Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky
BASKETBAL MUŽI I. LIGA 11. A 12. KOLO

Bystričania vyšli vonku naprázdno

ŠKP Bratislava - Pov. Bystrica 93:61 (20:16, 39:32, 73:42) V súboji o tretiu priečku sa hral dlho vyrovnaný basketbal. Mužstvá sa naťahovali o vedenie a uskakovali si maximálne na trojbodový rozdiel.

ŠKP Bratislava - Pov. Bystrica 93:61 (20:16, 39:32, 73:42)
V súboji o tretiu priečku sa hral dlho vyrovnaný basketbal. Mužstvá sa naťahovali o vedenie a uskakovali si maximálne na trojbodový rozdiel. Na konci polčasu síce hostia chvíľku viedli, no prehrali ho o sedem bodov. Pohroma prišla v tretej časti duelu, keď sa postupne vyfaulovali všetci traja podkošoví hráči IMC a zbytok zápasu dohralo mužstvo bez nich. Považania sa nechali opäť zbytočne vyprovokovať niektorými faulami a verdiktami. Okrem osobných nazbierali i tri technické chyby a zvyšok zápasu dohrali s náhradníkmi. „Polčas sme si prehrali sami po školáckych chybách. Čo sa potom dialo na palubovke, nechcem radšej komentovať, pretože pred sezónou som sľúbil, že výkony arbitrov nebudem radšej komentovať, aj keď sa to v takýchto prípadoch nedá. Postupne vyfaulovali našich podkošových hráčov a zvláštne rozhodnutia nás rozhodili. Ako mám reagovať na krošček súpera na nášho hráča, ktorý si ho odnesie technickou a osobnou chybou? Pískali nám úmyselné fauly a záver sme nezvládli psychicky. Tento zápas, hoci sme ho dohrali so cťou, nebolo možné vyhrať,“ povedal po zápase tréner hostí. ŠKP: Ondruš 19, Višňovský 10, Odnoga 9, Dolinský 8, Halás 8 (Szomolányi 16, Cehula 11, Kovaľ 6, Dárius 3, Dorko 2. Tréner B. Ernecker. IMC: Veber 16, Vavro 8, Torda 8, Koczkáš 6, Caban 5 (Lipták 11, Futo 5, J. Mičúch 2, German 1, Paľov). Tréner I. B. Mikušovič. Fauly: 23/29. TH: 33/25 – 19/18. Trojky: 5/5. Štvrtiny: 20:16, 19:16, 34:10, 20:19. Rozhodovali Szibila, Hančík.
Ostatné výsledky: Skupina o 1. – 8. miesto: Trnava - Michalovce 71:62, Pezinok - Prievidza 71:77, Petržalka - B. Bystrica 83:71. Skupina o 9. – 16. miesto: Malacky - Partizánske 66:76, Inter Bratislava - Bánovce 81:72, V. Krtíš - Legato Svit 70:103, Zvolen - Martin 103:93.

AŠK Slávia Trnava - Pov. Bystrica 68:67 (25:25, 36:39, 51:55)
Na rozdiel od zápasu v sobotu bolo stretnutie slušné a korektné. Od začiatku do konca videli diváci vyrovnaný duel. Hostí sklamala opäť streľba z poľa a obrana domácich, ktorí ju menili dosť často. Oba celky vyprodukovali dosť chýb, čo sa odrazilo najmä na skóre. Rozhodnutie padlo v závere, keď IMC doplatilo na slabú mušku v šestkách. „Presadzovali sme sa pod košom, streľba „za dva“ nás sklamala, našťastie nám „išli“ trojky. V druhej štvrtine začal hrať súper zónovú obranu, ktorá nám robila spočiatku problémy. Postupne sme sa s ňou vysporiadali, a hoci domáci menili štýl obrany naďalej, presadzovali sme sa. V závere rozhodli šestky. Súper ich premieňal, my sme mali bilanciu posledných 4/0,“ povedal tréner Mikušovič. AŠK: J. Lipták 19, Suchoň 19, Lošonský 9, Došek 8, Sobota 5 (Horváth 6, Šrot 2, Bayer, Fečko – Čegiň). Tréner P. Orgler. IMC: Futo 20, Torda 16, Koczkáš 11, Vavro 5, Caban (Veber 10, Paľov 5, T. Lipták). Tréner I. B. Mikušovič. Fauly: 19/16. TH: 15/10 – 17/10. Trojky: 8/7. Štvrtiny: 25:25, 11:14, 15:16, 17:12. Rozhodovali Margala, Bezek.
Ostatné výsledky: Skupina o 1. – 8. miesto: ŠKP Bratislava - Michalovce 53:56, Pezinok - B. Bystrica 101:72, Petržalka - Prievidza 66:90.

5. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  10. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 6 508

Pre ružové a červené okresy sa podľa COVID automatu zvyšuje počet divákov pre kultúrne podujatia.

7. máj

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

7. máj

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.