Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Víťazná séria Streženíc pokračuje

V 5. lige vyšli naprázdno iba Horovčania

Streženice – Zem. Kostoľany 3:0 (0:0)

V dohrávke 16. kola mal prvú šancu po rohu domáci Struhárňanský, ktorého hlavičku v 3. min brankár vyrazil. O štyri minúty náhodný pokus Ďurkoviča zdiaľky skončil na brvne Hrišovej brány. Po peknej akcii v 10. min prestrelil bránu P. Štrbák a v 16. min tvrdý projektil R. Zvala preletel tesne ponad domácu bránu. Domáci mali miernu prevahu, no v rozhodujúcich okamihoch im chýbal pokoj a presnosť. V 33. min P. Štrbák zo šestnástky prestrelil bránu a v 42. min mohli hostia vyhrávať, no Struhárňanský obetavou vkĺzačkou zmaril v poslednej chvíli šancu Zaťkovi. Druhý polčas začali domáci útočne a v 47. min sa po rohu dostal k lopte Sagan a z desiatich metrov k žrdi otvoril skóre. O štyri minúty zahral na hranici šestnástky hráč hostí rukou a P. Štrbák parádnou strelou z priameho kopu od žrde nedal Marekovi Zvalovi najmenšiu šancu – 2:0. Streženice hrali s chuťou a v 54. min po centri Marián Loduha z päťky trestuhodne netrafil takmer prázdnu bránu. Po zákroku Maslonku na Trníka v 61. min sa jedenástka nekopala. V dobrej šanci sa v 68. min ocitol Trník, ktorý v súboji s brankárom neuspel. Hostia sa dopredu veľmi nedostávali, pre Hriša znamenal nebezpečenstvo priamy kop Zaťka v 73. min, ale loptu chytil.  Desať minút pred unikol P. Štrbák, no jeho ľahkú strelu brankár vyrazil. V 90. min si P. Štrbák nabehol na kolmú prihrávku, vyhral súboj s obrancom, chladnokrvne obišiel brankára a do prázdnej brány pridal tretí gól.

Góly: 51. a 90. P. Štrbák, 47. Sagan.

Rozhodoval Kubica, ŽK: Korený - Zaťko, 50 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Sagan, Struhárňanský, Bernhauser, Korený, P. Štrbák, Žiaček (77. Martin Lamžo), Trník (70. D. Štrbák), Miloš Štrbák, Marián Loduha (90. Krajči), E. Medňanský.

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Michal Zvalo, Néma, Hancko, Pavkeje, R. Zvalo, Mokoš, Maslonka, Ďurkovič, Mrtvik, Zaťko. JOZEF ŠPROCHA

Tr. Turná – Horovce 3:1 (1:0)

Do dôležitého zápasu nastupovali domáci bez troch hráčov základnej zostavy, mali raketový nástup a už v 3. min po výborne zahratom rohovom kope  Jambora sa hlavičkou presadil Michal Kováč. V 7. min ten istý hráč predviedol výborný obranný zákrok. V 22. min nebezpečne pálil hosťujúci Borovský, ale jeho strelu domáci brankár Belák vyrazil. V 35. min Stronček "vytancoval" obrancu hostí, ale na jeho strieľaný center nikto nedoskočil. V 37. min ďalekonosnú strelu M .Chorváta brankár vyrazil na rohový kop. V 64. min obranca Michal Kováč ukázal útočníkom ako sa dávajú góly. Spracoval ťažkú loptu a z voleja z 25 metrov vymietol pavučinu hosťujúcej brány. V 78. min predviedol Belák excelentný zákrok, ktorý zabránil gólu. V 84. min po chybe domácich skórovali aj hostia gólom Kebisa. V 90. min poistil víťazstvo domácich lobom Hrušovský.

Góly: 4. a 65. Michal Kováč, 90. Hrušovský – 85. Kebis.

Rozhodoval Kiš, ŽK: Michal Kováč, M. Chorvát, Marek Kováč – Kormendy, Borovský, rozhodoval: Kiš, 70 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Michal Kováč, Matúš Kováč (84. Bečka), M. Chorvát, Hasenovič, Stronček, P. Chorvát, Jambor (67. D. Hrušovský), Hrubý (89. Sedláček), Červeňan, Marek Kováč

HOROVCE: Ciesar – Škrapko, Štefanec, Ďurovec, Balocký, Körmendy, Kebis, Borovský (53. Brix), Milan Loduha, Marek Siekel, Kučo (82. Chupáč). VLADIMÍR CHUPÁČ

Brvnište – Malá Čausa 2:0 (1:0)

V prvej polhodine bol zápas vyrovnaný bez gólových šancí. V 37. min dostal Brvnište do vedenia Belej, keď premenil z desiatich metrov ideálny center z krídla – 1:0. Ďalšie šance Brvnišťa zahodil Mário Hároník po krídelných akciách, keď jeho strely skončili nad brvnom. Po prestávke domáci hrali pekný kombinačný futbal s častou streľbou. V 77. min T. Kramarík pekným gólom zvýšil na 2:0 a jeho ďalšiu strelu od tri minúty Greguš kryl. V 88. min išiel Belej sám na brankára, ale jeho lob skončil vedľa brány. Súper si počas celého zápasu gólovú šancu nevypracoval a domáci zaslúžene vyhrali.

