Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Strelecké suchoty treťoligistov

Výsledky 25. kola 3. futbalovej ligy

Dubnica – Šamorín 0:1 (0:0)

Favorizovaní hostia d úvodu častejšie držali loptu, kým domáci sa spoliehali na defenzívu a súperovi dovolili iba strely z menej nebezpečných priestorov. V 11. min mieril Mezovský tesne nad a o dve minúty ho zdiaľky po neodpískanom faule hostí napodobnil Mendonca. Nad letela aj tvrdá strela da Silvu z 30 metrov v 16. min a Aubanov pokus z uhla v 21. min zrazila domáca obrana. Po nezáživnej desaťminútovke prišli konečne gólové šance. V 34. min prenikol stredom domácej obrany Auban, no Púpala v poslednej chvíli strelu zblokoval. O dve minúty po Štefulovom centri prekvapený Števček z päťky poslal loptu vedľa. V 40. min Čembovu strelu po úniku Digaňa refexívne vyrazil nohou a v 44. min zahral osamotený Ágh nepochopiteľne loptu na rh, po ktorom Števček hlavičkoval tesne nad.  Aj druhý polčas začal Šamorín útočnejšie a v 48. min Aubanov prudký volej tesne minul bránu a v 50. min Digaňa vyrazil tvrdú strelu Mezovského do horného rohu. Domáci gólman nohou vrazil v 53. min ďalšiu strelu aktívneho Aubana. V 61. min po súboji unikajúceho Števčeka s Pončákom videl rozhodca iba faul domáceho hráča a o minútu na druhej strane Čemba zo šestnástky krížnou strelou od žrde dostal hostí do vedenia. V 67. min mali náznak šance Dubničania, ale pred Habšudom odkopol loptu do bezpečia Horváth. V 68. min došlo k úsmevnej situácii, keď domáci zdravotníci naložili zraneného Pončáka na nosidlá, lenže keď sa nedohodli na spoločnom smere cesty a hráča takmer vyklopili, ten z nosidiel zoskočil a odišiel na striedačku. V 69. min zblokoval tvrdú strelu Čurika obranca hostí. V 74. min mieril vedľa  zblízka Csölle. Päť minút pred koncom krásnej hlavičke Kubu chýbala presnosť a v nadstavenom čase mohli Šamorínčania prísť o výhru. K lopte sa dostal zabudnutý Púpala, no unáhlene poslal loptu zblízka vedľa. Dubnica herne nesklamala, ale keď jej hráči ani raz netrafil priestor Hajdúchovej brány, na bodový zisk pomýšľať nemohli.

Gól: 62. Čemba.

Rozhodoval Santa, ŽK: Števček, Štefánik – Špánik, Hutta, 248 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Shina (63. Habšuda), Floriš,Vaculík, Števček, Mojto, Púpala, Čurik, Štefula (78. Bariak), Štefánek, Hlatký (67. Matuška). Téner P. Kopačka.

ŠAMORÍN: Hajdúch – Ágh, Horváth, Auban, Pončák (69. Csölle), Mezovský (63. Hutta), Dos Santos, Da Silva (63. Kuba), Menonca, Čemba, Špánik. Tréner M. Keeney. JOZEF ŠPROCHA

Veľký Meder - Púchov 1:0 (0:0)

Na Žitnom ostrove sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. Kým ten prvý patril hosťom, v druhom hrali prvé husle kúpeliari. Už v 4. min domáci zle rozohrali v strede ihriska a strela Zuziaka len o centimetre minula Székelyho bránu. V 22. min sa Bartoš pokúšal lobom prekonať domáceho brankára, no on stál na správnom mieste. V 36. min strieľal hosťujúci Gajdošík nad. Do druhého polčasu vybehli domáci ako vymenení a bolo ich na ihrisku cítiť. Pridali presnosť a zrýchlili hru. V 61. min Králik založil víťaznú akciu zápasu, keď našiel Szőcsa, ktorý vysunul Mészárosa a po jeho centri Bognár otvoril skóre. V 62. min mohol vyrovnať Gajdošík, no Székely bol opäť proti. Potom Bognár hlavou z rohu hlavičkoval iba do rúk Letka. Zápas mohol rozhodnúť rýchlonohý Mészáros, ale halfvolejom trafil spojnicu brány hostí. V 77. min Szőcs hlavou minul. Mladí hráči Púchova zanechali na Žitnom ostrove veľmi dobrý dojem.

