0:1.   Domáci sa snažili, ale pokusy A. Zlochu a M. Kalusa spoza šestnástky pozorného Kulihu nemohli ohroziť.

Gól: 54. T. Drblík (11 m).

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Hošták, M. Panáček (R. Panáček), Macko, L. Kalus, A. Zlocha, M. Kalus, Baška, M. Janíček, M. Kováč.

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, Hájek, M. Dánek (N. Beník), Harvánek, Ignácik, Harušinec, Furdzo, Drienik, Habáň, M. Drblík (Okrutský). (JA)

9. K. Podhradie           18        5          6          7          30:29   21

10. Lysá                      18        7          0          11        26:35   18

11. Ilava          18        5          1          12        34:42   16

12. M. Lednice            18        5          0          13        18:56   15

13. Jasenica     18        3          4          11        22:56   13

14. Dulov         18        3          2          13        19:49   11