Góly: 37. Belej, 77. T. Kramarík.

Rozhodoval Révay, ŽK: Matúš Hároník, Mário Hároník – Rendek, Krško, Slaný, Tines, Baran, 100 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Zelenák, J. Barbosa, T. Kramarík, Ofori, Matúš Hároník, P. Polník, V. Kramarík, Mário Hároník, Belej.

M. ČAUSA: Greguš – Rendek, Kramár (72. Obžera), Krško, Borik, Pekár, Slaný, Osvald (62. Baran), Ďurdina (83. Kipikaša), Tines, Matiaško. (JK)

Malá Hradná - Streženice 1:3 (1:2)

Domáci sa celú jarnú časť trápia so streleckou nemohúcnosťou. Keď domáci kanonieri nedokážu za celý zápas poriadne vystreliť na bránku, len ťažko môžu vyhrať. Hostia boli behavejší a futbalovejší, a preto vyhrali. Streženice v priebehu minúty strelili dva góly, na čo ešte B. Varhaník odpovedal znížením na 1:2. V druhom polčase hostia pridali gól a zaslúžene víťazstvo už z rúk nepustili.

Góly: 40. B. Varhaník – 19. a 74. P. Štrbák, 18. Michal Šesták.

Rozhodoval Strečko, bez ŽK, 100 divákov.

TJ: Ježík – B. Varhaník (61. M. Varhaník), Juraj Varhaník, Rychtárech, Urbánek, Jakub Varhaník, Petrík, T. Jandák, L. Jandák, Marko, Dudáš (41. Bolfa).

STREŽENICE: Hrišo – Struharňanský, Ľ. Medňanský, Bernhauser, Filiač, P. Štrbák, Martin Lamžo, Michal Šesták, Miloš Šesták, Marián Loduha (87. Horemuž), Trník (82. Vavrík).

Bošany - Ladce 1:1 (1:0)

Vo veternom počasí prvý polčas patril Bošanom. V 4. min pálil Zvala z 22 metrov tesne nad. V 10. min rohový kop Bazalu vyrazil Machala do poľa. V 13. min po kombinácii piatich hráčov sa dostal k lopte Murko, jeho center ale Šutovský nezúžitkoval. V 18. min otvoril skóre Murko priamo z rohového kopu. V 28. min po prihrávke Zvalu na Šutovského, ktorý nájazd na Machalu zbabral. V 39. min sa zrazili Zvala s Boháčikom, obaja museli striedať. O minútu sa do šance dostal opäť Šutovský, ale brankár Machala vybehnutím zachránil. Aj v 52. min mal Šutovský šancu, ale lopta mu odskočila od nohy. V 66. min mali prvú šancu hostia, Ondrášik mieril hlavou z 12 metrov nad bránku. V 73. min poslal do úniku Šutovského Bielich, jeho strelou vytlačil Machala na brvno, k lopte sa opäť Bielich, ktorého J. Váň v pokutovom území podrazil. Penaltu ale Kapusta poslal vysoko nad. V 84. min zahrávali hostia rohový kop, lopta prešla na druhú stranu k Homérovi, ktorý pohodlne zo siedmych metrov vyrovnal. V závere mali šancu ešte oba tímy, ale stav sa už nezmenil.

Góly: 18.  Murko – 84. Homér.

Rozhodoval Majer, ŽK: Minarovič – P. Oťahel, 100 divákov.

OFK: Sámela – Zvala (39. Minarovič), Boháčik (39. Bielich), Tkáč, Kostolný, Mikloš, Kapusta, Guniš, Murko (68. Šesták), Bazala, Šutovský.

LADCE: Machala – J. Váň (79. Vagala), Homér, E. Mrážik, Eliaš (90. Porubčan), Kučera (58. Kušík), Ondrašík, M. Štrbák, Martinka, P. Oťahel, Lukáč. JOZEF JANÍK

Ďalšie výsledky 23. kola: St. Turá – Cigeľ 4:0 (1:0), 35. Peterka, 48. Durec, 85. Gablech, 90. Szekfu, Podolie – Chocholná-Velčice 1:0 (1:0), 21. Augustín, V. Uherce - Myjava B 0:4 (0:4), 5., 24. a 45. Pavol Sivák, 16. Peter Sivák,  Uhrovec – Z. Kostoľany 2:5 (0:2), 53. a 83. (11 m) Zajac – 2. Mrtvík, 42. Maslonka, 49. Zaťko, 80. Liptaj, 89. Cmarko. .

1. Myjava B     22        16        3          3          51:16   51

2. Cigeľ           22        14        3          5          41:23   45

3. V. Uherce    23        12        4          7          39:30   40

4. Brvnište       23        9          5          9          38:36   32

5. M. Čausa     22        9          4          9          39:37   31

6. St. Turá       23        9          4          10        28:39   31

7. Streženice    23        9          3          11        39:46   30

8. Tr. Turná     23        7          8          8          37:37   29