Gól: 60. Bognár.

Rozhodoval Kozolka, bez ŽK, 250 divákov.

MŠK: Székely - Bališ, Hanzel, Bolega, Baksics, Szöcs, Bíró, Gagič (65. Pisár), Mészáros, Tóth (57. Králik), Bognár (87. Kákics). Tréner Á. Gőgh.

PÚCHOV: Letko - Riška, Gajdošík, Kopiš, Zuziak, Svorada (79. Pilát), Paliesek, Bartoš (79. Rypák), Gamboš, Vanák, Brezničan. Tréner J. Vágner. IVAN BOBKOVIČ

Galanta – Led. Rovne 2:0 (1:0)

Do prvej šance sa dostali hráči Crystalu, keď utiekol Detko. Bránu domácich však minul. V 14. min vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana legionár Kim, ale Cúcik bol pozorný. V 25. min mali domáci šťastie, keď sa strela z diaľky odrazila na bránkovú čiaru. Z následnej šance Lipták tesne minul. Hra sa prelievala na obe strany, v 32. min dal Jakubjak na podnose loptu Limovi, ktorý ju nemal problém upratať do prázdnej brány. O päť minút po výbornej štandardke Meszlényiho vyrazil Cúcik s námahou na roh. Hneď v úvode druhého polčasu Winkler nepochopiteľne mieril z päťky nad bránu hostí. V 53. min sa uvoľnil Lim, ale Cúcik vytiahol dobrý zákrok. V 61. min prišla najkrajšia akcia duelu. Po vynikajúcej kombinácii siedmych hráčov na jeden dotyk zvýšil na 2:0 Kim. O desať minút prišla rýchla kontra domácich, Prágaiovu strelu s námahou vytláčal gólman hostí a Limova strela opečiatkovala žrď. V 78. min mali šancu hostia, ale Masár vytiahol výborný zákrok.

Góly: 33. S. Lim, 61. L. Kim.

Rozhodoval Patrovič, ŽK: Jakubjak – Kollár, Chmelík, 149 divákov.

FC: Masár – Grús (77. Blaho), Eliáš, Rusňák, Bočko, Meszlényi, Jakubjak (87. Choi), Winkler, Kim (84. Pilo), Prágai, Lim. Tréner T. Meszlényi.

CRYSTAL: Cúcik – Kojtal (69. Jurkovič), Kollár, Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar, Prekop, Púček, Hruška, Pokorný (81. Prchlík). Tréner D. Kramlík. PAVOL ŠUTÁK

Ďalšie výsledky 25. kola: Nové Zámky – Neded 3:0 (3:0), 14. Lovska, 41. Košút, 45. Fehervári, DAC B/Vrakúň – Trnava C 0:0, Topoľčany – Vráble 1:0 (1:0), 45. Ventúra, Veľké Ludince – Komárno 3:3 (2:1), 32. Hlaváčik, 34. Cingel, 90. Smiknya – 10. Szabó, 66. Podlucký, 84. Uzola, Palárikovo – Nemšová 1:3 (0:2), 78. Zvoncsár (11 m) – 25. Kvasnička, 44. Bala, 56. Kochan,  Horná Nitra mala voľno.

1. Šamorín       24        15        5          4          40:19   50        (+14)

2. Trnava C     23        15        3          5          52:21   48        (+12)

3. V. Meder     23        14        6          3          43:21   48        (+12)

4. Nemšová     24        13        5          6          37:22   44        (+8)

5. Púchov        24        12        5          7          34:19   41        (+8)

6. DAC B        23        11        8          4          29:15   41        (+8)

7. H. Nitra       23        12        5          6          41:28   41        (+8)

8. V. Ludince   24        9          10        5          32:28   37        (+1)

9. Galanta        24        10        5          9          40:42   35        (-4)

10. Nové Zámky         24        8          6          10        30:30   30        (-9)

11. Led. Rovne            24        9          2          13        26:36   29        (-4)

12. Komárno   24        6          6          12        32:48   24        (-12)

13. Topoľčany 23        5          6          12        19:36   21        (-15)

14. Vráble       23        4          7          12        16:32   19        (-14)

15. Dubnica     23        1          11        11        14:33   14        (-22)

16. Neded       24        2          8          14        26:51   14        (-19)

17. Palárikovo 23        2          6          15        17:47   12        (-24)

Topoľčanom a Galante odrátajú 3 b. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.