Nedeľa, 19. január, 2020 | Meniny má Drahomíra, Mário

Šťastný ťah trénera Horoviec

V 5. futbalovej lige sa vezú na víťaznej vlne Streženice, zobudili sa strelci Ladiec

Streženice – Podolie 1:0 (0:0)

Zápas začal bojovne na oboch stranách a prvú šancu mali domáci v 6. min, keď gólovú prihrávku Michala Šestáka brankár vytlačil na roh, po ktorom E. Medňanský nastrelil z päťky brvno. V 8. min mali vyloženú šancu hostia, ale Omastu Hrišo vychytal. V 11. min bol v šanci pyšný, ktorý prehodil brankára aj bránu. Hostia mali niekoľko ďalších šancí, ale výborne chytajúceho Hriša neprekonali. V 60. min vysunul E. Medňanský do uličky Michala Šestáka, ktorý s prehľadom otvoril skóre. Po góle hostia  vrhli všetko do útoku, mali niekoľko šancí, ale Hrišo odolával. V 90. min sa do tutovky dostal Pyšný, ale poslal loptu tesne vedľa.

Gól: 60. Michal Šesták.

Rozhodoval Zachara, ŽK: Miloš Šesták - Pyšný, 80 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský (46. Sagan), Ľ. Medňanský, Bernhauser, P. Štrbák, Martin Lamžo, Filiač, Michal Šesták, Miloš Šesták, Trník, E. Medňanský.

PODOLIE: Palkech – Udržal, Ohrablo, R. Červeňanský, Prosňanský, Trebatický, M. Červeňanský, Balcír, Omasta, Pyšný, Hlaváč. STANISLAV BALÁT

Ladce – V. Uherce 3:0 (1:0)

V 1. min Martinka strelou z 30 metrov zavelil do ofenzívy o minútu akciu Mokričku s E. Mražíkom zakončil gólom Eliaš. V 7. min Eliaš prestrelil bránu a v 13. min Kučera trafil iba Znášika. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 45. min mohol z priameho kopu zvýšiť Ondrašík, ale poslal loptu tesne vedľa. Po prestávke napriek zraneniu veľmi dobre hrajúci Mokrička v 53. min po individuálnej akcii zvýšil na 2:0. O tri minúty jeho peknú akciu zakončil tretím gólom Lukáč. V 64. min sa nepresadil cez obranu hostí Lukáč, ktorý v 74. min trafil brvno a Eliaš  vzápätí žrď. V 78. min hosťujúci Zeleník mieril nad a v 80. min Kováč z dobrej pozície netrafil Machalovu bránu. V závere mohol zvýšiť Bonan, ale po Štrbákovom rohu hlavičkoval tesne vedľa.

Góly: 2. Eliaš, 53. Mokrička, 54. Lukáč.

Rozhodoval Szöllössy, bez ŽK, 100 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň, Homér, E. Mražík, Eliaš, Kučera (66. Kušík), M. Štrbák, Ondrašík (69. Krajči), Martinka, Mokrička (74. Bonan), Lukáč.

V. UHERCE: Znášik – Gubka (82. Bohuš), Štálnik, Valter, Súlovský, Beliansky, Cíger, Mego, Kováč, Zeleník, Škoda. FERDINAND GACH

Horovce – Brvnište 1:0 (0:0)

Štyridsiate vzájomné derby začali lepšie hostia a už v 4. min T. Kramarík vyskúšal pozornosť domácej obrany. Horovce odpovedali strelami Škrapka, Kebisa a R. Brixa. Veľkú šancu mal v 30. min domáci Balocký, keď po Škrapkovom rohu tesne minul Čapliarovu  bránu. Aj druhý polčas začali hostia aktívnejšie. V 46. min Belejova strela tesne minula Rajníkovu bránu a o tri minúty po rohu Deckého Ofori hlavou nastrelil brvno. Horovčania odpovedali strelou Borovského a v 59. min po akcii Ďurovca Milan Loduha opečiatkoval ľavú žrď. Zápas pokračoval hrou od brány k bráne s aktívnou činnosťou oboch tímov, ktoré sa snažili zápas rozhodnúť. Striedajúci Chupáč v 84. min vyprášil Čapliarove rukavice. Rozhodnutie prišlo v 90. min, keď po centri Mareka Siekal striedajúci Svorada poslal loptu do siete. Aj keby zápasu viac svedčila remíza, domáci získali šťastné víťazstvo.

Góly: 90. Svorada.

Rozhodoval Goga, ŽK: Marek Siekel – Kolembus, Zelenák, Ofori, V. Kramarík, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Škrapko, Štefanec, Ďurovec (66. Chupáč), Balocký, Kebis, Borovský (73. Svorada), Milan Loduha (88. Kuric), Marek Siekel, Kučo, R. Brix.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Zelenák, J. Barbosa, T. Kramarík, Ofori, Matúš Hároník (46. Decký), P. Polník, V. Kramarík, R. Polník (88. Pšurík), Belej. MARIÁN PECUŠ

Ďalšie výsledky 24. kola: Chocholná-Velčice – Uhrovec 3:0 (2:0), 13. a 22. Bariš, 76. Adamčí, Myjava B – Tr. Turná 4:1 (2:0), 10. Oríšek, 44. vlastný Bečka, 77. Copko, 88. Fako – 48. Hrubý, Z. Kostoľany - Stará Turá 4:1 (1:1), 14. a 65. Liptaj, 60. Zaťko, 85. Cmarko – 44. Durec, Cigeľ – Bošany 5:1 (1:0), 19. Madarász, 52. Babašta, 64. Katrena, 69. Orság, 71. Petráš – 84. Šutovský, Malá Čausa - Malá Hradná 3:0 (1:0), 40. vlastný Petrík, 74. Baran, 81. Miroslav Krško,

Dohrávky 16. kola: Chocholná-Velčice – Myjava B 1:2 (1:1), 34. Sabadka (11 m) – 19. Horeš (11 m), 88. Peter Sivák, Malá Čausa – Cigeľ 3:2 (3:0), 9., 36. a 45. Obžera – 50. Babašta, 87. vlastný.

1. Myjava B     24        18        3          3          57:18   57

2. Cigeľ           24        15        3          6          48:27   48

3. V. Uherce    24        12        4          8          39:33   40

4. M. Čausa     24        11        4          9          45:39   37

5. Streženice    24        10        3          11        40:46   33

6. Brvnište       24        9          5          10        38:37   32

7. Chocholná   24        9          4          11        46:37   31

8. Horovce      24        8          7          9          41:34   31